Що ми знаємо про новий фільм з Тімоті Шаламе, присвячений Бобу Ділану

Байопік про відомого музиканта

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Chanel, Wikimedia

ОПУБЛІКОВАНО: 18 березня 2024

Тімоті Шаламе продовжує підкорювати нас своїми модними образами, виходами в костюмах Gucci, Prada, Haider Ackermann і Celine Homme, колабораціями з Chanel та Tiffany, а також новими кінопроєктами. Після знімань у популярній кінофраншизі «Дюна» Дені Вільньова артист втілить на екрані образ відомого музиканта Боба Ділана. 

Цілком можливо, що біографічна стрічка Джеймса Менголда принесе актору другу номінацію на «Оскар» — вперше його висунули на головну кінопремію у 2018 році за роботу в романтичній драмі «Назви мене своїм ім'ям».

Знімання фільму A Complete Unknown («Цілковитий незнайомець»), що розробляється вже 4 роки, офіційно стартували в Нью-Йорку. Назва картини відсилає до фрази зі знаменитої пісні Боба Ділана — Like a Rolling Stone. Стрічка фокусується на подіях 1965 року, коли 19-річний артист, що грав у жанрі фолк, вразив музичний світ, вперше виступивши на сцені з електрогітарою. 

Сценарій фільму заснований на книзі Елайджі Волда Dylan Goes Electric, яка досліджує культурний, історичний та політичний контекст переломного концерту Ділана і те, як він вплинув на майбутнє музики. Картина показує, як артист став культурним феноменом, змінив своє звучання і почав новий етап у кар'єрі, підписавши контракт із Columbia Records.

У 1960-х Боба Ділана проголосили голосом покоління не тільки через його експерименти зі стилем, а й через тексти пісень, які були символом протесту, боротьби за свободу і рівні права у суспільстві. У 2016 році один із найвпливовіших музикантів XX століття отримав Нобелівську премію з літератури за свої поетичні тексти. 

Тімоті Шаламе отримав доступ до невиданих музичних творів Боба Ділана. Також відомо, що актор учився грати на гітарі та виконуватиме всі пісні у фільмі самостійно. Готуватися до зйомок йому допомагала команда, яка раніше працювала з Остіном Батлером, який зіграв у новому байопіку Елвіса Преслі. У стрічці також знімуться Ель Фаннінг, Едвард Нортон та Боб Сігер. 

Боб Ділан, 1963 рік

Режисер стрічки Джеймс Менголд найбільш відомий завдяки фільмам «Перерване життя» з Анджеліною Джолі, «Переступити межу» з Гоакіном Феніксом, а також «Форд проти Феррарі» з Крістіаном Бейлом. 

Раніше постать Боба Ділана та його внесок у мистецтво вже пробували осмислити в експериментальному музичному фільмі «Мене там немає», де артиста на різних етапах його творчості зіграли одразу 6 акторів: Кейт Бланшетт, Крістіан Бейл, Гіт Леджер, Річард Гір, Бен Вішоу та Маркус Карл Франклін.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ