5 найцікавіших фільмів липня

Головні кінопрем'єри місяця

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Кадри з фільмів

ОПУБЛІКОВАНО: 5 липня 2024

У липні на нас чекає прем'єра комедії про космічні дослідження та розвиток NASA з акторським дуетом Скарлетт Йоганссон і Ченнінга Татума. Також українським глядачам представлять біографічну драму «Мадам Кліко», яка розказує про життя засновниці одного з найвідоміших у світі брендів шампанського, та новаторську анімаційну стрічку «Кріпачка», що віртуозно поєднує елементи кіно й образотворчого мистецтва. Детальніше про найочікуваніші фільми місяця читайте в нашому матеріалі.

«Генії»

Картина Джеймса Марша «Генії» присвячена життю та творчості відомого ірландського письменника Семюеля Беккета, автора роману «Уот» та п'єси «В очікуванні на Годо». Стрічка розказує про сім'ю автора та його стосунки з матір'ю, перші творчі спроби та закоханість, участь у французькому Русі Опору в часи Другої світової війни та знайомство з видатним письменником Джеймсом Джойсом і здобуття Нобелівської премії з літератури у 1969 році. Головні ролі у фільмі виконали Гебріел Бірн, Ейдан Гіллен, Сандрін Боннер та Роберт Арамайо. Українська прем'єра картини відбулася 27 червня. 

«МаХХХін»

Новий трилер студії A24, що славиться своїми експериментальними незалежними фільмами. Картина розказує про дівчину на ім'я Максін Мінкс, що мріє стати відомою акторкою. Героїні вдалося вижити під час трагічного нападу — відтоді вона не полишає спроби зніматися у фільмах для дорослих. Максін сподівається, що цю таємницю ніхто й ніколи не розкриє. Тим часом у Лос-Анджелесі частішають випадки насильства. Загадковий убивця, якого називають «Нічний ловець», полює на молодих перспективних акторок. Страх підштовхує Максін до рішучих дій. Головну роль у стрічці зіграла Мія Гот. Також у фільмі знялися зірка серіалу «Корона» Елізабет Дебікі, Лілі Коллінз, Мішель Монаган, Кевін Бейкон та Джанкарло Еспозіто. Українська прем'єра стрічки відбулася 4 липня.

«Забери мене на місяць»

Комедія Ґреґа Берланті присвячена агентству NASA та його популяризації. Космічні перегони між США та СРСР у розпалі. Співробітники NASA готуються до польоту, плануючи першу в історії висадку людини на Місяць. Попри близькість до мети, мало хто вірить в успіх місії. Щоб не виглядати невдахами в очах світової спільноти, команда NASA наймає спеціалістку з маркетингу Келлі Джонс (Скарлетт Йоганссон). Жінка створює нову маркетингову стратегію, перетворюючи астронавтів на знаменитостей. Таке рішення видається геть недоречним керівнику місячної місії Коулу Девісу (Ченнінґ Татум), однак поступово між героями зав'язуються романтичні стосунки. Українська прем'єра фільму відбудеться 11 липня.

«Кріпачка»

Новий анімаційний фільм від авторів проєкту «З любовʼю, Вінсент», що був номінований на «Оскар». Картина створена в такому ж стилі, на перетині кіно й образотворчого мистецтва, та є екранізацією роману польського письменника Владислава Реймонта — лавреата Нобелівської премії з літератури. Стрічка розказує про молоду жінку на ім'я Ягна, що мешкає в польському селі наприкінці XIX століття. Бідні та заможні продовжують конфліктувати, але тримаються разом через гордість за свої традиції та рідну землю. Ягна прагне обрати власний шлях, однак опиняється в залежності від бажань найбагатшого фермера села, його старшого сина і можновладних чоловіків. Спротив героїні призводить до конфлікту між нею та спільнотою. Українська прем'єра картини запланована на 11 липня.

«Мадам Кліко»

Біографічна драма Томаса Неппера розказує про жінку, що стоїть за знаменитим брендом шампанського Veuve Clicquot («Вдова Кліко»). Барб-Ніколь Кліко сім років прожила в щасливому шлюбі. А коли її чоловік помер, вона не мала часу на горе — жінка вирішила продовжити справу коханого та, попри всі перешкоди й соціальний осуд, зберегти родинні виноградники. Героїня вклала всю свою енергію та рішучість, щоб побудувати успішний бізнес та вписати своє ім'я в історію. Головну роль у стрічці виконала Гейлі Беннетт, відома за картинами «Дівчина у потягу» і «Чудова сімка». Також у драмі знялися Сем Райлі та Кріс Ларкін. Українська прем'єра фільму відбудеться 18 липня. 


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ