КультBAZA: куди піти в Києві у лютому

Головні вистави та концерти місяця

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Надані організаторами

ОПУБЛІКОВАНО: 5 лютого 2024

Продовжуємо зимовий культурний сезон концертами класичної музики і театральними прем'єрами — комедією «Тартюф», що не втрачає актуальності й через сотні років після написання, і постановкою «Чорний дрізд» на основі сучасної європейської драми.

Також у лютому романтичну стрічку «Керол» з Кейт Бланшетт знову покажуть на великому екрані, а український гурт «Антитіла» повернеться на сцену Палацу спорту з новим альбомом. Розказуємо про головні культурні події місяця, які не варто пропускати. 

Вистава «Тартюф», Театр ім. І. Франка

Комедійна прем'єра, заснована на знаменитому творі Жана Батиста Мольєра. П'єса стала улюбленою класикою і вже 360 років не сходить з театральної сцени. Приховуючи жадібність та егоїзм під маскою християнських чеснот, Тартюф проникає в сім'ю заможного пана Орґона. Батько родини, засліплений його «благочестям», перетворюється на слухняне знаряддя в руках чужинця — заради його схвалення він готовий зруйнувати життя близьких і навіть своє власне. Комедія досліджує та викриває лицемірство в усіх його проявах. Попри те, що автор виступав з критикою двору Людовіка XIV, п'єса ставилася у різні епохи й досі не втрачає актуальності. Покази вистави відбудуться 7, 14 і 29 лютого.

Фото: Юлія Вебер

Концерт «Ґаде, Гершвін, Лятошинський, Веббер», Національна філармонія України

9 лютого Симфонічний оркестр Національної філармонії України дасть перший концерт після повернення з японських гастролей. Відкриє програму увертюра одного з найвпливовіших данських музикантів XIX століття Нільса Ґаде «Відлуння Оссіана», натхнена поезією. Також слухачам представлять твори Бориса Лятошинського, Джорджа Гершвіна та сюїту з популярного мюзиклу Ендрю Ллойда Веббера «Коти» — за тридцять років бродвейську виставу побачили майже 80 мільйонів глядачів в усьому світі. 

Диригент Віктор Олійник. Фото: Дмитро Головченко

Ретроспективний показ фільму «Керол» 

З 15 лютого на великому екрані знову можна буде побачити романтичну драму Тодда Гейнса «Керол», що одержала 6 номінацій на «Оскар». Події фільму розгортаються у Нью-Йорку 1950-х. Здається, Керол має усе: вдалий шлюб, гарний дім і достаток. Напередодні зимових свят героїня шукає подарунок для доньки, та натомість знаходить кохання, що переверне її життя, — Терезу. Зустріч двох жінок розкриває їхні справжні почуття та бажання. Передивитися стрічку 2015 року варто хоча б через акторський дует Кейт Бланшетт і Руні Мари, чуттєвий роман яких розгортається на фоні зимових пейзажів. 14 лютого відбудеться спеціальний показ фільму в «Планеті кіно» в Києві.

Вистава «Чорний дрізд», Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра

Нова постановка театру, заснована на п'єсі сучасного шотландського драматурга Девіда Гарровера. Вистава розказує про зустріч чоловіка та жінки, які надто сильно залежать від своїх почуттів: пристрасті, травми та провини. Головна героїня Уна згадує стосунки 15-річної давнини, що колись робили її щасливою, а зараз нагадують лише про біль. Однак жінка досі не впевнена, що зможе втриматися від спокуси. Твір Девіда Гарровера був нагороджений Театральною премією Шотландії та Премією Лоуренса Олів’є за найкращу нову п’єсу. Показ вистави відбудеться 16 лютого. 

Фото: Артем Галкін

Концерт гурту «Антитіла», Палац спорту

14 лютого музиканти зіграють велике сольне шоу в Палаці спорту, де востаннє виступали 5 років тому. Артисти виконають наживо композиції з альбому MLNL, презентація якого відбулася на другий день повномасштабного вторгнення прямо у підземному паркінгу, де базувався 130-й батальйон ТРО, в якому музиканти несуть службу. Зокрема, слухачі почують треки 2Step, TDME, «Вірила», а також «Лови момент», «Стенд Ап», «Люди як кораблі», «Молоком» і «Все красиво». Шоу в Києві стане завершенням світового туру гурту і підсумком останніх двох років військової, соціальної та творчої діяльності артистів. 

Балет «Болеро», Національна опера України 

15 лютого на сцені Національної опери покажуть відомий одноактний балет «Болеро» Моріса Равеля, який вперше представили в Києві ще в 1968 році. На створення музики композитора надихнув іспанський танець болеро. В основі постановки символічна історія про людей, що відчайдушно жадають любові. Чисте кохання молодої дівчини та її обранця зазнає випробувань, коли в стосунки пари втручається Дама в чорному, яка має безліч прихильників. Ображена дівчина вирішує помститися коханому за зраду і стати найбільш жаданою жінкою, вільною і самостійною. Також у цей вечір глядачам покажуть одноактний балет «Пахіта», заснований на новелі Мігеля Сервантеса.

Фото: Олександра Злуніцина


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ