5 способів позбутися стресу

Щоденні ритуали, щоб забути про стрес

АВТОР: Катерина Попова

ФОТО: Instagram: @linnhagglund

ОПУБЛІКОВАНО: 29 грудня 2023

У своїй книжці «Ага-фактор: як використовувати свою інтуїцію, щоб отримати те, що ви бажаєте та на що заслуговуєте» (The Aha Factor: How to Use Your Intuition To Get What You Desire and Deserve) авторка Маріана М. Купер дає п'ять простих порад, як легко та просто в домашніх умовах можна зняти напругу і розслабитися.

Коротка медитація

Згодні, ті, хто має час на щоденну медитацію, взагалі не знають, що таке стрес. Але в книжці йдеться не про йогу, а про звичайне вимкнення розумового процесу хоча б на одну хвилину. Для цього ви маєте заплющити очі, «вимкнути» всі думки (навіть якщо вони позитивні) і прислухатися до свого дихання. Маріана М. Купер стверджує, що такої нехитрої медитативної практики цілком достатньо, щоб заспокоїти нерви та навіть змусити свій мозок мислити креативно.

Як позбутися стресу

Instagram: @liestudio_

Накривайте на стіл

Так-так, ви прочитали правильно. Щоб заспокоїти нерви, на думку автора, достатньо приймати їжу не на робочому місці, а за спеціально накритим столом. Правильне сервірування створює відчуття свята, затишку і комфорту. А це якраз те, що потрібно нашій розхитаній нервовій системі. Водночас пам'ятайте, що вживати потрібно тільки здорову приготовану власноруч їжу — ніякої швидкоїжі та напівфабрикатів!

Вийдіть на вулицю

Звісно, пробіжка просто неба допомагає впорядкувати думки та привести тіло в тонус, але у стресових ситуаціях і в разі панічних атак вам усе ж краще вийти на звичайну 15-хвилинну прогулянку на свіжому повітрі. Намагайтеся щодня влаштовувати собі такі прогулянки, щоб зарядитися енергією і перезавантажити мозок. До слова, краще обирати місця біля водойм: звук води посилить розслаблювальний ефект.

Малювання креативність

Instagram: @carlanicieza

Увімкніть креативність

Щоб розслабитися і відчути себе знову маленькою, Купер радить обзавестися звичайними дитячими захопленнями. Олівці, розмальовки (багато з них є для дорослих), пластилін — ви здивуєтеся, як це розслабляє і допомагає в майбутньому фонтанувати ідеями.

Зверніть увагу на обставу

Деталі, які вас оточують, і атмосфера, в якій ви перебуваєте, теж впливають на ваш внутрішній стан. Тому Маріана М. Купер радить подбати про затишний для вас інтер'єр. І якщо ремонт може лише розхитати ваші й без того слабкі нерви, то такі дрібні деталі, як ароматична свічка чи свіжий букет квітів, навпаки, приведуть їх до ладу.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ