7 неочевидних кольорових рішень: як цікаво та нетипово працювати з кольором у літній період

Безпрограшні комбінаторні рішення та вихід за межі «кольорових правил»

АВТОР: Катерина Попова

ФОТО: Spotlight

ОПУБЛІКОВАНО: 22 червня 2024

Коли справа доходить до повсякденних аутфітів, натхнення подіумною модою не завжди є тим самим практичним рішенням. Чого лише вартують колекції Schiaparelli чи Mcqueen, які швидше підійдуть до червоної доріжки або певних тематичних заходів. Проте, коли мова заходить за актуальні поєднання чи стилістичні хитрощі, саме подіум стає багатим на натхнення. Головне — не просто бачити та сприймати образ буквально, а розглядати та розбирати його на молекули, щоб сформувати свою унікальну історію.

Стилістка Марина Мартинів сформувала для вас справжній кольоровий посібник зі своїми принципами, комбінаторними рішеннями та виходом за межі кольорового протоколу. 

Стилістка Марина Мартинів 

Blue + red / Blue + orange

В той час, коли блакитний та помаранч є традиційною комплементарною схемою, книжкова стилістична мудрість може стати на заваді поєднання того ж блакитного з червоним чи майже сусіднім жовтим. Мовляв, йдемо наперекір правилам кольорового кола Іттена. Проте будь-який стиліст залюбки адаптує свіжу та нетипову комбінацію у повсякденний аутфіт і не тільки. А якщо ви лише вчитесь працювати з кольором, радимо розпочати знайомство саме з точкових вкраплень чи адаптації кольору в один елемент образу. 

Як цікаво та нетипово працювати з кольором у літній період

Bally весна-літо 2024

Miu Miu

Miu Miu весна-літо 2024

Bottega Veneta

Bottega Veneta весна-літо 2024

Fendi

Fendi весна-літо 2024

Altuzarra

Altuzarra весна-літо 2024

Аналогові комбінації

Саме аналогова комбінаторика вважається у стилістиці найбільш безпрограшним варіантом, адже поєднує у собі виключно «сусідні кольори». Про що йдеться? А про те ж кольорове коло Іттена, яке складається з 12 чистих кольорів, і ті відтінки, які розташовані поряд, і є аналогією в кольоровому протоколі. Міксуємо блакитний із зеленим, жовтий з помаранчем чи рожевий з багряним червоним. Пастельні тони додадуть вашому образу легкості та витонченості, тоді як насичені яскраві відтінки принесуть заряд енергії та динаміки.

Stella Mccartney

Stella Mccartney весна-літо 2024

Alaia

Alaia весна-літо 2024

Calcaterra

Calcaterra весна-літо 2024

Жовтий, новий чорний!

Не побоюсь цього виразу — один із найпопулярніших відтінків колекцій pret-a-porter 2024. Тут є місце і приторно-лимонному, і сонячно-жовтавому. А чого лише вартий трендовий Butter Yellow! У модній індустрії значний внесок у використання жовтого кольору зробив французький дизайнер Поль Пуаре, який додав його у свою колекцію на початку XX століття. З цього усе й почалось. В образі раджу нейтралізувати жовтий колір хроматичними (читайте — базовими) відтінками, серед яких — білий, чорний і сірий. Або ж, навпаки, підсилювати його та йти ва-банк, де колірна комбінаторика формується лише з жовтого відтінку або ж міксується з іншими яскравими кольорами.

Prada

Prada весна-літо 2024

Fendi

Fendi весна-літо 2024

Carven

Carven весна-літо 2024

Phillip Lim

Phillip Lim весна-літо 2024

Мікс пастелі та ніжного сорбету 

Відомо, що міксувати між собою найлегше саме кольори, які мають певні спільні характеристики. Чи то насиченість, чи яскравість, в будь-якому ключі саме співзвучні характеристики допомагають створити правильну синергію. І коли йдеться про пастель, ідеальним прикладом стануть колекції брендів Alaia, Fendi, Sportmax та Victoria Beckham, де фундаментальна складова колекцій крутиться навколо приглушених, ніжних і трішки розмитих підвідтінків, які ідеально міксуються між собою.

Sportmax

Sportmax весна-літо 2024

Victoria Beckham

Victoria Beckham весна-літо 2024

Loewe

Loewe весна-літо 2024

Margiela

Maison Margiela весна-літо 2024

Один колір, різні характеристики 

Заведено вважати, що, коли ми формуємо аутфіт в одному кольорі, він обов'язково повинен бути ідентичним з ніг до голови, проте це стереотип, що дуже часто заважає створити справді цікавий формат аутфіту, де ми міксуємо не лише підвідтінки кольору, який взяли за основу, але й починаємо, як справжні віртуози, грати з матеріалами та цікавими фактурами. 

Tom Ford

Tom Ford весна-літо 2024

Victoria Beckham

Victoria Beckham весна-літо 2024

Ferretti

Ferretti весна-літо 2024

Versace

Versace весна-літо 2024

Кольоровий еклектизм

Іншими словами, творчий синтез кардинально різних за своєю характеристикою історій, які створюють щось нове, унікальне, подекуди дивне, але особливе. Є певне правило, яке допоможе вам сформувати той самий образ «без меж», а саме — гра на контрасті. Якщо в образі присутні відтінки пастелі, додайте на противагу яскравий акцент, і не один, а якщо є натхнення адаптувати активний та масштабний принт, поєднайте його з протилежним, дрібним, і водночас «надавайте розголосу» деталям — у цьому випадку їх забагато не буде.

Van Noten

Dries Van Noten весна-літо 2024

Miu Miu

Miu Miu весна-літо 2024

The Row

The Row весна-літо 2024

Принцип дублювання 

Саме цей принцип підсвідомо сидить у у голові кожного з нас. Чи помічали ви, що під час формування аутфіту, коли в образі вже майорить одне чи два кольорових рішення, рука так і тягнеться додати один із цих відтінків у взуття, сумку або продублювати в аксесуарній історії? Це і є принцип дублювання, який дозволяє створити наче сформований та добре продуманий комплект. Ідеально підійде для тих, хто любить структурно підходити до формування образу для важливої події чи на повсякдення. 

Givenchy

Givenchy весна-літо 2024

Ferragamo

Ferragamo весна-літо 2024

Carolina Herrera весна-літо 2024

Giada

Giada весна-літо 2024


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ