Світова класика: 5 цікавих книг на літо

Від Ернеста Гемінґвея до Мілана Кундери

АВТОР:

ФОТО: Надані видавництвом

ОПУБЛІКОВАНО: 28 червня 2024

Хоча списки шкільної літератури на літо давно в минулому, редакція Harper's Bazaar продовжує насолоджуватися класичними творами. Перечитувати романи улюблених письменників, що ніколи не втратять актуальності, та знайомитись вперше з відомими текстами, які чекали свого часу.

Розказуємо про 5 захопливих книг від «Видавництва старого лева», вартих уваги, — твори Ернеста Гемінґвея, Мілана Кундери, Леопольда фон Захер-Мазоха, Кадзуо Ішіґуро та Девіда Герберта Лоуренса, які змушують нас переосмислити свій погляд на природу людини, теми самотності та любові, пам'яті та ідентичності.

Ернест Гемінґвей, «Свято, яке завжди з тобою»

Відома книга спогадів Ернеста Гемінґвея, що відтворює яскравий образ післявоєнного Парижа 20-х років XX століття. 1956 року письменник знайшов валізу, яку залишив у підвалі готелю «Ріц» багато років тому. У ній був блокнот з нотатками про його молоді роки та паризьке життя. З тих записів народилася книжка, яка побачила світ уже після смерті автора. З нею читач занурюється у неповторну атмосферу затишних французьких кав'ярень, відчуває гомін вуличок і тишу художніх музеїв, азарт кінних перегонів, смаки та запахи Парижа, а також дух нестримної творчості одного з найкращих письменників XX століття.

Мілан Кундера, «Ідентичність»

Якоїсь миті ми можемо не впізнати кохану людину, відчути, що її індивідуальність наче стирається. Як із цим жити і як цьому зарадити? Намагаючись не втратити власної ідентичності й водночас зберегти почуття та стосунки, головні герої твору — Шанталь і Жан-Марк — чимраз дужче заплутуються і вчиняють помилку за помилкою. Майстерно переплітаючи реальне та ірреальне, дійсність і фантазії, у властивому собі іронічному стилі знаменитий чесько-французький письменник Мілан Кундера звертається до теми любові, страху старіння і смерті, індивідуальності та самотності, запрошуючи читачів у захопливу мандрівку лабіринтами тексту.

Кадзуо Ішіґуро, «Залишок дня»

Улітку 1956 року дворецький Стівенс, який усе життя прослужив у багатому маєтку під назвою Дарлінґтон-Голл, вирушає в автомобільну мандрівку південно-західною Англією. Коротка шестиденна поїздка перетворюється на подорож у минуле, що виринає на тлі розкішних англійських пейзажів. У минуле, в якому особисті драми розгортаються разом із драмами світовими. Роман, за який відомий британський письменник японського походження Кадзуо Ішіґуро здобув Букерівську премію, — це витончена історія про невисловлені почуття і прихований відчай, про жаль, що затьмарює залишок дня, коли з гіркотою розумієш, що все могло скластися інакше.

Девід Герберт Лоуренс, «Коханець леді Чаттерлей»

«Коханець леді Чаттерлей» — це сплав белетристики та філософії, у центрі якого жіноча чуттєвість. Роман, у якому еротика і сексуальність існують на рівні з чудово прописаними психологічними лініями та аналізом свого часу. Головна героїня класичного твору — аристократка, що нещаслива у своєму шлюбі та починає пристрасний роман з лісником. Це спосіб леді Чаттерлей втілити свої бажання та відчути внутрішню свободу. Оформлення творчої майстерні «Аґрафка» не лише передає дух роману, а й осучаснює його, даючи нову площину для прочитання.

Леопольд фон Захер-Мазох, «Венера в хутрі»

«Венера в хутрі» — визначний твір австрійського письменника Леопольда фон Захер-Мазоха. Чуттєва та відверта історія про стосунки Северина фон Куземського, дворянина, який бажає стати рабом жінки, і Ванди фон Дунаєв, що втілює в собі образ його ідеалу — жорстокої та деспотичної Венери в хутрі. Северин та його Венера підписують договір: вона стане господинею, а він — рабом. Разом вони вирушають із суворих карпатських схилів до пристрасної Італії, де Ванда впов­ні приміряє на себе роль тієї, хто домінує, та випробовує відданість чоловіка до кінця.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ