Що таке стиль athleisure і як його носити

Зі спортивного залу на світові подіуми

АВТОР: Катерина Попова

ФОТО: Imaxtree

ОПУБЛІКОВАНО: 7 квітня 2024

У всіх нас бувають дні, коли ми просто не можемо вдягнути нічого, окрім легінсів або светрів, але що робити, коли привід передбачає більш стриманий дрескод? Існує кілька модних прийомів, які миттєво зроблять ваші образи зі спортивними штанами чи шортами, світшотами та кросівками блискучими, гарантуючи, що ви відчуватимете себе у спортивних штанах чи легінсах не незграбно, а навпаки — модно й актуально. 

Coperni

Coperni весна-літо 2024

Що таке стиль athleisure?

Пропонуємо згадати, з чого все почалося. Athleisure — це поєднання двох слів athletics і leisure, що означає «спорт» і «дозвілля». Спортивний одяг завжди був популярним у позаробочий час, але саме пандемія різко підвищила його популярність. Завдяки пом'якшенню дрес-коду він став важливим елементом нашого гардероба, на який раптово стали звертати увагу і поза межами спортзалу. Це речі, які можуть стати невіддільною частиною вашого повсякденного гардероба, а не лише для занять спортом. Кендалл Дженнер та Хейлі Бібер демонструють, що спортивний стиль може бути універсальним і вийти за межі простого спортивного одягу. Невеличкий спойлер: спробуйте додати до нього, наприклад, піджак та пару стильних сонцезахисних окулярів — це будуть ваші найкращі друзі в цьому образі.

Що таке стиль athleisure

Як стильно носити спортивні речі?

Якщо є щось, чому нас навчила тенденція спортивного стилю, то це те, що комфортний одяг — як-от світшоти, легінси, худі — вже не обмежується лише функціональністю. Виявляється, спортивний костюм може виглядати так само елегантно, як і класичний піджак, а спортивні шорти в поєднанні з блискучим жакетом із лелітками виглядатимуть навіть більш стильно, ніж джинси з блузою.

N°21

N°21 весна-літо — 2024

Це означає, що сучасна реальність роботи з дому не повинна перетворювати ваш гардероб на безладну купу старих трикотажних речей, що лежать в шафі (якщо, звісно, ви цього не хочете). Стиль athleisure полягає в уважному підході до деталей та натхненню від дизайнерів, інфлюенсерів та селебреті. Наслідуйте їхній приклад, щоб ваші найбільш комфортні та спортивні базові речі, включаючи пальта, штани, топи, шорти й навіть шкарпетки, виглядали дійсно стильно. 

Безумовно, спортивним костюмом тут не обмежишся, тому навіть люксові бренди стали вводити елементи спортивної уніформи та характерні для неї високотехнологічні матеріали до нашого повсякденного гардероба, міксуючи їх з вишуканими речами, тим самим створюючи образи, які так і хочеться повторити. Ми шукали натхнення у Proenza Schouler, Bottega Veneta, Miu Miu, Coperni, Y/Project, N°21, Blumarine, Sportmax, Fashion East.

Bottega Veneta

Bottega Veneta весна-літо — 2024

Miu Miu

Miu Miu весна-літо — 2024

N°21 весна-літо 2024

N°21 весна-літо — 2024

Proenza Schouler

Proenza Schouler весна-літо — 2024

Y/Project весна-літо 2024

Y/Project весна-літо — 2024

Blumarine весна-літо 2024

Blumarine весна-літо — 2024

Fashion East весна-літо 2024

Fashion East весна-літо — 2024

Sportmax весна-літо 2024

Sportmax весна-літо — 2024

Як висновок, зазначимо в загальних рисах, що світ вже давно перейшов до athleisure — стилю, що з'явився задовго до карантину та віддаленої роботи, коли багато хто перестав вилазити з худі й оверсайзу — повсякденної естетики, яка поєднує зручність та практичність, готову зустріти будь-які виклики, залишаючись водночас стильною та фановою. Це не просто модний тренд, це скоріше концепція, що вплетена в різні аспекти нашого життя, забезпечуючи нам здатність бути одночасно розслабленими та готовими до роботи.

Проте шанувальники моди знають: те, що вважається трендом, завжди еволюціонує. І athlivesure не виключення. Якою саме стане ця естетика далі — покаже лише час. 

А поки пропонуємо переглянути та надихнутися кращими образами героїнь стрітстайлу. 

Що таке стиль athleisure

Як носити легінси

Що таке стиль athleisure

Як стильно носити спортивні речі?

Як носити спортивні речі


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ