Фільм «Антарктида» встановив рекорд серед українських стрічок 2025 року

Другу документальну картину Антона Птушкіна подивилися понад 320 тисяч глядачів

АВТОР:

ФОТО: Антон Птушкін

ОПУБЛІКОВАНО: 25 вересня 2025

Фільм «Антарктида» встановив рекорд серед українських стрічок 2025 року

Документальний фільм Антона Птушкіна «Антарктида», що вийшов у прокат 4 вересня, подивилися вже понад 324 тисячі глядачів, що зробило його рекордсменом серед українських стрічок за поточний рік.

Картина присвячена роботі українських полярників на найменш дослідженому континенті планети. Знімання стрічки проходили в березні 2025-го. Режисер і тревел-блогер Антон Птушкін провів на станції «Академік Вернадський» всього тиждень, однак загалом для створення фільму знадобилося пів року. 

«Це, напевно, найцікавіший матеріал, з яким я коли-небудь працював. Коли половина випуску була змонтована, ми зняли невеличкий кінотеатр, подивилися на те, що виходить, на приблизний хронометраж, і вирішили, що Антарктиду все ж таки треба показувати на великому екрані»,  

— ділиться Антон Птушкін.

Режисер мав можливість особисто фільмувати всі етапи, які проходила ювілейна, 30-та Українська антарктична експедиція під час свого шляху до Антарктиди. Це і подорож на українському криголамі «Ноосфера», і життя всередині станції, і зустріч із пінгвінами, тюленями та китами. 

«Ми звикли, що про круті наукові дослідження нам розповідає NASA, а якісні зйомки природи треба дивитись на National Geographic. Фільм Антона Птушкіна "Антарктида" переконливо доводить, що ми маємо і світового рівня науку, і такого ж світового рівня кінодокументалістів. Трохи парадоксально, адже, щоб зрозуміти справжній рівень того, що можуть і вміють українці, доводиться відправитись аж до Антарктиди. Але на те вона й Антарктида — унікальна та неповторна, майже інша планета, яку також можна відкрити для себе в цьому фільмі»,

— підкреслює Євген Дикий, директор Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ). 


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ