КультBAZA: куди піти в Києві у січні

Головні вистави та концерти місяця

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Надані установами, Instagram

ОПУБЛІКОВАНО: 3 січня 2024

У січні в Києві відбудеться одразу декілька культурних подій, присвячених відомим українцям: фестиваль на честь поета Василя Стуса, концерт, присвячений 100-річчю Сергія Параджанова, та показ вистави про оперну діву Соломію Крушельницьку. Також містянам пропонують поринути у звучання української класики в Національній філармонії та послухати автентичні народні пісні у виконанні ансамблю «Божичі». Розказуємо, куди варто сходити цього місяця.

«Стус-Фест», ЦСМ «ДАХ»

6 січня, у день народження відомого українського поета-шістдесятника Василя Стуса, у Києві стартує мистецький фестиваль. Також події в рамках «Стус-Фест» пройдуть в інших містах України, Естонії та Франції. Василь Стус увійшов в історію не лише як талановитий автор, а і як дисидент та борець за незалежність України. Він виступав за захист і збереження національної культури, за що потрапив під репресії радянської влади. Київський театр «ДАХ» готує для глядачів виставу «Стусанина», де вірші поета прозвучать поруч із музикою Rammstein, та камерну оперу «Стус: Немилосердно», присвячену творчому доробку автора. 

Instagram: @dakhtheatre

Концерт ансамблю «Божичі», Український дім 

7 січня в Українському домі відбудеться виступ ансамблю української автентичної музики «Божичі» з нагоди його 25-річчя. Репертуар колективу формувався у процесі етнографічних експедицій. На честь дня народження «Божичі» заспівають старі та нові народні композиції зі своєї колекції, а також заколядують і защедрують. Спеціальними гостями події стануть актори та музиканти Театру ім. Івана Франка.

Афіша концерту 

«Соломія», Театр на Печерську

10 та 11 січня у Театрі на Печерську покажуть нову виставу колективу «Соломія». Постановка присвячена постаті видатної української оперної співачки Соломії Крушельницької. На долю артистки, якою захоплювався Джакомо Пуччіні, випало дві світові війни та два тоталітарних режими. Молодша сестра Соломії, Ганна, не витримала випробування великим мистецтвом і впала у хворобу. Крушельницька все життя була поряд з нею і розділила її долю. Співачка, що вважалася однією з найвизначніших у світі, померла у злиднях в радянській Україні. Режисеркою вистави стала Олена Лазовіч, а головну роль виконала Олена Мамчур. 

Афіша вистави 

Концерт НАОНІ «Різдвяне світло», Будинок архітектора

11 січня Національний академічний оркестр народних інструментів України (НАОНІ) представить слухачам програму «Різдвяне світло». Колектив, що працював з ONUKA, Джамалою та іншими відомими артистами, виконає в Будинку архітектора зимові композиції з улюблених фільмів і мюзиклів, українські колядки та щедрівки в унікальному аранжуванні — НАОНІ має у своєму арсеналі чимало старовинних та рідкісних народних інструментів. Також 21 січня оркестр презентує програму «Світові хіти», а 27 січня — добірку композицій зі знаменитих фільмів «Кіносимфонія».

«LOVE REVOLUTION», театр «Золоті ворота»

20 та 21 січня у театрі «Золоті ворота» відбудеться прем'єра вистави LOVE REVOLUTION за творами українських класиків 1920-х. За основу режисерка Наталія Сиваненко взяла оповідання «Із Вариної біографії» Миколи Хвильового, «Рахунок» Майка Йогансена, «Дай Бог» Валеріана Підмогильного та «Виривки з мемуарів одного старого гріховоди» Агатангела Кримського. Герої постановки — молоді люди, що бунтують проти обмежень, прагнуть кохання і чуттєвих насолод, шукають власні цінності та орієнтири. 

Афіша вистави 

Концерт «Колір гранату», Театр на Подолі 

22 січня у Театрі на Подолі відбудеться концерт, присвячений 100-річчю видатного режисера Сергія Параджанова, представника «українського поетичного кіно», що подарував світу фільми «Тіні забутих предків» і «Колір гранату». Митець завжди ретельно ставився до підбору музики для своїх стрічок і створював неповторні візуальні сцени, які хочеться розглядати як окремі картини. Концерт Національного ансамблю солістів «Київська камерата» — це музичні роздуми про плин життя і постать великої людини. У програмі виступу твори Валентина Сильвестрова, Мирослава Скорика, Максима Шалигіна, Гія Канчелі та інших композиторів. 

Афіша концерту

Концерт «Українська рапсодія», Національна філармонія України

Концерт назвали на честь однойменного твору сучасного швейцарського композитора Франко Чезаріні, що надихнувся українським фольклором. Автор писав свою рапсодію впродовж 1979–1993 років, відтоді вона стала дуже популярною. Слухачам представлять твори українських композиторів різних епох — від потужної увертюри до опери «Тарас Бульба» Миколи Лисенка до «Концертіно» сучасного автора Едварда Кравчука, музику якого за останній рік прослухало понад 7 мільйонів людей на Spotify. Концерт відбудеться 24 січня у Національній філармонії України. 

Афіша концерту


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ