5 біографічних книг про життя відомих людей, які варті уваги

Від роздумів Метью Макконагі до видання про фізика Роберта Оппенгеймера

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Надані видавництвом

ОПУБЛІКОВАНО: 21 червня 2024

Біографічні книги дозволяють привідкрити завісу над життям історичних особистостей і відомих людей, що досягли успіху в науці, мистецтві та політиці, зробили революційні технологічні відкриття чи змогли створити власний творчий світ. Вони допомагають побачити, як лідери індустрій долали труднощі, з чого починали свій шлях і що мотивувало їх рухатися вперед. Це спосіб краще пізнати особистостей, якими ми захоплюємося, та нагадати собі, що немає нічого неможливого.

Розказуємо про 5 цікавих біографічних видань Bookchef  — від твору Метью Макконагі та історії дорослішання Одрі Гепберн до книг про фізика Роберта Оппенгеймера і знаменитого японського мультиплікатора Хаяо Міядзакі.

Метью Макконагі, «Зелене світло»

У своїй книзі «Зелене світло» оскароносний актор Метью Макконагі, зірка серіалу «Справжній детектив», ділиться з читачами уроками, які дало йому життя. Він упевнений, що справа не тільки в перемозі, а й у тому, як ми долаємо виклики кожного дня. В основу видання лягли щоденникові записи актора, які він вів протягом 30 років. Метью Макконагі занотовував успіхи й невдачі, а ще випадки, які змушували його щиро дивуватися і сміятися. Ця книга про те, як насолоджуватися життям й усім, що воно пропонує. Як замість стресу отримувати задоволення, більше радіти дрібницям і любити людей, знаходити сенс у повсякденних речах і бути собою.

Мішель Обама, «Становлення»

У книзі «Становлення» Мішель Обама розказує про ранні роки свого шлюбу, коли вона намагалася балансувати між роботою та сім’єю в умовах зростання політичного впливу її чоловіка. Колишня перша леді США розмірковує над тим, чи варто було Баракові балотуватися на пост президента, а також про свою власну роль у цій політичній боротьбі, про вплив на суспільство, виклики та здобутки. Витончено, з гумором та відвертістю Мішель Обама описує 8 важливих років життя своєї родини у Білому домі, розказує, як вона пізнавала свою країну, а країна пізнавала її.

Кай Берд, Мартін Шервін, «Оппенгеймер. Тріумф і трагедія американського Прометея»

Книга Кая Берда та Мартіна Шервіна лягла в основу популярної стрічки «Оппенгеймер» з Кілліаном Мерфі, що здобула цього року 7 «Оскарів». Видання присвячене особистості знаменитого фізика Роберта Оппенгеймера, що був керівником «Мангеттенського проєкту» і сприяв винайденню атомної бомби. Вражений руйнівною силою свого відкриття, Оппенгеймер виступав проти розробки водневої бомби та потенційної ядерної війни. Фізика підозрювали в тому, що він комуніст і шпигун, через що він зазнав утисків з боку ФБР та мусив полишити громадську діяльність. Лише у 1963 році президент Кеннеді реабілітував Оппенгеймера. Книга базується на інтерв'ю з родиною, друзями та колегами фізика, записах його промов і допитів та приватних документах.

Роберт Матцен, «Дівчина з Нідерландів. Одрі Гепберн і Друга світова війна»

Книга Роберта Матцена фокусується на дитинстві та дорослішанні знаменитої акторки Одрі Гепберн, зірки фільмів «Сніданок у Тіффані» та «Забавне личко» і музи дизайнера Юбера Живанші. У підлітковому віці зірка Голлівуду пережила жахи Другої світової війни: арешт і вбивство німцями близьких, голод і бомбардування, які перетворили на руїни нідерландське містечко Арнем та село Велп, де дівчина мешкала з родиною. Одрі вдалося вижити, хоча її життя неодноразово було в небезпеці. В основі книги інформація з архівних джерел, свідчення очевидців подій та інтерв’ю самої акторки.

С'юзан Нейпір, «Дивовижний світ Хаяо Міядзакі»

Книга С'юзан Нейпір присвячена постаті культового японського мультиплікатора, володаря двох премій «Оскар» та засновника студії Ghibli Хаяо Міядзакі. Серед найвідоміших його проєктів — анімаційні стрічки «Мій сусід Тоторо», «Віднесені привидами», «Принцеса Мононоке» та «Мандрівний замок». Авторка аналізує особистість Хаяо Міядзакі та його шлях до успіху і шукає відповідь на питання, як мультиплікатор створює свій власний дивовижний світ. Книга досліджує його знамениті аніме, розповідаючи про життєві події, які вплинули на появу того чи іншого сюжету й улюблених героїв.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ