Найочікуваніші українські прем’єри 15-го Одеського кінофестивалю

Від містичного фільму «Конотопська відьма» до картини про Сергія Параджанова

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Кадри з фільмів

ОПУБЛІКОВАНО: 2 липня 2024

Уже зовсім скоро розпочнеться Одеський міжнародний кінофестиваль, який цьогоріч збере поціновувачів кіно у Києві. З 12 по 20 липня на глядачів чекатимуть десятки картин від режисерів з різних куточків світу, ігрові та документальні стрічки, ретроспективи та прем'єри, які не варто пропускати.

Розказуємо про найочікуваніші українські фільми 15-го ОМКФ — від містичної картини «Конотопська відьма» до проєкту, присвяченого життю і творчості Сергія Параджанова. Подивитися програму події та придбати фестивальні абонементи можна на офіційному сайті.

«Дім за склом», реж. Тарас Дронь

Життя амбітної архітекторки Вікторії кардинально змінюється після того, як її донька зникає зі своїм хлопцем, якого звинувачують у торгівлі наркотиками. Вікторія починає власне розслідування і намагається довести невинуватість доньки, щоб зберегти свою бездоганну репутацію і не втратити важливий проєкт. Головну роль у фільмі виконала українська акторка Ірина Островська. 

«Божевільні», реж. Денис Тарасов

Дія фільму розгортається в 1970-х. Стрічка відкриває одну з найстрашніших сторінок в історії СРСР — мова йде про так звану «каральну психіатрію», яку КДБ використовувало у боротьбі з політичними та релігійними дисидентами. Головний герой фільму — молодий чоловік, який хоче почуватися вільним у своїй країні, зокрема слухати улюблену музику і носити довге волосся. Однак його прагнення до особистої свободи стикається з жорстокістю системи, що застосовує найганебніші методи контролю до таких, як він. У фільмі зіграли Костянтин Темляк, Ірма Вітовська, Віталій Салій, Андрій Мостренко, Павло Костіцин, Анастасія Пустовіт, Дмитро Олійник, Наталія Бабенко та Віктор Жданов.

«Конотопська відьма», реж. Андрій Колесник

Містичний фільм жахів Андрія Колесника розказує про прадавню відьму з Конотопу, яка, закохавшись у звичайного хлопця, зреклася своїх магічних сил. Та, коли з початком повномасштабної війни російські солдати захоплюють місто і жорстоко вбивають її коханого, вона вирішує помститися. Повертаючи свої здібності, героїня піддає жорстокому покаранню вбивць свого нареченого. Головні ролі у стрічці зіграли Тетяна Малкова, Тарас Цимбалюк, Олена Хохлаткіна, Павло Вишняков, Ірина Рождественська та Віктор Жданов.

«Сентиментальна подорож до планети Параджанова», реж. Тарас Томенко

Фільм Тараса Томенка є омажем Сергію Параджанову з нагоди сторічного ювілею від дня народження знаменитого режисера та митця, автора стрічок «Тіні забутих предків» і «Колір граната». Це захоплююча подорож у неповторний візуальний світ Параджанова. Унікальні архівні матеріали в картині поєднуються з сюрреалістичними ляльковими сценами, що плавно стирають межі між уявою та реальністю.

«Сірі бджоли», реж. Дмитро Мойсеєв

В «сірій зоні» АТО, в невеличкому селі без електроенергії, залишилися жити лише двоє ворогів дитинства. Сусіди-пенсіонери ведуть свій скромний побут під снарядами, поруч з озброєними загарбниками, іноді зустрічаючись для суперечливого, але необхідного спілкування. У кожного з них життя не склалося з різних причин і обидва мають час його переосмислити. Мало зважаючи на постійні обстріли, вони намагаються вести звичне життя, але одного дня все руйнується.

«Яса», реж. Сергій Маслобойщиков

Події стрічки розгортаються у 2015 році. Матір Ганну та подругу Дарку об'єднують спогади про Даню, який загинув у 2014 році під час Революції гідності. Ганна була активісткою Майдану ще у 2004-му та поступово дійшла до посади держслужбовця високого рівня. У процесі спілкування двох жінок на світло виходить гірка правда — Ганна стала частиною корупційної схеми, що призвела до загострення ситуації в країні. З часом героїня все більше переконується в залежності своїх особистих дій і смерті сина.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ