Найкращі цитати Коко Шанель про моду, кохання та успіх

Знаменита французька дизайнерка була королевою гострих фраз

АВТОР: Катерина Попова

ФОТО: Getty Images

ОПУБЛІКОВАНО: 10 січня 2024

У модній індустрії Габріель «Коко» Шанель перебуває у вищій лізі. А саме: коли журнал Time опублікував список «100 людей століття», вона була єдиною модною фігурою, яка потрапила до цього списку.

Вона була першою дизайнеркою, яка спростила силуети до мінімуму, звільнивши жінок від корсетів і вдихнувши в свої моделі та вибір тканин елементи чоловічого одягу. Вона першою почала використовувати бавовняний трикотаж у жіночому одязі, представила маленьку чорну сукню і зробила жакети та спідниці з твіду основним елементом стилю. Зараз, через понад століття після відкриття її будинку, спадщина Шанель продовжує надихати. 

Коко Шанель

Коко Шанель, 1926

Модними ідеалами Шанель були стримана простота і вишуканість, саме тому її стиль нескінченно цитується і продовжує залишатися таким впливовим. Її фірмовий образ із кучерявим волоссям і яскраво-червоними губами, а також неприступність, амбіційність і впевненість у собі також зламали шаблони. Серед вже класичних інновацій та шедеврів моди ікони стилю — костюм Шанель, використання перлів і манжетів, стьобані сумочки, жакети та спідниці з букле.

Класична стьобана сумочка Chanel — один з найбільш впізнаваних модних айтемів у світі, який не втрачає своєї актуальності, адже вона залишається знаковою покупкою і для молодих поколінь. Переплетені літери С також залишаються однією з найбільш впізнаваних символів бренду всіх часів, а найбільш культовий аромат будинку — Chanel №5 — є найбільш продаваним і, мабуть, найвідомішим у світі.

Протягом багатьох років життя Chanel оспівували на великому екрані, у книгах і на телебаченні, а знаменитими обличчями та музами модного бренду були Кіра Найтлі, Наталі Портман, Крістен Стюарт та інші селебріті.

Мудрі висловлювання Коко Шанель досі актуальні та допомагають жінкам розкрити свій потенціал, надихають на нові звершення. Її вислови спонукають нові покоління йти вперед, зокрема у світі моді. Дотепні висловлювання королеви модної індустрії можна застосувати до безлічі життєвих ситуацій, до того ж слова засновниці легендарного дому не позбавлені частки прямоти, що робить їх з часом ще більш влучними. 

 Coco Chanel (1883 - 1971) in Paris, France, 29th January 1963

Коко Шанель у Парижі, 29 січня 1963 року

Дійсно, життя цієї легендарної жінки — так само як і її робота — стало сюжетом для книг, фільмів, телевізійних шоу та матеріалів у медіа. Бренд, який відкрила Коко, шлях, що вона пройшла, аби досягти успіху, і роздуми, якими вона ділилася протягом свого життя, все ще ретельно вивчаються шанувальниками моди. Ми зібрали найкращі цитати однієї з найуспішніших жінок-кутюр'є в історії — про моду й красу, кохання і багатство тощо. 

«Коли ти сповнена печалі, розчарована в коханні, зроби макіяж, найкращу зачіску — і атакуй». 

«Вважають, що очі — це дзеркало душі, то чому ж не визнати, що губи – це провідник серця?»

«Жінка ближче всього до оголення, коли вона добре одягнена».

«Щоб зрозуміти, куди рухатися далі, іноді потрібно просто постояти».

Коко Шанель

Коко Шанель прощається з керівником американського універмагу Стенлі Маркусом біля літака в Далласі, штат Техас. Шанель прилітала сюди на відкриття нового магазину Neiman-Marcus.

«Парфуми — це невидимий, але незабутній і неперевершений модний аксесуар. Він сповіщає про появу жінки і продовжує нагадувати про неї, коли вона вже пішла».

«Догляд за собою повинен починатися в серці та душі. Без цього будь-яка косметика безсила». 

«Щоб бути незамінною, треба весь час змінюватися».

«Мені не раз говорили, що я занадто завищую собі ціну. Запам’ятайте: вас цінують рівно настільки, наскільки ви цінуєте себе самі».

Коко Шанель портрет

Портрет Коко Шанель у її будинку в Парижі (на вулиці Камбон, 31), 1950-ті роки

«Обожнювання — ось це наука! Краса — завжди зброя! Скромність — зворотня сторона елегантності!»

«Якщо ви хочете мати те, чого ніколи не мали, вам доведеться робити те, чого ніколи не робили».

«Обличчя — це дзеркало, яке відображає рух внутрішнього життя. Приділяйте йому особливу увагу».

«У двадцять років жінка має обличчя, яке дала їй природа, в тридцять — яке вона зробила собі сама, в сорок — те, яке вона заслуговує».


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ