Епоха J-Beauty: секрети ідеальної шкіри та новітніх технологій

Б'юті-гід японською системою догляду за шкірою

АВТОР: Катерина Попова

ФОТО: Getty Images

ОПУБЛІКОВАНО: 2 квітня 2024

Коли, обираючи косметичні засоби, ми бачимо на етикетці слова «Зроблено в Японії», наша впевненість у дієвості цього продукту одразу зростає, адже Японія — це країна, до якої ми звикли звертатися в пошуках інноваційних технологій, ідей та, звичайно ж, косметологічною рутиною. Мінімалізм, традиції, що зберігаються століттями, та майстерна якість — саме такий асоціативний ряд викликає J-Beauty, японська культура догляду за шкірою. 

На відміну від корейських та західних підходів до краси, J-Beauty вражає ефективністю та симбіозом багатовікових методів і новітніх технологій. У цій статті ми глибше занурюємось у стандарти японського догляду та досліджуємо секрети сяйнистої та чистої шкіри японців. 

В чому різниця між японськими, корейськими та західними стандартами?

В чому різниця між японськими, корейськими та західними стандартами?

Першою відмінністю J-Beauty є абсолютний мінімалізм у кількості засобів, інгредієнтів та брендів. У порівняні з корейськими 10-етапними та західними багатоскладовими схемами догляду японці дотримуються принципу «менше — значить краще». Японські виробники можуть розвивати та вдосконалювати свій продукт роками, відшліфовуючи майстерність технік та якість компонентів. Вони схиляються до думки, що шкіра кожної людини має свої особливості, тому оптимальний варіант — мати певну лінійку засобів, що відповідатимуть її унікальним потребам, а не використовувати одночасно безліч продукції. 

Японці тяжіють до довготривалих доглядових та м’яких процедур, а не агресивних методик. Вони налаштовані будувати рутину так, аби насолоджуватись результатом у довгій перспективі, а не отримувати моментальний тимчасовий ефект. Саме тому їхній догляд має всього чотири етапи: очищення, тонізація, зволоження та живлення шкіри. Після очищення ключовою складовою будь-якого догляду є використання зволожувальної сироватки, есенції або тоніка для створення шовковистої основи. Одним із таких варіантів слугує Hadalabo Gokujun Premium Hyaluronic Solution — культовий тонік, який містить кілька видів гіалуронової кислоти для глибокого зволоження, а також молочну кислоту, яка м'яко видаляє забруднення.

Hadalabo Gokujun Premium Hyaluronic Solution

Hadalabo Gokujun Premium Hyaluronic Solution

Інгредієнти, яким надають перевагу японські бренди косметики

У сфері J-Beauty більшість засобів створені, аби досягнути рівного тону та гладкої текстури шкіри — «мочі-хада». Формули засновані на інноваційній та науковій методології у поєднанні з традиційними та місцевими інгредієнтами.

Так, у японців зберігся підхід Ishoku Dogen — «ти є те, що ти їси»: багато унікальних, сповнених поживними речовинами натуральних інгредієнтів, які корисні для раціону, також використовуються для догляду за шкірою з давніх часів. Наприклад, екстракт рису — це чудодійний інгредієнт, багатий рисовими протеїнами, амінокислотами, вітаміном Е, феруловою кислотою, який має протизапальні властивості. Він також чинить заспокійливу дію, що загоює чутливу шкіру. До речі, крем Tatcha The Dewy Skin Cream Plumping & Hydrating Moisturizer містить у складі антиоксиданти японського фіолетового рису та збагачує шкіру вологою.

 Tatcha The Dewy Skin Cream Plumping & Hydrating Moisturizer

Tatcha The Dewy Skin Cream Plumping & Hydrating Moisturizer

Ми вже знаємо, що будь-який жорсткий ексфоліант або хімічна речовина — це велике «ні» в J-Beauty, адже японці мають чудову альтернативу агресивним інгредієнтам — японський конняку. Це багата на клітковину бульбова рослина, яку ми їмо під час детоксу. Вона діє як фізичний ексфоліант з найніжнішими гранулами, які тануть на шкірі, приносячи з собою свою поглинальну силу. Цей інгредієнт є основним в DamDam Nomad's Cream Purifying & Exfoliating AHA Cleanser — засобі, що виконує подвійну функцію: м'яко очищає і слугує першим шаром зволоження.

DamDam Nomad's Cream Purifying & Exfoliating AHA Cleanser

«Важливо пам’ятати, що Японія любить продукти морського походження: і в їжі, і в медичних препаратах, і в косметичних засобах. Відомим фактом є те, що таємниця довголіття японців полягає у вживанні водоростей, які вони так само використовують і в косметиці»,

— зауважує Єлизавета Куртяк, засновниця Skin Kits та мережі клінік MediSkin.

Поряд з цими традиційними, перевіреними часом інгредієнтами японські косметичні бренди також стали першопрохідцями в інноваціях: наприклад, запатентований керамід і технологія гіалуронової кислоти. Деякі японські компанії з догляду за шкірою навіть зосереджуються на використанні передових методів лікування з регенеративної медицини, таких як технології стовбурових клітин і білків сиртуїнів.

Технології, які поєднуються з традиційними методами 

Попри відданість традиційним засобам, японці активно користуються новими технологіями як у виготовленні косметики, так і у самому процесі догляду. Завдяки цьому J-Beauty славиться запатентованими екстрактами, якісною фільтрацією та ферментацією продуктів, а також відшліфованими процесами створення б’юті-засобів.

Японські ритуали догляду за шкірою часто включають масаж обличчя для додаткового заспокійливого ефекту. Чудове доповнення до нього — Majesta Massaging Pack, засіб, що поєднує відновлювальний масажний крем для покращення кровообігу та очищувальну маску з деревним вугіллям. До того ж японський ринок відомий своїми beauty-гаджетами (масажери для міостимуляції та ліфтингу обличчя, портативні апарати для очищення пор, гаджети з мікрострумом та інші), використання яких японці відверто пропагують.Majesta Massaging Pack

 Majesta Massaging Pack


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ