5 книг про кохання, на які варто звернути увагу

Романтичні історії різних епох

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Надані видавництвом, Instagram

ОПУБЛІКОВАНО: 23 травня 2024

Майстерно написані книги про кохання завжди підживлюють нашу уяву, відвертають від темних думок, надихають та нагадують про важливість близькості, ніжності та любові в нашому житті. Це історії людських стосунків, пристрастей і компромісів, романтичних пошуків та боротьби, що допомагають нам краще зрозуміти власні почуття.

Розказуємо про 5 захопливих книжок від українського видавництва та книгарні Vivat, які варто додати до своєї бібліотеки.

Джулія Куїнн, «Герцог і я»

Книга Джулії Куїнн «Герцог і я» лежить в основі першого сезону популярного серіалу Netflix «Бріджертони». Вона блискуче поєднує історичний контекст, естетику епохи Регентства, чуттєвість і соціальні інтриги, що зробило її світовим бестселером. Роман захоплює легким стилем та гумором і пропонує зануритися в життя аристократії в Англії XIX століття. Дафні Бріджертон — четверта з восьми дітей у дружній шляхетній родині, що легко знаходить спільну мову з лондонською елітою, однак так і не дочекалася гідної пропозиції руки та серця. Герцог Гастінґс вирішив ніколи не одружуватися через родинні травми, однак зустріч із сестрою давнього друга неочікувано змінює його плани.

Роберт Джеймс Воллер, «Мости округу Медісон»

Роман Роберта Джеймса Воллера, що ліг в основу відомого фільму з Клінтом Іствудом та Меріл Стріп. Вона — дружина фермера і мати двох дітей. Він — самотній фотограф, який постійно мандрує світом і вважає себе останнім ковбоєм. Вони зустрілися цілком випадково й одразу зрозуміли, що шукали одне одного завжди. А знайшовши, вимушені розлучитися. Доля подарувала героям лише чотири дні, і за цей короткий час вони встигли прожити ціле життя, сповнене яскравих емоцій, пристрасті та любові.

Саллі Руні, «Нормальні люди»

Популярна книга ірландської письменниці Саллі Руні, що лягла в основу однойменного серіалу. У школі Маріанна і Коннелл удають, що не знайомі. Його люблять усі, а вона — самотня дивачка, яку постійно висміюють. Попри це, між героями виникає незвичайний зв’язок, який вони вирішують тримати в таємниці. Протягом 5 років їхні шляхи то розходяться, то знову перетинаються. Разом вони досліджують межі своїх почуттів і прагнення бути звичайними людьми. Саллі Руні майстерно розкриває психологічну глибину героїв, створюючи проникливу історію про перше кохання, соціальні класи та складність людських взаємин.

Гізер Морріс, «Татуювальник Аушвіцу»

Книга австралійської письменниці Гізер Морріс лягла в основу однойменного серіалу Peacock, що вийшов на екрани в травні. Події роману розгортаються в період Другої світової війни. Це біографічна оповідь Лалі Соколова — в'язня, що був змушений робити тату з ідентифікаційними номерами на руках полонених концентраційного табору Освенцим-Біркенау. Лалі зустрічає дівчину і клянеться вижити та одружитись з нею. Дотримавшись обіцянки, через десятки років чоловік поділився своєю історією зі світом. 

Емі Гармон, «Що знає вітер»

Роман сучасної американської письменниці та журналістки Емі Гармон. Енн Ґаллагер виросла на розповідях свого дідуся про Ірландію. Після його смерті вона вирушає на батьківщину покійного, щоб розвіяти прах над озером біля маєтку. Енн потрапляє в грозу, і якась таємнича сила відкидає її на вісімдесят років назад — в Ірландію 1921-го. У країні саме точиться громадянська війна. Дівчину рятує, допомагаючи їй пристосуватися до геть іншої історичної епохи, доктор Томас Сміт. Разом вони долучаються до боротьби за незалежність країни. Енн закохується у свого рятівника, та не знає, чи готова відпустити колишнє життя.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ