Ця медитація допоможе приборкати тривожність

Ця медитація допоможе приборкати тривожність

Впускаємо світло, відпускаємо стрес

АВТОР:

ФОТО: Instagram: @hannahmareetodd

ОПУБЛІКОВАНО: 25 квітня 2025

Ми живемо в стані постійного стресу — фонового чи активного різниці немає, факт залишається фактом. Хоч ми не завжди можемо вплинути на фактори, що спричиняють стрес, ми спроможні приборкати власні емоції і налаштувати себе у більш позитивному напрямку. Це надзвичайно важливо, адже стресові події впливають не тільки на нашу робочу продуктивність, а ще й на гормональний баланс та інші аспекти здоров'я.

Окрім традиційних методів, якими ми охоче користуємось — візити до ендокринолога й психотерапевта, або ж заспокійливі препарати, звісно тільки за рекомендацією лікаря, є ще інші способи заменеджети тривожність. Одним із таких є медитації, які останнім часом дійсно нас рятують. Далі ділимось улюбленою медитацією, а також порадами, як зробити медитативну сесію найбільш ефективною та поринути в атмосферу релаксу хоча б на мить.

Як підготуватись до медитації?

Спершу радимо знайти місце, де ви будете відчувати максимальну безпеку та комфорт — ваша спальня, куточок в парку, подвір'я дому — будь-де, де ви зможете відпустити зайві думки хоча б на п'ять хвилин. Далі задайте собі час — навіть 5-10 хвилин достатньо, щоб заземлити власний стан і відкинути тривогу й негатив. Важливо також, аби ви не будували очікувань. Навряд ви отямитесь з новою свідомістю чи зрушите земні плити — ні, натомість ви точно покращите ментальний стан.

Якщо цього дозволяє обрана локація, оточіть себе предметами, що додадуть вам затишку. Запаліть гніт улюбленої свічки, присядьте чи ляжте на м'який плед, розпустіть волосся, аби повністю розслабитись, а також за бажанням увімкніть мантру чи спокійну мелодію. Так ви задасте потрібний настрій атмосфері.

Практика «дихання світлом»

Коли часу обмаль, проте ми усвідмлюємо, що потребуємо легкої перезарядки, завжди повертаємось до улюбленої медитації — «дихання світлом». 

1. Сядьте або ляжте у комфортну позу. Дайте собі декілька хвилин, аби відчути, як ваше тіло торкається опори, послухайте звуки навколо. Зробіть глибокий вдих, а потім повільний видих.

2. Уявіть, що з кожним вдихом ви наповнюєтесь теплим м’яким світлом — воно заходить через маківку й повільно розтікається по всьому тілу до кінчиків пальців. На видиху візуалізуйте, як зсередини виходить усе зайве: тривоги, напруга, важкі думки. Робите вдих — впускаєте світло й спокій, робите видих — відпускаєте те, що вас пригнічує.

3. Подумки промовте: «Я у безпеці. Моє тіло знає, як відновлюватися. Я відпускаю тривоги. Я заслуговую на спокій. Все, що мені потрібно — вже всередині мене. Я повертаюся до себе.».

4. Повторіть цей ритм кілька хвилин, скільки відчуваєте. Дозвольте собі побути з цим відчуттям без поспіху.

5. Коли будете готові повертатись до реальності, ще раз глибоко вдихніть, повільно порухайте пальцями рук і ніг, щоб відчути тіло. Розплющте очі.

Після медитації повільно підведіться, зробіть ковток води — і ось ви, наповнені світлом і спокоєм, можете надалі повертатись до рутинних справ.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ