Вірші про любов: 5 книг від українських авторів

Найкраща українська поезія

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Надані видавництвами

ОПУБЛІКОВАНО: 14 лютого 2024

У складні часи особливо важливо відчувати любов та підтримку, справжню близькість та ніжність, для яких хочеться підібрати правильні слова. Напередодні Дня всіх закоханих згадуємо найкращі поетичні збірки від українських видавництв, що включають романтичні та щемкі вірші про кохання від видатних класиків: Лесі Українки, Івана Франка, Тараса Шевченка, а також провідних авторів XX століття і сучасності — від Василя Стуса і Ліни Костенко до Андрія Любки та Ірини Цілик. 

Антологія «Так ніхто не кохав»

Видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га» представило в лютому нову антологію української поезії про кохання, впорядковану Іваном Малковичем. До лімітованої збірки увійшли вірші, написані за майже два століття 70 авторами — від Тараса Шевченка до Андрія Любки. «Українська лірика прекрасна у своїй ніжності, красі, пристрасті, зболеній просвітленості, з тихими й ніжними словами про найсокровенніше», — так описують новинку у видавництві. Вихід книги підтримав ювелірний бренд Guzema Fine Jewelry.

«30 віршів про любов і залізницю», Сергій Жадан

«30 віршів про любов і залізницю» — поетична ода мандрівці, дорозі та любові від Сергія Жадана. До книги увійшли вірші автора, написані в різні роки. Всі вони прямо чи опосередковано пов’язані з людськими стосунками та залізницею, що стає символом об'єднання і здобуття нового досвіду. «З мандрами й поїздками нерозривно зв’язані любовні переживання, розлуки та зустрічі, перестук розбитих сердець чи ніжні й тремкі обійми на перонах. Вздовж залізниці твориться історія країни», — підкреслюють у «Видавництві Старого Лева».

Збірка «Книга Love» 

Поетична збірка від видавництва «Книголав», до якої увійшли вірші 46 українських авторів, як класиків, так і сучасних поетів. Зокрема, в книзі представлені твори Івана Франка, Лесі Українки, Бориса Грінченка, Василя Стуса, Олександра Олеся, Ліни Костенко, Оксани Забужко, Андрія Любки, Ірини Цілик та інших відомих авторів. «Це спроба відтворити багатоголосся української любовної лірики й показати його одночасну розмаїтість та схожість. Це любов як вона є — непередбачувана і вразлива, чесна і відверта, відчута й зігріта душею, дотиком, думкою — та перевтілена у вірші, кожен із яких здатен знайти своє особливе місце у чиємусь серці», — підкреслюють у видавництві. 

Збірка «Книга Love 2.0» 

Друга антологія української романтичної поезії від видавництва «Книголав». До книги увійшли твори 52 українських авторів, класиків і сучасників. Нова збірка зображує кохання в контексті війни, показуючи болючі досвіди та перешкоди, з якими стикаються людські почуття. Також вона дає надію на те, що любов здатна знести будь-які випробування, додати сил під час боротьби та зцілити рани під час відновлення. До видання увійшли вірші Олени Теліги, Лесі Українки, Тараса Шевченка, Юрія Іздрика, Антона Полуніна, Ірини Цілик, Катерини Калитко, Павла Коробчука та інших відомих українців.

Збірка «Книга Love 3.0» 

У січні видавництво «Книголав» представило третю антологію української поезії про кохання, до якої увійшли 57 віршів сучасних авторів та класиків. «У найтемніші часи, коли навколо хаос і здається, що сил йти далі вже немає, нас рятує кохання. Таке різноманітне та цілюще, від якого перехоплює подих», — підкреслюють у видавництві. 


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ