У березні плануються одразу декілька важливих театральних прем'єр та гастролей. Молодий театр продовжує працювати над видовищними мюзиклами і у перший місяць весни покаже сучасну версію «Декамерона». Театр на Печерську переосмислює творчий спадок Лесі Українки з постановкою «Камінний господар», а команда Театру на лівому березі представить виставу за п'єсою одного з найпопулярніших сучасних драматургів світу Мартіна Макдони. Розказуємо, що варто включити у свій список must-see у березні.
«Камінний господар», Театр на Печерську
Головний герой твору Лесі Українки «Камінний господар» — іспанець Дон Жуан, спокусник жінок, що сам став жертвою прекрасної донни Анни, яка зломила його волю. В театрі зазначають, що їхня прем'єра — це історія про свободу, а також про владу і про те, як змінюється людська особистість під її впливом. Усі костюми виконані в чорно-білій гамі, а як декорації використовуються зображення скульптур світових володарів, що символізують прагнення до підкорення. Вистава була створена на базі пошуково-експериментального проєкту за підтримки Стабілізаційного фонду культури й освіти та Goethe-Institut. Покази постановки в Театрі на Печерську пройшли 1 та 2 березня, а також заплановані на 7, 9 та 10 квітня.
«Декамерон», Молодий театр
17 березня в Молодому театрі покажуть новий мюзикл — «Декамерон» у постановці Андрія Білоуса. Вистава заснована на новелах італійського письменника епохи Відродження Джованні Боккаччо, що були осучаснені та переосмислені. Дія переноситься із XIV століття до постапокаліптичного майбутнього. Після тривалих пандемій та війн, під чорним сонцем, що ховається в диму, у підземеллях знайшли прихисток ті, хто вижили. Лише зрідка вони підіймаються нагору під час вітрів, що приносять чисте повітря з океану. Тепер головне завдання людей полягає в тому, щоб протистояти небезпекам і відновити цивілізацію. Радість, музика, сміх і кохання — це те, що, на їхню думку, зможе відродити життя на понівеченій планеті.
Фото: Молодий театр
«Зерносховище», Національний драматичний театр ім. Лесі Українки
27 березня в Києві представлять виставу Рівненського академічного театру «Зерносховище» за п'єсою української письменниці та режисерки, лауреатки Шевченківської премії Наталки Ворожбит. Постановка Максима Голенка присвячена трагедії українського народу — Голодомору 1932–1933 років. Ця складна та болюча тема розкривається через історії окремих людей, які люблять, заздрять, працюють, живуть свої життя і просто хочуть бути щасливими. Минулого року вистава отримала нагороду міжнародного журі фестивалю «ГРА». Показ відбудеться у Національному драматичному театрі ім. Лесі Українки.
Фото: Анатолій Мізерний
«Самотній Захід», Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра
Театральна прем'єра за твором відомого ірландського драматурга та режисера Мартіна Макдони. Постановка розказує про двох братів, Валена і Колмена, які мешкають у будинку покійного батька у Коннемарі та вважають неможливим співіснування без суперечок. Їхнє життя — це постійні конфлікти через дрібниці, однак місцевий молодий священник, отець Велш, спробує їх примирити. У виставі «Самотній Захід» поєднуються біблійні мотиви та сучасні реалії, дослідження життя і смерті, гумор та самотність. Мартін Макдона підтримує Україну і безкоштовно надав театру право на постановку своєї п'єси. Побачити виставу можна буде 23 і 24 березня, а також 7 і 27 квітня.
«Косачка», Київська опера
17 березня у Києві презентують експериментальну виставу «Косачка», присвячену жінкам, які зараз боронять Україну, їхній силі, вірі та вмінню долати перешкоди. У постановці поєднуються сучасний танець і електронна музика, міфи та реальність, минуле і теперішнє. Хореографом вистави виступила Галина Пеха, яка працює з командою сучасного танцю Procontemporary. Художниця Ася Сутягіна, відома роботами в українському кіно («Додому», «Мої думки тихі»), розробила костюми, що допомагають показати різні аспекти жіночих досвідів, а за музику відповідають композиторка Олена Шикіна та вокалістка й акторка Соломія Кирилова, що зіграла у стрічці «Памфір».