Справжня історія каблучки принцеси Діани Dis-Moi Oui

Останній коштовний подарунок від Доді Аль-Фаєда

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Кадри із серіалу

ОПУБЛІКОВАНО: 29 грудня 2023

У грудні Netflix представив глядачам завершальний сезон серіалу «Корона», однією з головних тем якого стали стосунки принцеси Діани з єгипетським продюсером і нащадком багатомільярдного статку Доді Аль-Фаєдом. Ролі історичних персонажів виконали Елізабет Дебікі та Халід Абдалла.

За сюжетом шоу герої ховаються від папараці на вулицях Монте-Карло й випадково потрапляють у ювелірну крамницю Repossi. Там Доді помічає рекламу діамантової каблучки у вигляді купола під назвою Dis-Moi Oui, що з французької перекладається як «скажи мені так».

Кадр із серіалу «Корона»

На думку розробників «Корони», саме цю прикрасу герой обрав, щоб зробити коханій пропозицію під час романтичної вечері в паризькому готелі Ritz. Достеменно не відомо, чи була це каблучка для заручин і що відповіла принцеса Діана — 9 вересня 1997 року пара трагічно загинула в автокатастрофі на набережній Сени. У потрощеній машині знайшли ту саму прикрасу.

В інтерв’ю The Washington Post син засновника ювелірного бренду Альберто Репоссі розповів, що принцеса Діана і Доді справді заходили до магазину Repossi в Монако. Звідти каблучку, вартість якої оцінюється приблизно в $200 тисяч, відправили до Парижа, щоб підігнати розмір. Доді аль-Фаєд забрав її всього за декілька годин до загибелі, однак підтверджень тому, що чоловік встиг освідчитися, немає.

Діамантова каблучка Dis-Moi Oui. AP Photo

За словами Репоссі, пара цікавилася створенням індивідуальної серії ювелірних виробів, зокрема діамантового браслета. Після смерті принцеси Діани та Доді Аль-Фаєда співробітників Repossi почали переслідувати журналісти, які прагнули дізнатися подробиці замовлення та отримати унікальний відеозапис з камер бутика. Щоб запобігти поширенню чуток, власник ювелірного дому наказав знищити ескізи та зупинити виробництво моделі Dis-Moi Oui.

Кадр із серіалу «Корона»

Автори серіалу наголошують на тому, що знаменита каблучка — не перший вишуканий подарунок, який Доді аль-Фаєд презентував принцесі Діані. Сезон починається з того, що Доді надсилає леді Ді золотий годинник Cartier, оздоблений діамантами.

Бренд Repossi також потрапив у його поле зору не випадково, адже з моменту заснування у 1978 році мав популярність серед знаменитостей та аристократів. Ювелірний дім ексклюзивно розробляє прикраси для королівської сім’ї Монако і щороку презентує поціновувачам нові колекції, однак каблучки з серії Dis-Moi Oui назавжди залишаться історією.

Кадр із серіалу «Корона»


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ