Марлен Дітріх: 11 цитат легендарної ікони стилю

Надихаємося видатною акторкою

АВТОР: Аліса Єрмоленко

ФОТО: Getty Images

ОПУБЛІКОВАНО: 27 грудня 2023

Цього дня, 27 грудня, у 1901 році у Німеччині народилася Марія Магдалена Дітріх — обдарована скрипалька й співачка, зірка німого кіно, яка згодом підкорила Голлівуд під імʼям Марлен Дітріх. Сьогодні більшість фешіоніста знають її як секс-символ та одну з головних ікон стилю XX століття. І не дарма, адже саме завдяки Марлен сьогодні у гардеробі кожної з нас є брючний костюм і штани. Тож сьогодні з нагоди дня її народження пропонуємо вам згадати найвідоміші висловлювання Марлен Дітріх і вшанувати її визначний вплив на світ моди.

Марлен Дітріх

Перш за все варто памʼятати, що Марлен Дітріх, яка здобула славу у 1930-х роках, була яскравою зіркою своєї епохи. Перша світова війна підштовхнула європейських жінок відмовитися від складних зачісок, тугих корсетів і пишних спідниць, і у 1920-х роках у моду увійшов силует la garconne («ла гарсон»): довжина суконь стає коротшою, зникає акцент із талії, еталонні груди «зменшуються», а стегна «звужуються», актуальними стають короткі стрижки.

Звісно, на пʼєдестал андрогінного стилю підіймаються костюми, брюки з високою посадкою та інші маскулінні елементи. І саме до їхньої популяризації доклала руку Марлен Дітріх. Не лише на екранах, а й на щодень зірка кіно обирала смокінги, капелюхи-циліндри, фраки та краватки.

Марлен Дітріх

Водночас маскулінність у її образах завжди була дозована та збалансована — з нею яскраво контрастували ідеальна укладка Марлен та її фірмовий макіяж: неприродно тонкі брови та губи кольору бордо. Попри популяризацію стилю унісекс, 1930-ті роки все ж славляться своїм голлівудським гламуром і елегантними вечірніми вбраннями. І їх зовсім не бракувало у гардеробі Дітріх: нерідко на ній можна було побачити довгу сукню зі шлейфом, спідницю-олівець, шовкову блузу, вишуканий головний убір з вуаллю, перлинне намисто, високі рукавиці тощо. Особливо розкішно на Марлен виглядали сукні з лелітками, а також хутряні вироби.

Марлен Дітріх

У 1960 році акторка сказала виданню Observer: «Якби я одягалася для себе, я б узагалі не переймалася. Одяг набридає мені, я б носила джинси». Марлен одягалася для іміджу, і це абсолютно точно підтверджується тим, що вона могла стояти на примірці вбрання понад 8 годин, вказуючи майстрам, що і куди пришити, та змінюючи лише цигарку. Кажуть, Дітріх могла надзвичайно довго обирати капелюшок, а все її взуття виготовлялося виключно на замовлення та мало тільки закритий мис.

Улюбленими дизайнерами зірки були Коко Шанель, Крістіан Діон і Крістобаль Баленсіага. Останнього Марлен вважала генієм.

Особливої уваги заслуговують також цитати Марлен Дітріх.

Марлен Дітріх

«Щастя завжди приходить до старанних».

«Важливо знати свою ахіллесову п'яту і не дозволяти іншим торкатися до неї».

«Неминуче треба приймати з гідністю».

«Так просто бути добрим. Потрібно тільки уявити себе на місці іншої людини, перш ніж почати її судити».

Марлен Дітріх

«Тримай язика за зубами, якщо не можеш запропонувати щось замість того, що тобі не подобається».

«Щасливе тільки бридке каченя. У нього є час подумати на самоті над сенсом життя, дружби, почитати книгу, надати допомогу іншим людям. Так воно стає лебедем. Тільки потрібне терпіння!»

«Коли люди говорять: «Я зробив усе, що міг» — це означає, що вони себе недооцінюють».

Марлен Дітріх

«Дружба обʼєднує людей сильніше, ніж любов».

«Ніжність — кращий доказ кохання, ніж найпалкіші присягання».

«Я одягаюся для іміджу. Не для себе, не для публіки, не для моди, не для чоловіків».

«Краще купити одну пару хороших туфель, ніж три пари поганих».

Марлен Дітріх


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ