7 стилістичних прийомів, які використовувала принцеса Діана

Уроки стилю від принцеси

АВТОР: Аліса Єрмоленко

ФОТО: Getty Images

ОПУБЛІКОВАНО: 1 липня 2024

Сьогодні, 1 липня, своє 63-річчя відсвяткувала б принцеса Діана — «королева сердець», яка не встигла зійти на престол, проте підкорила не лише громадян Великої Британії, а й людей з абсолютно різних куточків планети своєю добротою і чуйністю. Аби говорити з публікою, леді Ді нерідко зверталася до мови одягу, доступної їй навіть тоді, коли королівські зобов’язання змушували мовчати. Згадаймо лишень «сукню помсти» від Christina Stambolian, у якій Діана відвідала вечірку видання Vanity Fair у червні 1994 року. 

Недарма принцесу називають однією з головних ікон стилю XX століття — тисячі фешіоніста наслідують її, надихаючись культовим образом зі светром з вівцями, елементами з ніжними білими комірцями, денімовими аутфітами тощо. До того ж модна епоха леді Ді припадає на 1990-ті роки, які саме зараз активно повертаються у перелік трендів. Маскулінні брючні костюми, структуровані жакети, джинси з високою посадкою — все це ми бачимо в луках «королеви сердець». 

Сьогодні пропонуємо вам розглянути 7 стилістичних прийомів, які використовувала й полюбляла принцеса Діана. 

Секрети стилю принцеси Діани

Піднесений casual 

Можливо, королівський дрескод і вирізняється своєю суворістю, та все ж одні з найвідоміших образів Діани належать не до офіційного чи вечірнього вбрання, а саме до стилю casual. Водночас у виконанні принцеси вони виглядали справді вишукано й максимально продумано. 

Так, casual-естетику Діана підносила на новий рівень за допомогою жакета — наприклад, додаючи його до світшоту, джинсів чи спортивних штанів і ковбойок. 

Секрети стилю принцеси Діани

Поєднання стилів 

Діана обожнювала образи в casual, романтичному чи спортивному стилі, а також любила ці стилі міксувати. Тому нерідко принцесу Уельську бачили на публіці в комплекті з, наприклад, світшота й сукні. Один із таких аутфітів — з сукнею з принтом polka-dot — Діана доповнила туфлями-човниками й шкарпетками з відповідним візерунком. 

Серед відомих луків принцеси також дует сукні й об’ємного бомбера. 

Секрети стилю принцеси Діани

Багатошаровість 

Про такий стилістичний прийом, як багатошаровість, було сказано вже достатньо, проте все ж не можемо не згадати його в контексті стилю принцеси Діани. Застосовувала його леді Ді в роботі з трикотажними топами, доповнюючи гольфи светрами. Саме в такому образі принцеса зафіксована на одній зі світлин із принцом Чарльзом (нині — королем Чарльзом III). 

Секрети стилю принцеси Діани

Колор-блокінг 

Хоча членів королівської сім’ї впевнено можна назвати прихильниками монохромних образів, принцеса Діана нерідко зверталася до колор-блокінгу — стилістичного прийому, що дозволяє поєднувати декілька насичених, нерідко контрастних відтінків. Заснований Івом Сен-Лораном напрям у моді став особливо популярним у 1990-х роках. «Королева сердець» же комбінувала, зокрема, червоний і фіолетовий, а також червоний і рожевий кольори. 

Секрети стилю принцеси Діани

Робота з принтами 

Важливою складовою стилю Діани були не лише кольори, а й принти: тартан, polka-dot, смугастий, квітковий — принцеса обожнювала їх усі. Примітно, що нерідко її можна було побачити у total принтованому луці, проте також вона й експериментувала зі стилізацією візерунків. 

Секрети стилю принцеси Діани

Акцент на ремінь 

З-поміж аксесуарів, які обирала принцеса Діана, окрім, звісно, клатчів і сумки Lady Dior, увагу варто звернути на ремені: масивні та тонкі, грубі й більш ніжні. Ними ікона стилю підкреслювала талію в образах не лише із сукнями та блузами, а й з жакетами та елементами верхнього одягу. 

Секрети стилю принцеси Діани

Гра з прикрасами 

У гардеробі кожної королівської особи вагоме місце посідають прикраси — вишукані й коштовні. Тож не дивно, що у вечірніх (і не тільки) аутфітах принцеси Діани вони приковували до себе погляди публіки. 

Однак придивитися варто не лише до самих виробів, а й до роботи Діани з ними. Так, наприклад, для відвідування прем’єри «Привида опери» Ендрю Ллойда Веббера в Театрі Її Величності у жовтні 1986 року принцеса вдягла на шию блискучу прикрасу з камінням. У травні того ж року під час візиту до Японії цей аксесуар вона використала як пов’язку на голову.

Секрети стилю принцеси Діани

Секрети стилю принцеси Діани


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ