Чому важливо не забувати про розтяжку після тренувань

Хоча іноді здається, що її можна пропустити

АВТОР:

ФОТО: Instagram: @alo, @aloyoga, @norba.clothing

ОПУБЛІКОВАНО: 14 січня 2025

Переконані, що з приходом 2025 року серед цілей багатьох з'явився пункт «регулярні заняття спортом». І це прекрасно, адже ми всі вже напам'ять вивчили користь від будь-якої фізичної активності в сучасному nine-to-five графіку, який іноді перетворюється на 24/7. Cycle, пілатес, функціональні тренування з власною вагою, бокс, кросфіт і безліч інших активностей — їх усі об'єднує невеликий ритуал, і це розтяжка.

Стретчинг є неймовірно важливим етапом перед тренуванням, аби розігріти м'язи, проте не менш важливим він є і в кінці. В чому користь розтяжки після тренування та чому її не бажано пропускати? Розповідаємо про це детальніше, а також ділимося декількома порадами, які варто взяти до уваги.

Покращення гнучкості та рухомості суглобів

Після тренування, особливо якщо ви виконували статичні рухи, варто подбати про суглоби. Розтяжка покращує їхню гнучкість і збільшує діапазон рухів у суглобах, а це допомагає вам легше пересуватися. Діапазон рухів визначає, наскільки далеко ви можете поворушити суглобом у звичайному напрямку, перш ніж він зупиниться. Це, своєю чергою, впливає і на виконання різних вправ, що робить майбутні тренування ще ефективнішими.

Профілактика травм 

Після завершення тренування ви, ймовірніше за все, відчуваєте pump — фаза, коли м'язи вашого тіла напружені та набряклі після активності завдяки приливу крові. Аби пришвидшити «охолодження» та релакс м'язів, щоб запобігти травмуванню чи болю, варто робити стретчинг. Таким чином ви поступово зменшуєте навантаження, ніби сигналізуючи мозку й тілу, що прийшов час відновлення.

Здорова постава

Згідно з дослідженням корейських учених, поєднання силових тренувань із вправами на розтяжку може допомогти полегшити біль у спині та плечах. Це сприяє поліпшенню балансу, що допомагає виправити статуру. Окрім цього, розтяжка запобігає проблемам з опорно-руховим апаратом після тренування, адже вона розслабляє м'язи, що впливають на поставу та легкість руху.

Зменшення накопичення молочної кислоти

Ви ні з чим не сплутаєте «кріпатуру» після тренування — саме так відчувається застій молочної кислоти у м'язах. Якщо ви включите розтяжку у свій план тренування, ви простимулюєте надходження поживних речовин і кисню до певних груп м'язів, і з часом вироблення молочної кислоти зменшиться, усуваючи болючість і дискомфорт.

Покращення ментального самопочуття

Коли ви розтягуєтесь, ваше тіло виділяє ендорфіни, які допомагають покращити настрій, зняти стрес і очистити думки. По завершенню інтенсивного воркауту ви можете відчувати себе напруженими або, навпаки, дуже енергійними. Стретчинг дає можливість «заземлитись» і повернутися до нейтрального стану, в якому ви не відчуваєте збудження. 

Перед тим як починати розтяжку, варто звернути увагу на ці пункти:

  1. Ви маєте відчувати легке напруження, коли розтягуєте м'язи, але не біль. Якщо ж маєте болісні відчуття, негайно зупиніться.
  2. Слідкуйте за поставою під час кожної вправи. Тримайте підборіддя піднятим, напружуйте м'язи преса, а плечі зберігайте на рівні зі стегнами.
  3. Дихання не тільки допоможе вам зняти стрес і напругу в м'язах, а й покращить інтенсивність та глибину розтяжки.
  4. Починайте повільно, з декількох розтяжок, і поступово додавайте більше повторень та навантаження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ