Як в Україні осучаснюють традиційні ремесла? Дізнаємося з книги Creative Publishing

Contemporary Ukrainian Crafts

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Надані видавництвом

ОПУБЛІКОВАНО: 12 травня 2024

Видавництво Creative Publishing представило книгу «Contemporary Ukrainian Crafts. Традиційні ремесла у сучасному виконанні» — перше видання про розвиток народних художніх промислів в Україні. До неї увійшли розповіді про ремесла з тисячолітніми традиціями й талановитих українців, які їх досліджують, інтерпретують та осучаснюють. Книга розказує про пошуки свого призначення та улюбленої справи, історичну пам'ять, збереження ідентичності та культури.

Видання поділене на вісім розділів, що знайомлять читача з оригінальними предметами декору. До книги увійшли такі традиційні ремесла, як кераміка, килимарство і виготовлення домашнього текстилю, витинанка, різьблення по дереву, свічкарство і гутництво. Окрема глава присвячена сучасному переосмисленню матеріалів та екологічності.

«Ця книга є унікальною — у ній вперше зібрані історії українських ремісників, які експериментують з техніками та матеріалами, візерунками та орнаментами, представляючи сучасні проєкти. У цьому виявляється генетична схильність українців до створення краси своїми руками, потяг до ремесел, що передаються від покоління до покоління. Деяких учасників звернутися до цього спонукала саме війна — трагічний привід дав їм час присвятити себе улюбленій, а іноді навіть омріяній справі», 

— зазначає видавчиня Creative Publishing Люсія Бондар.

У книзі представлені більше ніж 40 українських брендів, зокрема Empath Ceramics, Guculiya, Hatka, Kysen, MAKHNO Studio, Velika Bogaiha, Gushka, Mapico, Gnizdo, Ptashatam, Triytsya Collections, Ukrainian Kitchen Crafts, Ruda Studio та багато інших.

Тексти про сучасних майстрів і ремісничі студії доповнили аналітичні статті та історична довідка. До роботи над виданням редакція запросила професіоналів креативних індустрій та дослідників українських традицій.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ