Сьогодні, 20 січня, відбудеться одна з найважливіших у світовій політиці подій, що на неї з острахом чи надіями очікували тисячі людей з різних країн: на посаду очільника Білого дому офіційно повертається Дональд Трамп.
Інавгурація Дональда Трампа визначатиме подальший внутрішній і зовнішній вектор Сполучених Штатів, однак також матиме значний вплив на культурне життя світу. Саме такі деталі, як музичні виступи знаменитостей і дизайнерський одяг, можуть стати потужними сигналами суспільству. На особливу увагу, як і завжди, заслуговують також образи першої леді — визнаний інструмент політичної комунікації.
Отже, розглядаємо всі ключові події інавгурації 47-го президента США Дональда Трампа.
Джо та Джилл Байден прощаються з Білим домом
Зустріч Джо Байдена і Дональда Трампа на сходах Білого дому вже встигла викликати резонанс у суспільстві, як і «прощальне селфі» 46-го президента США. Згідно із започаткованою ще в 1837 році традицією президент, який залишає пост, супроводжує новообраного політика до Капітолія, а перед цим вони разом зі своїми дружинами беруть участь у чаюванні в Білому домі.
Цікаво, що по завершенню свого першого терміну Дональд Трамп проігнорував цю традицію. Однак Джо Байден дотримався її, тож сьогодні роздивляємося їхнє з Джилл останнє фото з Білого дому. Колишня перша леді для заходу обрала аутфіт у фіолетовому відтінку від свого улюбленого бренду Ralph Lauren. Разом із ними для фото позували віцепрезидентка Камала Гарріс і другий джентльмен Дуглас Емгофф.
Instagram: @potus
Якими образами запам’яталася Меланія Трамп?
Ще за часів першого президентського терміну свого чоловіка Меланія Трамп відзначилася вишуканим, елегантним, надзвичайно продуманим і водночас промовистим стилем. Одного разу вона навіть потрапила у скандал через своє вбрання, одягнувши куртку бренду Zara з написом I Really Don’t Care, Do U? до центру утримання дітей-мігрантів у Техасі. Тож очікувано інавгураційний аутфіт Меланії опинився в центрі уваги публіки та ЗМІ.
У 2017 році образ Меланії для інавгурації Дональда Трампа створив Ralph Lauren, проте цього разу їй усе ж довелося знайти інший бренд. Варто зазначити, що завдання для її незмінного стиліста Ерве П’єра ускладнювалося через відмови дизайнерів одягати дружину Трампа. Таку позицію свого часу висловлював, зокрема, Джеремі Скотт, колишній креативний директор Moschino.
Протягом першої каденції свого чоловіка Меланія робила ставку переважно на європейські бренди, такі як Dolce&Gabbana, Dior та інші. Та під час сьогоднішньої церемонії вона все ж повернулася до американського стилю. Меланія обрала вишуканий ансамбль у темно-синьому та кремовому кольорах від Adam Lippes, доповнений капелюхом Eric Javits.
Дональд Трамп склав присягу
«Я урочисто присягаюся, що сумлінно виконуватиму обов'язки президента Сполучених Штатів і зроблю все можливе, щоб зберігати, захищати та відстоювати Конституцію Сполучених Штатів»,
— заявив 47-й президент США.
Урочиста частина відбулася в ротонді Капітолія, що не є традиційним місцем її проведення. Пов'язано це із морозяною температурою повітря у Вашингтоні.
Керрі Андервуд заспівала на інавгурації акапельно
Не минула церемонія й без ускладнень: через технічні моменти затримувався виступ кантрі-співачки Керрі Андервуд. Однак вона знайшла рішення: підвелася на платформу й виконала композицію America the Beautiful акапельно.
Керрі запросила присутніх на інавгурації приєднуватися до неї, і на записі можна помітити, що Джо Байден і Камала Гарріс підспівували їй.
Які образи обирали гості церемонії інавгурації Дональда Трампа?
Значну увагу публіки також привернув і аутфіт Іванки Трамп. Донька новоспеченого президента відвідала ранкову службу в церкві святого Іоанна навпроти Білого дому в костюмі Dior зі спідницею та асиметричним жакетом вишуканого смарагдового кольору. Талію вона підкреслила тоненьким паском, а доповнила вбрання капелюшком у тон і сумкою Lady Dior.
Інавгурацію Трампа відвідала і його опонентка на виборах 2016 року Гілларі Клінтон, а також її чоловік Білл Клінтон. Подружжя віддало перевагу вбранню в темно-синьому відтінку. Його ж дотрималися й Барак Обама та Джордж Буш. Мішель Обама на захід не приїхала.