Травень завершився, а отже, саме час зібрати короткий огляд усього, що запам’яталося, зацікавило або стало джерелом натхнення для редакції Harper’s Bazaar цього місяця. У фокусі — культурні події, нові імена, візуальні відкриття, які хочеться зафіксувати в кінці сезону. Сподіваємося, щось із цього переліку надихне і вас.
Подорож до Закарпаття
Якщо шукати формулу «ідеального травня», то це був саме він. Цього травня бренд diadia організував свій другий престур — знову до Закарпаття. Ми вирушили в подорож, яка з перших хвилин дала зрозуміти: все буде з любов’ю та увагою до деталей. Уже в потязі до Ужгорода нас чекала постіль від diadia, настільні ігри, снеки та дрібниці, що створюють правильний настрій.
Разом із командою diadia ми досліджували Закарпаття — з його туманами, соснами, вечерею з видом на гори та несподіваною зустріччю з усіма типами погоди за один день. Моя перша поїздка до Синевиру стала справжнім відкриттям: тиша, спокійна вода, темні дерева — усе таке первозданне й дуже надихає. Саме в таких місцях хочеться просто бути. Окрема частина маршруту — знайомство з виноробнею Шато Чизай та виробництвом бренду diadia. Побачити, як створюються речі, які носять наші читачки, та й ми самі теж, — це особливе задоволення. А доторкнутись до живого Закарпаття — ще більше.
Ця поїздка нагадала мені, що натхнення не завжди треба шукати десь далеко. Воно — в деталях, у людях, у тиші, у речах, створених з любов’ю. Іноді достатньо змінити свій звичний ритм і подивитися на знайому реальність з нової висоти — наприклад, з карпатського серпантина. А чому б і ні?
Книжка Carolyn Bessette Kennedy: A Life in Fashion
Нарешті купила книжку, про яку писала у минулорічному вішлісті, — здійснила свою маленьку мрію.
Carolyn Bessette Kennedy: A Life in Fashion — це історія про стиль і вплив однієї з найвідоміших ікон моди: Керолайн Бессет-Кеннеді. Її мінімалізм, увага до деталей і вміння диктувати тренди надихають і зараз, через десятиліття. Я захоплююсь її стилем, красою і особистістю.
Авторка, fashion-режисерка Суніта Кумар Наїр, першою розповіла про Керолайн так докладно: від яскраво-червоної помади й білявого волосся до культових образів у сукні Narciso Rodriguez і пальто Prada. Увага Бессет- Кеннеді до деталей, строгий колірний код і відсутність брендових логотипів стали символом класу, який не обмежується стандартами. Її мінімалізм 90-х досі залишається джерелом натхнення для дизайнерів, фешн-редакторів і навіть студентів Central Saint Martins. У чому секрет? У простоті, витонченості та непідвладності трендам.
Книга розкриває модні секрети Керолайн і її особисті історії, а також спогади друзів і родини, доповнені архівними світлинами. Легенди моди, зокрема Кельвін Кляйн, Маноло Бланік та Едвард Еннінфул, поділилися своїми спогадами та захопленням. Керолайн залишила після себе стиль, який і досі надихає. Він — про свободу, сміливість і бездоганний смак. І про саму Керолайн. My role model!
Балет «Лісова пісня» в Національній опері України
Цього місяця вперше подивилася балет «Лісова пісня» — одну з найвідоміших українських балетних постановок. Її історія на сцені Національної опери налічує вже понад 75 років, і не дарма: це справжня класика, що поєднує міфологію, музику і хореографію на дуже високому рівні.
Постановка створена за мотивами драми-феєрії Лесі Українки, а музику до неї написав Михайло Скорульський — з виразним національним колоритом і фольклорними мотивами Волині. Кожна дія відповідає порі року, що допомагає відчути історію кохання Мавки та Лукаша ще глибше: весна — знайомство, літо — розквіт почуттів, осінь — зрада і смерть, зима — зустріч душ по той бік.
Цього разу у виставі брали участь студенти та учні Київського державного фахового хореографічного коледжу ім. Тетяни Таякіної — і це було неймовірно. Масштаб постановки, костюми, декорації, музика — усе справляло враження продуманої, живої, дуже української вистави.
Цього сезону «Лісову пісню» вже не покажуть, але якщо в наступному вона знову з’явиться в афіші — щиро рекомендую.
Виставка «ПроЗорі» в Українському домі
Одна з найцікавіших виставок, яку я бачила останнім часом, — це «ПроЗорі» в Українському домі. Вона про київських художників 1960–1980-х років, чия творчість вийшла далеко за межі мистецтва.
В цих картинах — історії трансформацій, власних пошуків і філософських систем. У кожного з художників — свій шлях і своє бачення, але їх об’єднує глибоке занурення в сенси, які й сьогодні дуже резонують. Твори спокійні, стримані, але з відчутною внутрішньою напругою — таємниче поєднання прозорості та сили, яке хочеться розгадувати і розглядати.
Це той випадок, коли експозиція не залишає відчуття «я все зрозуміла», а скоріше дає напрямок для думок, які залишаються як післясмак.
Фестиваль «Книжковий Арсенал»
З 29 травня по 1 червня в Києві провели 13-й міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», що об'єднав провідні українські видавництва, популярних письменників і тисячі читачів. Це, без перебільшення, наймасштабніша літературна подія, на яку ми чекаємо щороку. В рамках ярмарку були представлені подарункові та мистецькі видання, актуальний нон-фікшн, книги з психології, філософії, історії та соціології, поезія та проза сучасних українських авторів, художні твори визнаних письменників із різних куточків світу та красиві перевидання української класики. Крім того, на відвідувачів чекала цікава культурна програма: дискусії, виступи та автограф-сесії.
Фото: Instagram @book_arsenal
Серед моїх особистих знахідок цього року — книга «Філософині» від видавництва «Печера Платона»: антологія філософських текстів видатних жінок XVII–XIX століть, уперше опублікованих українською мовою; збірка оповідань тайванської письменниці Саньмао «Історії Сахари» видавництва «Сафран» про подорожі авторки, пошуки справжнього кохання та суміш екзотичних культур; альманах «Перший вінок» видавництва Creative Women Publishing, до якого увійшли тексти 17 українських письменниць.
Також раджу звернути увагу на новинки видавництва Arthuss: книгу про американського театрального режисера Роберта Вілсона та його унікальний стиль і видання «Мистецтво України» Аліси Ложкіної, що охоплює період від зародження модернізму у XX столітті до часів незалежності. Книга з мого списку, що має найоригінальніший дизайн, — роман Курта Воннеґута «Сніданок чемпіонів» від видавництва «Вавилонська бібліотека» з дзеркальною обкладинкою та ілюстраціями, що належать самому автору.
Фільм Педро Альмодовара «Людський голос»
«Людський голос» (2020) — перша англомовна стрічка відомого іспанського режисера Педро Альмодовара, творця фільмів «Біль та слава», «Все про мою матір» і «Шкіра, в якій я живу». Митець приділяє значну увагу естетиці, наповнюючи кадр предметами мистецтва та дизайну, які хочеться вдумливо розглядати, захоплюючись поєднаннями кольорів і форм. Картина «Людський голос», заснована на однойменній п'єсі Жана Кокто, — не виключення. Стрічка розказує про жінку, що свариться зі своїм колишнім коханцем по телефону. Вся дія відбувається в обмеженому просторі та з однією героїнею, яку зіграла талановита Тільда Свінтон. Поступово жінка та пес, якого на неї залишили, мають примиритися з відчуттям того, що їх покинули. Фільм чіпляє не тільки своєю інтенсивною та напруженою акторською грою, а й образами: Тільда Свінтон постає на екрані в ефектних аутфітах від Balenciaga та Dries Van Noten.
Благодійна колаборація LITKOVSKA x АЗОВ.ONE
У травні український бренд LITKOVSKA представив благодійну капсулу, що має на меті підтримати бригаду «Азов» та зібрати кошти для закупівлі евакуаційних автомобілів, які забезпечать порятунок поранених у найгарячіших точках фронту. До неї увійшли жетони та браслети, виготовлені з відстріляних артилерійських гільз, а також бандани і сорочки з текстом молитви, що є оберегом. Доповнили капсулу Лілії Літковської унікальні вази студії GORN Ceramics — 8 артоб'єктів, виготовлених майстром Юрієм Мирко, символізують розстріляну українську землю, крізь яку, всупереч усьому, проростають квіти.
Показ Dior Cruise 2026 як прощання з епохою Марії Грації Кʼюрі
Травень завершився для світу моди черговими масштабними змінами: свій пост покинула Марія Грація Кʼюрі, яка очолювала жіночу лінійку бренду протягом шести років. І красивішого й натхненнішого прощання є креативною директоркою годі було й чекати. За кілька днів до оголошення новини Кʼюрі представила лінійку Dior Cruise 2026, показ якої відбувся у Римі — рідному місті дизайнерки.
Для Марії Грації це шоу стало першим за десять років модним поверненням до столиці Італії — надзвичайно символічним і по-справжньому грандіозним. Сама ж круїзна колекція бренду народилася на межі високої моди та прет-а-порте. Вона увібрала у себе «солодке життя» 1950-х років, дух фільмів Федеріко Фелліні, а також балів Мімі Печчі Блант. Виконані у білих кольорах образи лінійки немов натякали на новий початок, «чистий аркуш», на якому майбутній креативний директор Dior писатиме свою історію.
У своєму прощальному шоу дизайнерка віддала шану й колишньому очільнику Dior Men Кіму Джонсу: вона додала чорні пов’язки на очі моделей. Після завершення показу Dior Cruise 2026 публіка аплодувала Марії Грації К’юрі стоячи.
«Друзі та сусіди», 2025
Новий проєкт Apple TV, що з першого епізоду інтригує та обіцяє захопливий сюжет, складних і продуманих персонажів, а також переконливу акторську гру. Попри драматичність і гумор, серіал спонукає замислитися щодо постійних спроб людей зберегти ідеальну картинку, не дозволивши внутрішньому хаосу проникнути назовні, і все це — заради привабливості перед «друзями і сусідами».
Головний герой Куп, роль якого виконав Джон Гемм, є успішним, на перший погляд, чоловіком, та насправді веде подвійне життя, грабуючи будинки багатіїв у своєму районі. Колись він і сам був на їхньому місці, скуповував безліч непотрібних і дорогих дрібниць, про існування яких міг навіть забути, тож Куп чудово знає, що саме можна поцупити.
Видання Collider назвало серіал «Друзі та сусіди» новою стримінговою обсесією, а BBC зазначило, що проєкт радикально відрізняється від будь-якого іншого шоу.
Книги Брене Браун
Попри те що травень відзначився шаленим темпом і безсонними ночами, протягом цього місяця я проковтнула одразу декілька книг письменниці, професорки Гʼюстонського університету, магістерки з соціальних робіт і докторки філософії Брене Браун.
Тема дослідження власних емоцій, знайомства зі своєю вразливістю та її прийняття зацікавили мене вже досить давно, проте дійсно усвідомити сутність сорому, страху та недосконалості вдалося саме через роботи Браун. На відміну від багатьох раніше прочитаних мною книг, твори авторки дійсно лишили глибокий відбиток — вони не є збірками пустих, але гучних мотиваційних фраз, а розповідають про досвід, близький кожному, і його проживання, чим насправді є внутрішня сила і на чому ґрунтуються глибокі звʼязки з людьми.
Автентичні українські прикраси
Я не з тієї родини, яка могла б похвалитися своїми родинними скарбами, сторічними вишиванками пращурів чи коралями, які збереглися від прабабусі, адже роки розкуркулення не пройшли повз мою родину. Саме тому я вирішила створювати свою скриню скарбів, яку передаватиму своїм дітям у спадок. Надихнувшись старовинними українськими дукачами, ягнусками та різноманітними зґардами, я почала пошуки своїх елементів майбутніх прикрас, які матимуть сенс. Це не про черговий аксесуар у шкатулці, це виріб, у якому оживають давні традиції, символіка та краса. Це про традиції, які переплітаються з сучасністю.
Картина Мікеланджело «Сім справ милосердя»
Якби я потрапила до церкви Піо Монте делла Мізерікордія в Неаполі, я би забула, що знаходжуся не в картинній галереї, та витріщалася б на «Сім справ милосердя» годинами.
Роботи Мікеланджело — це безсмертне мистецтво, яке ніби розмовляє з тобою крізь роки та знайомить з величчю людського генія, здатного в камені й фарбі вловити саму суть краси, болю, сили та духовного піднесення.
Його творіння — це живі свідчення того, як мистецтво може торкатися вічності, не втрачаючи сили вражати навіть крізь століття.
Серіал «Ферзевий гамбіт»
Шкода, що не подивилася «Ферзевий гамбіт» раніше. Це серіал, який сприймається не як розвага, а як окремий світ, до якого поступово звикаєш і не хочеш залишати.
У ньому все продумано до деталей. Атмосфера 60-х передана дуже точно: стримана кольорова палітра, графічні силуети, інтер’єри. Кожен кадр збудований з уважністю, яка відчувається, але не нав’язується.
Бет Гармон — персонаж, за яким цікаво спостерігати. Вона зосереджена, стримана, цілеспрямована. Її присутність тримає увагу не лише за рахунок сюжету, а й завдяки внутрішньому ритму — у мовчанні, жестикуляції, поглядах. Це серіал, у якому важливе не тільки те, що відбувається, а й як це показано.
Відкриття сезону на Вроцлавському іподромі
Ще одним натхненням став день відкриття сезону на вроцлавському іподромі Partynice. Це був мій перший досвід відвідування кінних перегонів, і я не зовсім знала, що на мене очікує, але атмосфера захопила з перших хвилин.
Все навколо було дуже жвавим і насиченим: глядачі, які активно вболівали, стукіт копит, коментарі ведучих і весняне повітря, наповнене відчуттям старту чогось нового.
Що справді мене здивувало, так це те, що всі навколо були в розкішних вбраннях. Продумані деталі, капелюшки, легкі сукні, костюми — усе дуже стильно й доречно. Я точно зробила висновки на майбутнє й наступного разу підготуюсь ретельніше.
Залишилося відчуття радості, легкого драйву й того, що сезон офіційно відкрито — не тільки на іподромі, а й десь усередині.
Замок Немодлін
Це невелике містечко в Польщі, а сам замок має такий вигляд, ніби щойно зійшов із кадру старого фільму. Атмосфера там неймовірна: тихо, спокійно, і все дихає історією. Місце ніби зупинилося в часі: вузькі коридори, масивні двері, кам’яні стіни, які зберігають безліч таємниць.
Чесно кажучи, трохи шкода, що замок не повністю відреставрований. Хотілося б побачити його у всій красі — з відновленими залами, фасадами й деталями. Але з іншого боку, саме ці трохи обшарпані стіни створюють особливий настрій — ніби торкаєшся минулого, яке не ховається за глянцем.
Найбільш неочікуваним моментом стала можливість погодувати ланей просто з руки. Це був той щирий, майже дитячий момент радості, коли на кілька хвилин забуваєш про все інше. Можливо, саме він і став моїм справжнім відкриттям місяця.
Олія для тіла від данського бренду Apeer
Цього місяця нам випала змога протестувати продукти данського бренду, який от-от з'явиться в більш широкому доступі, — Apeer. Створений дерматологами і спрямований на ефективний результат, бренд швидко закохав нас у себе. Особливо до душі припала Nourishing Body Oil, яка гарно зволожує шкіру тіла, робить її більш пружною і ще зовсім не містить запаху, який міг би відштовхувати в теплу пору, коли просто кортить свіжості та легкості. У складі є олія жожоба, яка пом'якшує шкіру та містить велику кількість антиоксидантів і вітамінів, а також заспокоює завдяки своїм протизапальним властивостям. Вітамін Е та амінокислоти, своєю чергою, зменшують дрібні та глибокі зморшки і розгладжують їх, а сквалан, що має пом'якшувальні властивості, допомагає зменшити втрату вологи та зневоднення.
SPF для обличчя від Medik8
Звісно ж, з приходом тепла і сонячної погоди ми дістаємо увесь SPF-арсенал і частіше звертаємось до засобів із фактором захисту 50+. Цього травня нашим фаворитом став SPF від улюбленого Medik8. Він захищає від синього та інфрачервоного світла, глікації та забруднення, забезпечуючи надійний екологічний щит шкірі обличчя. Окрім цього, засіб має функцію репарації ДНК, адже навіть при надійному захисті від UVB-випромінювання ~1.7% UVB-променів досягають нашого епідермісу та руйнують його, пришвидшуючи ознаки старіння чи викликаючи гіперпігментацію. Будьте щедрими і під час нанесення натискайте на дозатор до 5 разів, аби продукту вистачило на обличчя й шию, про шкіру якої теж не можна забувати.
Відкриття оновленого простору PLEKA
Мабуть, нашим улюбленим районом в Києві є Золоті Ворота, зокрема Рейтарська вулиця, від якої ми інколи втомлюємось, проте завжди на неї повертаємось, аби прогулятись, зловити гедоністичний вайб в улюблених закладах, попрацювати, зустрітись з друзями та зайти в шоуруми. І ось тепер наш шопінг-маршрут Рейтарською має ще один пункт призначення — б'юті-шоп PLEKA, який нещодавно відкрився наново після реновації. У шоурумі представлено понад 80 брендів, серед яких Dr. Barbara Sturm, Valmont, MZ Skin, Medik8, iS CLINICAL та ексклюзивні марки, як-от Young Blood. В PLEKA також працює facebar – місце естетичних процедур, де можна отримати масаж обличчя, ритуали з очищення та зволоження та інші косметологічні послуги. Ми мали змогу завітати на відкриття шоуруму після реновації і вже декілька разів, зайшовши туди з метою «просто подивитись», виходили з повними пакунками б'юті-дрібниць.