Відкриття місяця: команда Harper`s Bazaar про натхнення і враження у жовтні

Вибір редакції — фаворити жовтня

АВТОР:

ФОТО: З власних архівів, сайти брендів, колаж: Катерина Серегова

ОПУБЛІКОВАНО: 30 жовтня 2024

Наприкінці кожного місяця наша редакція ділиться своїм натхненням: від книг і фільмів до подорожей та мистецтва. Кожен редактор знаходить свої джерела ідей, які можуть надихнути й вас, наших читачів.

Катерина Попова

Дві подорожі на захід України — до Карпат та до Львова

Цього місяця я здійснила дві подорожі на захід України, кожна з яких подарувала унікальний досвід і відкриття. Карпати, а саме Верховина та Ворохта, стали для мене місцем неймовірної сили й спокою, де кожен подих здається заповненим особливою тишею, що говорить більше за тисячі слів. Там, серед гір, я відчувала себе ближчою до себе самої, немов сама природа допомагала мені почути себе гучніше, ніж будь-де.

Львів, навпаки, захопив своєю динамікою та спонтанністю. Випадковий осінній вікенд у цьому місті приніс нові враження, наповнивши життя яскравими картинками, модними відкриттями, мистецтвом та невимушеними зустрічами. В такі моменти особливо гостро розумієш, як важливо жити «тут і зараз», не відкладаючи на завтра ані емоцій, ані спонтанних поривів. Два дні у Львові були сповнені життя, відкриттів, моди, мистецтва, фото та теплих спонтанних спогадів про найважливіші моменти, що лишають свій слід у серці.

Ці дві подорожі — зовсім різні, але однаково цінні, як нагадування про баланс: тишу і шум, природу і місто, пошуки себе серед величних гір Карпат і життя на повну в динамічному Львові.

Вистава «Люкс для іноземців» в театрі ім. Івана Франка

Залишивши по собі відчуття тепла і легкого смутку, ця вистава Анатолія Хостікоєва про звичайні людські радощі й сподівання дарує глядачеві не лише сміх, але й простір для роздумів. У вирі фестивального карнавалу, де плутанина переслідує кожен крок героїв, вирує ностальгія за справжнім реальним життям та емоціями, що існують поза межами карнавальної стихії.  Під майстерною режисурою Хостікоєва атмосфера легкості й гумору трансформується у філософську притчу: після будь-якого свята наступає ранок, і разом із ним — розуміння істинного сенсу життя, яке неможливо розпочати наново. Можна міняти країни та континенти, як робить один із героїв п'єси, можна все життя шукати щастя в інших землях, можна полишити Батьківщину, але від себе не втечеш. 

Звана вечеря в «Полтаві», присвячена фільму Сергія Параджанова «Колір граната»

24 жовтня ми з колегами зібралися в бістро «Полтава», щоб вшанувати фільм «Колір граната», який повертається на великі екрани завдяки українському кінодистриб'ютору «Артхаус Трафік» з нагоди 100-річчя Сергія Параджанова. За смаками та відчуттями вечора стояла талановита команда закладу разом із шефом Євгеном Клопотенком, які створили 7 авторських страв, поєднавши українську та вірменську кухні у супроводі українського червоного вина. Вечеря не тільки вразила кулінарними шедеврами, а й занурила гостей у світ Параджанова — його життя, творчість та глибину, яку він відтворював на екрані. Особлива подяка генеральному директору «Артхаус Трафік» Денису Іванову за цікаві історії про життя і творчий шлях митця, які надихають вже не одне покоління. Підсумовуючи, хочу сказати, що це був дуже цікавий досвід, адже йдеться не тільки про їжу, а й про емоції та відчуття, про моменти, коли ти обговорюєш з людьми навколо, з чого ж та страва чи напій приготовані, — це все, безумовно, захоплює!

Виставка «Агапе. Абсолютна любов» Олени Турянської в Мистецькому Арсеналі 

Художниця створює простір, де її особисті спогади та історії близьких складаються у розповідь про сьогоднішні стан — страх, втому, втрати та травми, але також і про силу жити далі. Основна ідея проєкту — «Помирають люди, а не любов». Він підкреслює важливість історії, традицій і звʼязків, де особисте відображається в загальному. Назва виставки «Агапе» походить від давньогрецького поняття безумовної, всеосяжної любові — такої, що проявляється через турботу про інших. «Молох», «Пам'ять», «Сни», «Лапідаріум», «Любов» — кожен із залів отримав від мисткині назву, що символізує певні етапи переходу, внутрішньої трансформації досвіду втрат і віднайдення, подорожі в часі. Виставка буде тривати до 2 лютого, встигніть сходити. 

Книжка «Стіни в моїй голові», Володимир Станчишин

Зізнаюся, спочатку мені не хотілося братися за цю книгу, хоча багато про неї чула. Але щойно почала читати перші сторінки в книжковому — не могла відірватися, а в потязі «Львів — Київ» неочікувано прочитала майже всю книжку. У «Стінах...» розповідається про психіку та психічні розлади, з якими стикалися я та мої близькі люди, і це однозначно допомогло мені краще зрозуміти себе й людей навколо. Я дізналася багато нового, але найбільше запам’яталася думка про те, що тривожність (чому я цю книжку і купила насправді, бо тривожність під час повномасштабної війни стала моєю проблемою, як мені здавалось) — це не так страшно, адже вона може навіть допомагати в житті (звісно, якщо не виходить за межі розумного). Після прочитання я стала менше хвилюватися без причини, виконую вправи й легше ставлюсь до всього, що відбувається в житті.

Мистецький вікенд у Львові

Однією з найцікавіших подій цього місяця стала поїздка до Львова, головною метою якої було знайомство з сучасними українськими художниками, відвідування галерей, книгарень та мистецьких просторів міста. Зокрема, експозиції «Ті, хто поряд» у Центрі інтелектуального мистецтва «Меркурій» (ЦІММ), інформаційним партнером якої стало видання Harper's Bazaar Ukraine. Проєкт об’єднав чотирьох художників: Артура Солецького, Петра Грицюка, Руслана Лучко та Сергія Дробишевського. Він символізує ідею творчої співпраці та об’єднує різні художні практики і техніки, створюючи діалог між картинами, скульптурами та іншими медіа.

Наступним пунктом стало відвідування «Я Галерея Пентхаус», де до 19 січня триватиме виставка «Захисна оболонка» скульптора Олексія Абрамова і графіка Ярослава Герасименка, та центру сучасного мистецтва Jam Factory, що представив нову експозицію «Структури взаємности». Проєкт, у якому представлені фото, відео, скульптурні об'єкти та інсталяції, об’єднав українських і міжнародних художників. Він пропонує глядачам подумати про різні досвіди суспільної взаємодії в складні часи. Також хочу звернути увагу на Мистецьку бібліотеку — простір, де можна зручно влаштуватися біля каміна та погортати унікальні книги про відомих художників, фотографію, дизайн та архітектуру, мистецькі каталоги, альбоми й інші видання, варті уваги.

Фільм Тома Форда «Нічні звірі»

У жовтні я продовжила передивлятися улюблені стрічки, що так чи інакше торкаються теми сучасної культури та творчої реалізації. Серед них і «Нічні звірі» Тома Форда, який проявив себе не тільки як дизайнер і засновник іменного бренду, а і як талановитий режисер. Особливість цього естетичного і глибокого фільму полягає в тому, що події розгортаються одразу в декількох реальностях. Сьогодення головної героїні на ім'я Сьюзен переплітається з її спогадами про минуле та захопливим сюжетом книги, яку жінці надіслав її колишній чоловік Едвард. Він — талановитий письменник, якого Сьюзен колись покинула в надії побудувати стосунки із заможним бізнесменом. Однак тепер героїня відчуває порожнечу і намагається зрозуміти, що саме робить її нещасною. Картина тонко осмислює теми кохання і зради, того, що значить бути художником, суспільних упереджень і самотності. Головні ролі у стрічці виконали Емі Адамс і Джейк Джилленгол.

Аромат Tilia з нотками липового меду і жасмину

Цього місяця список моїх улюблених ароматів доповнили парфуми Tilia паризького бренду Marc-Antoine Barrois. Напевно, їх створили з думкою про сонячне літо, відпочинок та розквіт природи. Однак Tilia скоріше схиляється до солодких квіткових та пудрових нот, ніж до свіжих, тож чудово підходить і для осінньо-зимового сезону. Парфуми можна віднести до групи деревних та мускусних ароматів — у них відчуваються ноти пилку, жасмину, геліотропа та липового меду, що делікатно розкриваються і довго тримаються на шкірі. Парфуми назвали на честь вигаданної зірки, що є свідком наших щасливих моментів. 

Fashion-редакторка Harper’s Bazaar Ukraine Аліса Єрмоленко

Re-see колекції ZHNYVA бренду Litkovska

Цього року історичний сезон Ukrainian Fashion Week завершувала презентація Litkovska. Однак у новому просторі бренду, що розташувався в затишному й атмосферному куточку Києва, на Лютеранській, гості не побачили колекції весна-літо — 2025, адже модний сезон для Litkovska у Києві лиш розпочався, а продовжився він у Парижі та Бухаресті.

На європейських подіумах бренд представив лінійку ZHNYVA, що символізує здобутки бренду за 15 років, відображає ідею пожинання плодів від посіяного. І дійсно, одяг із неї прошитий складниками ДНК Litkovska. Фірмові силуети та форми, знакові кольори та фактури — колекція являє собою квінтесенцію стилю бренду.

Тепер же побачити її можна було і в київському бутику Litkovska. Це найвищий рівень роботи з деконструкцією одягу, у якому він переосмислюється і трансформується в нові елементи, майстерність і сміливість у виборі тканини — 100% бавовна виглядала точнісінько як шкіра чи вініл.

Окрім цього, у просторі гостей зустрічала сама Лілія Літковська. Разом із нею ми переглядали сторінки мінівидання, що увібрало в себе знакові фрагменти 15-річної історії бренду.

Книга «Стоїцизм на кожен день. 366 роздумів про мудрість, стійкість і мистецтво жити», Раян Голідей, Стівен Генсільман

Спокійно сприймати кризові ситуації, зберігати контроль над емоціями у стресовому стані, лишатися стійкими й мудрими за будь-яких обставин — цьому вчить філософія стоїцизму, практичні поради з якої зібрані у книзі Раяна Голідея та Стівена Генсільмана.

Вислів «Не завжди можна змінити обставини, проте можна змінити своє ставлення до них» звучить просто і зрозуміло, проте значно складніше втілити його у життя — і цьому також вчить книга «Стоїцизм на кожен день. 366 роздумів про мудрість, стійкість і мистецтво жити».

Вирушаючи на пошуки внутрішньої стійкості, мусимо пройти через етапи прийняття реальності та себе в ній, розуміння цінності життя тут і зараз, сфокусуватися на ключових чеснотах — справедливості, доброті, мудрості. Цей шлях лише на перший погляд видається легким, адже за кожним нашим переконанням чи емоційною реакцією стоять роки особистого бекграунду. Щоб надихнути вас здолати всі перешкоди, автори звертаються до мудрості Сенеки, Марка Аврелія, Епіктета та інших знаних стоїків. Їхні роздуми допоможуть досягти омріяного внутрішнього спокою.

Стоїцизм на кожен день. 366 роздумів про мудрість, стійкість і мистецтво жити

«Чудовиська: Історія Лайла й Еріка Менендесів»

Якщо ви раптом ще нічого не чули про справу братів Менендесів, яка знову, як і 28 років по тому, охопила увагу мільйонів людей по всьому світу, — вважайте це знаком, адже настав час познайомитись з цією історією.

Серіал висвітлює справу братів, яких у 1996 році було засуджено за вбивство власних батьків — Хосе й Кітті Менендесів. Обвинувачення доводило, що злочин було скоєно заради спадку. Самі ж брати стверджували (і наполягають донині, поки відбувають покарання без можливості дострокового звільнення), що вчинили вбивство через страх, зумовлений роками фізичного, емоційного й сексуального насильства.

Бездоганна гра Хав’єра Бардема та Хлої Севін’ї, сюжет, що не залишить байдужим, і винятковий музичний супровід серіалу — ось вам щонайменше три причини, аби присвятити свій час перегляду одному з найуспішніших проєктів Netflix.

Перехід на осінні парфуми

Мушу зізнатися: з осінню я маю складні стосунки. Щойно на календарі з’являється жовтень, а за вікном завиває перший прохолодний вітерець, мені хочеться лише одного: заховатися під теплу ковдру і не вилазити з-під неї аж до настання березня. Та все ж є дві речі, заради яких я чекаю на осінь, — сезон какао та перехід на «важкі», густі й насичені парфуми. Серед моїх фаворитів — нішеві карамельні аромати від Lush, яким я не зраджую вже багато років. 

Сезон ароматної випічки

Ще один приємний привід чекати на осінній сезон — кулінарний марафон домашніх калорійних смаколиків. Від ароматних сінабонів до пряних морквяних кексів — восени я навіть не уявляю свої вихідні без ароматної випічки.

Катерина Серегова

Книжка «Good Vibes, Good Life. Любов до себе — ключ до розкриття вашої величі» Векса Кінґа

«Good Vibes, Good Life» подарувала мені відчуття, що справжнє щастя починається з уміння приймати і поважати себе. Книга дуже щиро розповідає про важливість внутрішнього спокою та про те, як через прості звички та мислення ми можемо змінювати своє життя. Це не про те, щоб ставати ідеальним, а про те, щоб стати кращою версією себе, навчитися спокійніше реагувати на виклики та цінувати моменти. Кінґ нагадує, що коли ми самі стаємо добрішими до себе, то й світ навколо починає змінюватися.

Книжка «Good Vibes, Good Life. Любов до себе — ключ до розкриття вашої величі» Векса Кінґа

Історичний Пальмовий будинок у Любехові

Пальмовий будинок у Любехові — це місце, де минуле буквально оживає в кожному куточку. Всередині — неймовірне поєднання старовинної архітектури й тропічної природи. Прогулянка серед високих пальм і витончених арок створює відчуття подорожі в інший світ, ніби ти десь далеко, в екзотичних країнах. І коли вже здається, що нічого тебе більше не здивує, з’являються лемури — надзвичайно привітні та грайливі, вони додають особливого тепла цьому місцю.

Фільм «Феррарі» Майкла Манна з Адамом Драйвером

Фільм «Феррарі» з Адамом Драйвером справив на мене сильне враження своєю атмосферою та драматичним напруженням. Стрічка занурює глядача в непростий період життя Енцо Феррарі, коли його бізнес і особисте життя переживали серйозні випробування. Адам Драйвер дуже вдало передає внутрішню боротьбу героя, його амбіції та труднощі, що супроводжують шлях до успіху. Кожен кадр просочений пристрастю до автомобілів і ризиком, які й стали основою для легендарної марки Ferrari. Окрім динамічних сцен перегонів, фільм привертає увагу деталями — від костюмів і декорацій до ретельно відтвореної атмосфери тієї епохи. Це не просто історія про автомобілі — це погляд на людину, яка змінила світ автоперегонів, на її компроміси, втрати й перемоги. Особисто мене дуже захопила візуальна картинка, стиль, кольори — неймовірні поєднання!

Фільм «Феррарі» Майкла Манна з Адамом Драйвером

Останні виходи Роузі Гантінгтон-Вайтлі

Я щиро захоплююсь Роузі, її стилем та естетикою — напевно, моя найулюбленіша медійна персона. Її бездоганний смак, що торкається кожного аутфіту та мейкапу, є окремим джерелом натхнення. Роузі вдало підбирає одяг, а її команда точно знає, як гармонійно підкреслити всі риси її обличчя. Елегантність, вишуканість і безмежна жіночність — ось те, що найбільше зачаровує мене в Роузі.

Instagram: @rosiehw

Соло-похід у театр на «Жуй. Ковтай»

Вистава відбувалась в театрі «Ліра», що на Великій Житомирській, якою я іноді люблю прогулюватись, особливо осінніми вечорами. Насправді я давно хотіла подивитися «Жуй. Ковтай» на власні очі та влаштувати побачення з собою в театрі — на щастя, вийшло сумістити два бажання. Спектакль розповідає про стосунки крізь призму їжі та складається з трьох непоєднаних між собою дій. Найбільше мені запам'ятались легкість подачі акторів, що спонукає до відчуття, ніби ти разом із ними береш участь у цих сюжетах, так само дивуючись, засмучуючись чи радіючи.

Презентація нового аромату 13PERFUMES

Мені дуже цікаво спостерігати за тим, як українські бренди, шукаючи натхнення для настрою своїх нових колекцій та продуктів, звертаються до нашого фольклору, розкриваючи власні сенси під культурними кутами. Так і відбулося з новим ароматом бренду 13PERFUMES, що має назву Fearless. В процесі створення парфуму команда бренду звернулась до міфологічних героїнь: мавки, русалки, відьми, та згодом, презентуючи Fearless у кафе «Марко» здійснила повноцінний перформанс, де учасниці театрального проєкту MARIIA&MAGDALYNA змусили слідкувати за кожним рухом, вслуховуватись у кожне слово та спостерігати за своїм виступом, затамувавши подих. 

Instagram: @mariiamagdalyna


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ