Як знайти баланс між стилем і комфортом у дизайні інтер'єру

Практичні поради від фахівця

АВТОР:

ФОТО: Instagram: @anothachoppa

ОПУБЛІКОВАНО: 4 червня 2024

Створення модного інтер'єру без шкоди для комфорту може бути місією не з легких, проте здійсненною. Особливо якщо вдатися до допомоги професійного дизайнера чи декоратора. Якщо ви не боїтеся викликів і хочете спробувати свої сили в дизайні, Марина Ковчежнюк — стиліст інтер'єрів і засновниця компанії CO.DE complectation & design — пропонує кілька актуальних порад. Вони допоможуть досягти у вашій оселі балансу між фантазією та практичністю, модою та довговічністю.

Золоте правило

Використовуйте актуальні кольори, оздоблення, фактури та патерни, а під час вибору корпусних і м'яких меблів віддавайте перевагу практичним моделям.

Дизайн інтер'єру квартири

Instagram: @brnbravo

Відкрите планування і грамотне зонування

Сучасний функціональний простір і зручне планування — два ключові принципи першокласного дизайну інтер'єру. Погодьтеся, важко уявити собі стильний простір із лабіринтами з коридорів або хаотично розташованими шафами, стелажами, коробками, вішалками та іншими системами зберігання.

Грамотне зонування не тільки додає комфорту, а й дає змогу розставити колірні та архітектурні акценти так, щоб вони стали візитівкою інтер'єру. 

Вбудовані ж системи зберігання правильно організовують зовнішній і внутрішній простір. Порядок в інтер'єрі, на відміну від захаращеності, не відвертає увагу, а, навпаки, допомагає зосередитися. Що особливо своєчасно, адже багато хто з нас працює з дому.

Дизайн інтер'єру квартири

Instagram: @est_living

Трендові колірні рішення

Звісно, даниною моді буде пофарбувати кімнати в трендовий ніжно-персиковий відтінок, який визначив Інститут Pantone на 2024 рік. Однак практичнішою і не менш модною буде інтеграція модних відтінків дозовано, наприклад у картини, диванні подушки або приліжкові килимки. Їх можна оновлювати щосезону в унісон модним віянням. 

Але можна піти й іншим шляхом: вибрати колірні рішення, які залишатимуться модними ще довгий час або зовсім вважатимуться позачасовою класикою. Наприклад, колористи вважають актуальними пісочно-бежеві, сірі, коричневі та жовтуваті відтінки різної насиченості. Така палітра зближує нас із природою і створює в оселі відчуття спокою та гармонії з навколишнім світом. Ба більше, подібна спокійна гама прекрасно працює як нейтральний фон, що можна доповнити як сміливими контрастними кольорами, так і відтінками тієї ж природної землистої гами — зеленим, коричневим, чорним, баклажанним, винним.

Дизайн інтерʼєру

Instagram: @brnbravo

Пропорції та деталі

Один із ключових моментів збалансованого інтер'єру — збереження пропорційності меблів та аксесуарів. До них належать столи, дивани, крісла, стільці та художні роботи для стін. Також варто пам'ятати, що стиль тяжіє до симетрії та правильної геометрії. Тож експериментуйте сміливо, але з оглядкою на закони композиції. Важливо пам'ятати, що в основі дизайну лежать саме меблі, а навколишній простір вибудовується навколо них. Купуючи предмети меблів, керуйтеся саме критерієм комфорту.

Практичні інновації

Окрім деталей, стиль проявляється також у знанні та вмілому застосуванні інноваційних предметів і технологій, представлених на ринку. До таких належать, наприклад, системи «розумний дім», технічне освітлення, приховані плінтуси та велика різноманітність панелей. 

Дизайн квартири

Instagram: @qratededition

Персоналізований декор

Поєднуйте речі не за правилами, орієнтуйтеся на власний спосіб життя, акцентуйте на своїх хобі. Якщо ви все ж співпрацюєте з дизайнером, обов'язково розкажіть йому про свої захоплення. Важливо все: подорожі, колекціонування, рукоділля, садівництво, вподобання щодо предметів мистецтв. Досвідчений декоратор зможе провести їх тонкою лінією по всьому інтер'єру через декоративні подушки, покриття для підлоги, вази, скульптури, предмети мистецтва, системи озеленення. Такий хід зробить ваш інтер'єр атмосферним, «наповненим» і затишним.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ