5 книжок, які можна прочитати за один день

Європейська класика, сучасна проза й українська поезія

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Надані видавництвом, Polly Florence

ОПУБЛІКОВАНО: 18 січня 2024

Не всі книжки вимагають тижнів на занурення в сюжет — деякі читаються за один день, даруючи не менше задоволення. Це класика, про яку ми чули не раз, бачили в кіно і на сценах театрів, сучасні українські вірші та лаконічні твори європейських письменників, що змушують інакше поглянути на теми близькості, пам'яті, успіху і невдач. Детальніше читайте у нашій добірці, підготованій з видавництвом «Книголав».

«Венера в хутрі», Леопольд фон Захер-Мазох 

Повість «Венера в хутрі» — найвідоміший твір австрійського письменника Леопольда фон Захер-Мазоха. Автор стверджував, що текст автобіографічний і був написаний під враженням від любовної історії, що відбулася в нього із Фанні фон Пістор. Це відверта розповідь про залежність чоловіка від сильної жінки, яка дарувала обом героям задоволення.


Збірка поезії «Книга Love 3.0. Любов, що перемагає»

До поетичної збірки, упорядницею якої стала Олена Павлова, увійшли 57 віршів про кохання від сучасних українських поетів і класиків, зокрема авторів Розстріляного Відродження. «Читати ці тексти зараз — відвойовувати свою пам’ять, право бути собою і любити» — так описують книгу у видавництві. У збірці представлені вірші Василя Стуса, Сергія Жадана, Юрія Іздрика та інших відомих поетів.

«Шляхи життя», Фредрік Бакман

До видання увійшли два оповідання відомого шведського письменника Фредріка Бакмана: «І щоранку дорога додому стає все довшою й довшою» та «Справи твого життя». В першому йдеться про те, що найгеніальніші люди можуть втратити пам'ять, але водночас не втрачають тепла в стосунках. А в другому — як одне знайомство може змусити переосмислити свої помилки та прийняти рішення, що врятує чиєсь життя. Це книга про вибір, справжню цінність досягнень, перемог і невдач.

«Кармен», Проспер Меріме

Класичний твір французького письменника Проспера Меріме розповідає про фатальне кохання баска Хосе до контрабандистки Карменсіти. У новелі детально описані звичаї та культура різних народностей Іспанії, розбійне життя і протистояння між обов’язком та пристрастю. Сюжет «Кармен» ліг в основу однойменної знаменитої опери Жоржа Бізе.

«Наші душі вночі», Кент Гаруф

Події книги розгортаються у тихому містечку Голт. Едді та Луї — сусіди, що знають одне одного багато років. У них є дещо спільне — великі порожні будинки та почуття самотності після смерті дружини й чоловіка. Поступово герої зближуються, хоча, здається, проти цього виступають усі, включно з їхніми дітьми. Це глибока і ніжна історія про другий шанс, хиткі рамки пристойності та потребу близькості з іншою людиною.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ