Gen.Ukrainian випустили артбук про дитячу силу духу

Збірка важливих історій CRYONES

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Надані власником

ОПУБЛІКОВАНО: 12 червня 2024

Організація Gen.Ukrainian, що займається ментальною реабілітацією дітей та підлітків, які зіткнулися з жахами війни, ініціювала вихід особливої збірки історій — CRYONES. 

Команда табору Gen.Camp розробила ряд програм, щоб допомогти дітям побороти страхи та перетворити власний біль у силу. Одна з них — «Захищені любов’ю« побудована на трьох важливих етапах психотерапії. Вони дозволяють постраждалому ідентифікувати травму та вчать підтримувати самого себе в час загострення стану. Фіналом програми є трансформація свого болю в історію, що виражає готовність боротися з труднощами заради кращого майбутнього.

Саме такі історії стали основою артбуку CRYONES. З англійської слово crayons перекладається як «кольорові олівці», однак автори заграють з його звучанням та вкладають додатковий сенс: cry ones — «ті, що плачуть».

«Я впевнена, що наші діти здатні не тільки пережити свої трагедії, а й вирости сильними, здоровими і щасливими людьми, які змінять світ на краще. Вони продовжують малювати, мріяти та створювати навіть у найважчі часи. У них достатньо відваги та стійкості, щоб власним прикладом доводити — сила духу здатна долати найскладніші випробування», 

— підкреслює засновниця організації Gen.Ukrainian Оксана Лебедєва.

Всередині книги живе оповідач, що зображений на обкладинці та на закладці, — його образ був натхнений дитячим малюнком. Поводир мандруватиме сторінками разом з читачем: спершу познайомить з 15 оповідями, що є рефлексією на реальні події, а згодом занурить у простір між реальністю та уявою, де дитячі малюнки поєднані зі світлинами авторства Костянтина та Влади Ліберових. 

У фінальному розділі «Майбутнє» герой повертається додому з перемогою. Хоча для України вона ще не відбулася, в дитячій уяві перемога запрограмована наперед — співавтори книги сміливо мріють про мир та щоденну радість.

Усі виручені з продажу кошти направлять на психологічну реабілітацію українських дітей, що постраждали від війни. Придбати CRYONES можна в книгарні та інтернет-магазині «Сенс», а також на офіційній сторінці видання


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ