Українські видання року, нагороджені за найкращий дизайн

Переможці премії від «Книжкового Арсеналу»

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Instagram

ОПУБЛІКОВАНО: 28 грудня 2023

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» назвав новинки 2023 року, що отримали премію за найкращий дизайн. Нагородження відбулося за підтримки Державного міністерства культури та ЗМІ Німеччини.

Гран-прі отримала книжка «Сирени Титана» Курта Воннегута, опублікована видавництвом «Вавилонська бібліотека». Концепцію видання, дизайн обкладинки та ілюстрації створили Володимир і Марія Гавриш. «Сирени Титана» — це науково-фантастичний роман, у якому порушено питання свободи вибору та загальної мети існування людства. У ньому поєднуються гостра сатира і філософські роздуми. Як і в інших роботах автора, тут декілька сюжетних ліній. Подорожуючи на космічному кораблі, герой на ім’я Вінстон отримує здатність бачити майбутнє. В цей час найбагатша людина Землі вирушає в експедицію на Марс і супутник Сатурна — Титан, де випадково опинився інопланетний робот Сейло. За фантастичним збігом обставин долі героїв перетинаються.

Instagram: @babylon.lib

У номінації «Утилітарна книга» перемогу здобули ist publishing з роботою «Російський колоніалізм» Максима Еріставі. В оформленні видання, опублікованого українською та англійською мовами, взяли участь художники та ілюстратори Сергій Майдуков, Нікіта Кравцов, Аліса Гоц, Наталя Козенко, Данило Штангєєв, Наталя Стешенко та Ave Libertatemaveamor.

Instagram: @ist_publishing

Найкращою «Мистецькою книгою» року стала робота «NIKIFOR/НИКИФОР» Мирослави Мудрак. Це каталог виставки, яка проходила в Українському музеї в Нью-Йорку із січня по квітень 2023 року. Никифор Дровняк — художник-примітивіст, що самостійно навчився малювати й уперше привернув увагу світової спільноти у 1932 році, коли в Парижі представили 200 його робіт. Книга розповідає про життєвий шлях і розвиток митця та дає ширше уявлення про українське мистецтво того періоду.

Instagram: @rodovidpress

У номінації «Експеримент» відмітили Єлизавету Берестову з самвидавом When War Is Coming Home, а у секції «Візуальний сторітелінг» — книгу «Блекаут», художнє оформлення якої взяла на себе візуальна студія «Сері/граф».

Instagram: @yelyzaveta_berestova

Instagram: @yakabooua


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ