Style icon: гід гардеробом Грейс Келлі

Розбір її легендарного стилю

АВТОР: Аліса Єрмоленко

ФОТО: Getty Images, Lyst

ОПУБЛІКОВАНО: 3 березня 2024

Нині складно знайти людину, яка не чула б імʼя Грейс Келлі — американської акторки, яка згодом одружилася з Реньє III й стала княгинею Монако. Дійсно, її вплив на тренди та світову культуру складно переоцінити — Грейс була однією з найкасовіших акторок свого часу: квитки на її фільми миттєво розкуповували, у 1954 році за кінокартину «Сільська дівчина» їй вручили премію «Оскар», а двоє з трьох стрічок Альфреда Гічкока за участі Келлі критики вважають найвидатнішими у його карʼєрі. 

Сам легендарний режисер зазначав, що Грейс відрізнялася від інших своєю «сексуальною елегантністю», вона мала загадковий вигляд і заворожувала глядачів. Гічкок ставився до акторки та її екранних костюмів з особливою увагою, і робив це недарма, адже кінокартина «Вікно у двір» досі слугує натхненням для відтворення естетики 1950-х років з її фірмовим стилем New Look від Крістіана Діора. 

Попри подальший статус княгині Монако Келлі лишала саме 1950-ті роки основою свого стилю: підкреслена фемінність, сукні з обтислим топом і обʼємом від стегна, квіткові принти, шифонові тканини. Важливо зазначити, що 1950-ті нині повертаються на модну арену. Приталений силует вивели на подіуми Balmain, Christian Dior, Bottega Veneta й інші світові бренди. Окрім цього, актуальними знову стали принт polka-dot, рукавиці, пальта з мʼякою лінією плечей та інші елементи тієї пори. 

Одним зі знакових fashion-моментів для Грейс Келлі стало весілля з Реньє III, яке відвідали близько 600 гостей, а спродюсоване MGM шоу переглянули понад 30 мільйонів глядачів. Княгиня перед ними постала у мереживній сукні за більш ніж 60 тисяч доларів, над створенням якої працювали 30 осіб протягом шістьох тижнів. Авторкою вбрання, що миттєво стало легендарним і сьогодні зберігається у Музеї Філадельфії, була Гелен Роуз. Вона також розробила костюми для Грейс для комедії «Вище суспільство», участь у зніманні якої взяв Френк Сінатра. 

Як скласти образ у стилі Грейс Келлі

Гелен була не єдиною художницею з костюмів, яка працювала над образами Грейс Келлі й у реальному житті. Едіт Гед, яка вісім разів здобула премію «Оскар» і виготовляла вбрання для фільму «Спіймати злодія», створила м'ятну сукню, у якій Грейс отримала свою головну кінонагороду. 

Як скласти образ у стилі Грейс Келлі

Загалом акторка запамʼяталася публіці своєю підкресленою елегантністю, що виявлялася не лише у знаменитих вечірніх сукнях, а й у повсякденних образах. Сьогодні ми пропонуємо вам детально розібрати гардероб Грейс Келлі та знайти речі, з якими його можна відтворити сьогодні. 

Як скласти образ у стилі Грейс Келлі

Як скласти образ у стилі Грейс Келлі

Як скласти образ у стилі Грейс Келлі

Пальто з мʼякими плечима Max Mara  

За всіма канонами 1950-х років, пальта Грейс Келлі мали мʼяку лінію плечей, що разом з духом тієї епохи повернулася на подіуми цього сезону й знайшла відображення у багатьох колекціях як світових, так і українських брендів. Такі вироби додавали ще більше підкреслювали основний настрій в образах княгині — романтичний. 

До того ж її пальта зазвичай підкреслювали талію паском, а також мали досить виражену фактуру. 

Як скласти образ у стилі Грейс Келлі

Сукня довжини міді з акцентом на талію Bottega Veneta 

Звісно, головною характеристикою суконь, які носила Грейс Келлі, був акцент на талію, притаманний 1950-м рокам. Найчастіше такі сукні мали довжину міді, однак і максі часом зустрічалися. На вечірніх заходах на вбранні Грейс побачити можна було й вишуканий шлейф. 

Як скласти образ у стилі Грейс Келлі

Костюм зі спідницею Alexander McQueen 

Щодо костюмів, то перевагу Грейс Келлі віддавала моделям з жакетами з акцентом на талію та спідницями, найчастіше — А-силуету або футляру. 

Такі костюми зі спідницею княгиня поєднувала зі структурованою сумкою, туфлями на підборах і рукавицями, що робили її образ чарівним. 

Як скласти образ у стилі Грейс Келлі

Шовкова блуза Balmain  

У гардеробі Грейс особливе місце посідали блузи та сорочки у найрізноманітніших варіаціях: з декольте, рукавами-воланами, бантами, які дуже актуальні цього сезону, а також іншими варіантами декору. Носила їх зірка у заправленому вигляді зі штанами, денімом і спідницями. 

Ця ж червона шовкова блуза нагадує образ, у якому Келлі постала у «Одного разу… тепер історія принцеси Грейс». 

Як скласти образ у стилі Грейс Келлі

Кардиган Miu Miu

Якщо і є річ з гардероба Грейс Келлі, яку варто взяти до уваги кожній фешіоніста, то це 100% кардиган, адже вони надзвичайно актуальні зараз — особливо у холодну пору. Кардигани акторка носила не лише як самостійний топ, а і як другий шар поверх блуз і суконь. 

Як скласти образ у стилі Грейс Келлі

Прямі брюки зі стрілками Prada 

Для стилю Грейс не були притаманні маскулінні елементи, тож і брюки, які вона обирала, були максимально елегантними. Тож щодо силуетів, то це були моделі прямого крою зі стрілками, достатньо щільні до тіла. Носила їх Грейс із поясами, що підкреслювали талію. 

Окрім цього, часом Келлі обирала все ж вироби з деніму. 

Як скласти образ у стилі Грейс Келлі

Ремінь Isabel Marant 

Як ми вже казали, 1950-ті роки — це про акцент на талію, тож закономірно, що важливим їхнім елементом були пояси. Фешіоніста, зокрема й Грейс Келлі як справжня ікона стилю, носили їх зі штанами, спідницями, сукнями та жакетами. 

Як скласти образ у стилі Грейс Келлі

Сумка Hermes Kelly 

Грейс Келлі полюбляла структуровані сумки, серед яких, звісно, була й Hermes Kelly. Наприкінці 1950-х років папараці сфотографували Грейс, коли та прикривала сумкою Hermes живіт, намагаючись приховати від світу свою вагітність. Згодом любов Келлі до цього аксесуару принесла сумці світову популярність, а бренд перейменував її на честь зірки. 

Як скласти образ у стилі Грейс Келлі

Хустка OLIZ 

Важливою складовою стилю Грейс були хустки, які вона повʼязувала на голову та поєднувала з сонцезахисними окулярами. Окрім цього, в Мережі можна знайти рідкісне фото, на якому Келлі одягла хустку як топ. 

Як скласти образ у стилі Грейс Келлі

Рукавиці Gucci 

Ікони стилю 1950-х років на чолі з Грейс вирізнялися своєю любов’ю до рукавиць. Вони одягали їх не лише з особливої нагоди на урочисті події, а й просто на щодень. При цьому рукавиці могли бути дуже високими. 

Як скласти образ у стилі Грейс Келлі

Перлинне намисто Tiffany & Co. 

Особливу увагу у своїх образах Грейс Келлі приділяла прикрасам, і часто перевагу вона віддавала саме перлинам. Поєднувала їх княгиня з вечірнім вбранням, а також носила на щодень з блузами, сукнями, пальтами. 

Як скласти образ у стилі Грейс Келлі

Туфлі на підборах Kachorovska 

Щодо взуття, то найчастіше Грейс Келлі можна було побачити у туфлях на підборах з округлим мисом, інколи — у мері джейн. 

Звісно, часом Грейс обирала і взуття на пласкій підошві, однак це було дуже рідко.

Як скласти образ у стилі Грейс Келлі


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ