Відкриття місяця: команда Harper`s Bazaar про натхнення і враження у липні

Вибір редакції — фаворити липня

АВТОР:

ФОТО: Із власних архівів, сайти брендів, колаж: Катерина Серегова

ОПУБЛІКОВАНО: 1 серпня 2024

Наприкінці кожного місяця наша редакція ділиться своїм натхненням: від книг і фільмів до подорожей та мистецтва. Кожен редактор знаходить свої джерела ідей, які можуть надихнути й вас, наших читачів.

Липень завжди приносить з собою відчуття легкості та відпочинку. Для команди Harper’s Bazaar цей місяць став справжнім відкриттям, наповненим новими ідеями і незабутніми враженнями. Від захопливих модних трендів до унікальних культурних подій — ми активно шукали джерела натхнення, що можуть збагатити наше бачення стилю та естетики. У цьому матеріалі ми традиційно поділимося з вами своїми найяскравішими знахідками липня, що розширюють горизонти і пробуджують креативність.Катерина Попова

Подорож до Стокгольму

Після тогорічної подорожі до Осло і нещодавньої до Стокгольму можу сміливо сказати, що я вже закохана в Скандинавію. Найбільше місто Скандинавії, батьківщина гурту ABBA і Карлсона, місто, де була заснована Нобелівська премія, світова столиця дизайну, де навіть метро виглядає як витвір мистецтва, — Стокгольм тепер асоціюється з багатим культурним життям і сучасним мистецтвом. Цікава кухня, особлива культура кави, зелені парки — кожен район неповторний. 

Після поїздки у мене був стан десь між «скільки всього було, тиждень аж за два» та «як же швидко пролетіла наша відпустка». За ці 7 днів мої очі відпочивали від ноутбука й надихалися красою міста — архітектурою, мистецтвом, кольорами, інтер’єрами, смачною їжею, модними людьми скрізь... Обожнюю все це! І що найцікавіше — скільки за тиждень можна тут встигнути побачити і спробувати. Якщо коротко: Музей сучасного мистецтва Moderna Museet, подорож на поромі до сусідніх островів (їх тут 14), Національний музей Швеції, рамен в японському закладі Maru, метро-галерея (особливо синя гілка в центрі), виставковий майданчик Fotografiska, кава та булочка в пекарні Stora, бутик Acne Studio, Королівська бібліотека та модний район SoFo. Сприймаю світ кадрами. Тому залишила тут фотопруфи, аби надихнути на подорож до Стокгольму і вас.

Документальний фільм «Гельветика», Ґарі Гаствіт

Так-так, це незалежний повнометражний документальний фільм про типографіку та графічний дизайн. А ще — про швейцарський шрифт (але який!), він через 50+ років досі популярний і вважається позачасовим. У картині розповідається про поширення однойменного шрифту та його вплив на глобальну візуальну культуру. Режисер фільму Ґарі Гаствіт присвятив реліз стрічки 2007 року до 50-річчя створення шрифту. «Гельветіка» є першим фільмом у трилогії дизайну. Це кінематографічне дослідження-бесіда про використання шрифту в міському просторі. Для цього Ґарі бере інтерв’ю у графічних дизайнерів та типографів, які знаються на історії Helvetica та використовують цей шрифт у своїх роботах. З мінусів — тепер я не можу не помічати його усюди.

Документальний фільм «Гельветика», Гаррі Гаствіта

Фотокнига «Чипси: Українські наївні мозаїки, 1950–90» фотографа Євгена Нікіфорова та історикині мистецтва Поліни Байцим

Я почала цікавитися темою мозаїк після відвідування виставки  «Боривітер» в Українському домі, присвяченої українській художниці-шістдесятниці, дисидентці Аллі Горській. І коли побачила цю книжку, зрозуміла, що вона має бути в моїй бібліотеці. Фотокнига «Чипси: Українські наївні мозаїки, 1950–90» видавництва ist publishing документує зникоме явище на периферії мистецтва та суспільного життя. Архів, зібраний протягом 2013–2023 років, задуманий як книжка у 2019-му, представляє мозаїки невідомих авторок і авторів у стані їхнього напіврозпаду — коли ті вже втратили первинне сяйво, руйнуються або йдуть у нижні шари фасадів і міських панорам. Наївні мозаїки часто є буденним тлом для місцевих мешканців або ж незручним і проблематичним матеріалом у процесах трансформації публічних просторів. У книжці вони опиняються у фокусі уваги як явище, що порушує питання про пам’ять і простір, минуле й теперішнє, самовираження й наслідування, а також фіксує крихкість монументального, що, наче чипси, врешті-решт стало крихтою на дні пачки. 

Фотокнига «Чипси: Українські наївні мозаїки, 1950–90» фотографа Євгена Нікіфорова та історикині мистецтва Поліни Байцим

Advanced Day Ultimate Protect SPF 50+ від Medik8

Моє близьке оточення знає, що я ледь не схиблена на SPF з того моменту, як почала лікувати шкіру 3 роки тому з дерматологом. Без санскріну я вже не уявляю себе ні зимою, ні літом, тому обираю засоби завжди під чуйним керівництвом лікаря. Найдосконаліший денний крем від Medik8. Advanced Day Ultimate Protect — один із фаворитів. Він поєднує в собі найвищий рівень захисту SPF 50+ і PA++++, а також містить інноваційні ензими репарації ДНК та найпотужніший всеохопний екологічний щит. І ще одна перевага — тюбика вистачає до 2 місяців.

Advanced Day Ultimate Protect SPF 50+ від Medik8

 

Покази 15-го Одеського кінофестивалю

Однією з найважливіших культурних подій липня стало проведення 15-го Одеського кінофестивалю у Києві, медіапартнером якого виступив Harper's Bazaar Україна. Надзвичайно цінно, що такі масштабні проєкти продовжують існувати попри виклики воєнного часу. Глядачам представили очікувані стрічки українських режисерів, зокрема картину «Божевільні» Дениса Тарасова, драму «Дім за склом» Тараса Дроня та фільм «Яса» Сергія Маслобойщикова.

Традиційно в програмі були й гучні міжнародні прем'єри, відмічені в Каннах, і роботи молодих європейських авторів. Мабуть, найбільший ажіотаж викликав показ нової картини Йоргоса Лантімоса «Види доброти» з Еммою Стоун. Це вже третя спільна стрічка режисера та акторки, що подарували нам фільми «Фаворитка» і «Бідолашні створіння». Не менш бурхливі дискусії спровокувала і картина Коралі Фаржа «Субстанція», головну роль в якій виконала 61-річна Демі Мур. Це сміливий горор, що наголошує на темі гендерної нерівності та нереалістичних очікувань від жіночого тіла. 

Докладніше про переможців цьогорічного ОМКФ читайте в нашому матеріалі. 

Кадр із фільму «Види доброти»

Подорож у Карпати

У липні мені вдалося змінити картинку і на тиждень відірватися від ритму великого міста, постійних повідомлень та робочих задач. Близькість з природою, моменти тиші та повільного споглядання зараз особливо важливі для підтримки ментального стану. Саме цього ми всі шукаємо, прямуючи у Ворохту, Верховину чи Дземброню.

Ти насолоджуєшся читанням улюбленої книжки в саду, з радістю зустрічаєш світанок, навіть якщо не звик прокидатися раніше 9-ї ранку, смакуєш дику чорницю. Важливим у цій подорожі для мене було «повне занурення» — проживання в екологічному дерев'яному будинку біля лісу, споживання натуральних продуктів, довгі прогулянки на природі та походи в гори. Без підготовки підйом, що займає 4-6 годин (стільки ж триває спуск), може здатися складним, однак всі зусилля того варті.

Колекція Etnodim x Nadiia «Хтось Когось Любить»

На мою думку, один із найкрасивіших кампейнів (та колекцій) літа — колаборація брендів Etnodim та Nadiia «Хтось Когось Любить». При спогляданні фото, створених Оленою Ємчук на грецькому острові Ідра, одразу відчувається любов творчої команди до українського поетичного кіно та сучасного етнічного одягу, що містить впізнавані культурні коди, залишаючись водночас сучасним, лаконічним та універсальним.

Також дизайнерів надихнуло листування українських письменниць Лесі Українки та Ольги Кобилянської, що у своїх текстах виражали красу природи і любов до життя. До колекції увійшли невагомі вишиті сукні та сорочки, хустки, стрічки й автентичні весільні вінки, створені у співпраці з майстринею Оленою Митюриною.

Книга Патріка Оуржедніка «Європеана»

Вважаю, що цю книгу має прочитати кожен, хто цікавиться сучасним європейським суспільством і хоче краще зрозуміти процеси, які в ньому відбуваються, та події, що сколихнули Україну. Чеський письменник Патрік Оуржеднік у своїй «Європеані» аналізує головні потрясіння, відкриття та злочини XX століття, наводить разючі факти, що стосуються Першої та Другої світової війни, розмірковує про вплив розвитку технологій, психоаналізу, студентських протестів, діяльності руху за права жінок та реклами на подальший розвиток західних держав. Це не класичне видання з історії, а нагадування про ключові рушійні сили, які зробили світ таким, як ми знаємо його сьогодні.  

Fashion-редакторка Harper’s Bazaar Ukraine Аліса Єрмоленко

Церемонія відкриття 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю у Києві 

На жаль, я жодного разу не мала змоги бути присутньою на відкритті ОМКФ в Одесі, проте цьогоріч мені все ж випала нагода завітати на церемонію у Києві. Надзвичайно красивий захід відбувся у КВЦ «Парковий», де гості насолоджувалися спілкуванням і знайомилися з програмою кінофестивалю. 

«Кіно — це зброя. Зброя з обох боків. Але кіно також і лікує, лікує людські душі, і саме в цій ролі кіно стало особливо важливим у XXI сторіччі… Дуже важливо, що світ бачить Україну як країну, яка продовжує рухатися вперед, зокрема і в кіноіндустрії, і в мистецтві, попри все»,

— сказав під час церемонії британський режисер Майк Фіггіс. 

Справжньою родзинкою заходу став перформанс знаменитого піаніста-віртуоза Євгена Хмари. Ще у молодшій школі я побачила по телевізору його виступ, і саме він надихнув мене навчитися грати на фортепіано. Наступні 5 років я із захопленням опановувала нотну грамоту, виконувала композиції Йозефа Гайдна й інших композиторів. Тож почути Євгена Хмару наживо стало незабутнім досвідом. 

Церемонія відкриття 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю у Києві 

Релакс у заміському комплексі Shambala Wellness Club 

Існує теорія, що людина використовує свій мозок усього на 10%. Зізнаюся, рівень стресів і навантаження цього літа був настільки високим, що я свій, здавалося, могла задіяти всього на 0,03%. І тому терміново потребувала перезавантаження і спокою. 

Такою мінівідпусткою стала поїздка в заміський комплекс Shambala Wellness Club, розташований на березі стрімкої річки Десна. Півтори доби, проведені всього за 30 кілометрів від нашої гучної столиці, допомогли мені розслабитися і знову відчути себе наповненою. 

Атмосфера єдності з природою, тиша (завдяки вдалому зонуванню території в комплексі панує повне усамітнення), аюрведичне харчування та заспокійлива музика біля басейну дозволили відновити сили. 

Однак вершиною релаксу стали абх’янгам (м’який олійний аутентичний індійський масаж всього тіла), масаж стоп і голови. Протягом процедури я майже на фізичному рівні відчувала, як тривожні й нав’язливі думки покидають мій розум. 

«Теплі історії про радість і сум», Міла Іванцова 

В анотації до книги написано, що «читачі називають твори Міли Іванцової терапевтичною прозою, кажуть, що від них стає легше». І я точно можу сказати, що це справді так. 

Попри те що я максимально довго опиралася прочитанню збірок оповідань, саме ця підштовхнула мене «ковтати» одна за одною книги з серії «Теплі історії». Вони немов зігрівають зсередини, наповнюють все навколо ароматом запашної гіркої кави й присмаком солодкого шоколаду. 

Кожна історія унікальна, проте в її центрі — звична всім нам буденність. Пересічні герої у пересічних обставинах, що змушують проживати їхні емоції й досвід разом.

б'юті-редактор

Natura Bisse, Essential Shock Intense Instant-Lift Mask

Неможливо не закохуватись у засоби, які дійсно створюють диво-ефект (а у випадку з Essential Shock Intense Instant-Lift Mask виробник обіцяє саме такий ефект і всього за 10 хвилин). Сміливо можу стверджувати, що обіцянок бренд дотримується. Маска виготовлена з бамбукового волокна (безпечна для екології) та щедро просочена есенцією, яка за короткий проміжок часу наповнює та відновлює шкіру й робить контури овала обличчя більш чіткими. Маска справді усуває ознаки втоми. Актуальний засіб для використання перед важливими подіями. 

Natura Bisse

La Prairie, Skin Caviar The Mist

Цей засіб трапився мені на тестування у розпал спеки, коли не виникало бажання користуватись будь-якими косметичними продуктами. Проте я не пожалкував, що спробував новий серпанок від швейцарського бренду La Prairie — моє косметичне відкриття липня, адже ефект вражає. Попри наявність олій у формулі, текстура засобу невагома і не викликає відчуття липкості на шкірі. Цей серпанок точно сподобається поціновувачкам мультитаскінгів, оскільки завдяки своїй ефективності він здатний замінити одразу кілька продуктів для догляду. 

la prairie

Катерина Серегова

Подорож: палац у Мошній

Цей величний архітектурний комплекс, оточений чарівною природою, вразив мене своєю красою та історією. Переступивши поріг замку, я відчула, як його атмосфера наповнює мене творчою енергією. Кожна вежа, арка і фасад тут розповідають свою історію, а багатство деталей просто вражає. 

Особливо цікаві інтер'єри замку. Витончені меблі, розкішні люстри, майстерно виконані деталі та картини — усе це створює особливу атмосферу, сповнену таємничості й аристократизму.

Книга «Графічний дизайн з українським обличчям»

Для мене справжнім відкриттям і джерелом натхнення стала книга «Графічний дизайн з українським обличчям» Наталі Удріс-Бородавко. В цьому виданні зібрані унікальні проєкти, які вже сьогодні формують обличчя нашої національної ідентичності на світовій арені. Ця книга також є переможцем книжкової премії KBU Awards 2023 у номінації «Бізнес».

Особливо мене вразило, як майстерно авторка зуміла поєднати національну самобутність з актуальними світовими трендами. Рекомендую книгу «Графічний дизайн з українським обличчям» усім, хто прагне поринути у світ дизайну і відчути справжній український дух сучасного мистецтва.

Книга «Графічний дизайн з українським обличчям»

Фільм «Абстракція: Мистецтво дизайну»

Кожен епізод фільму зосереджений на окремому дизайнері, таким чином ми можемо зануритися в різні галузі — від графічного та індустріального дизайну до сценографії та архітектури. Вражає увага до деталей і того шляху, що проходить кожен дизайнер від ідеї до реалізації проєкту. 

Надихнули історії митців, які розповідали про свої джерела ідей та способи мислення. Вони нагадали мені, як важливо бути відкритою до нового, постійно вчитися та експериментувати.

Книга «Графічний дизайн з українським обличчям»


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ