Як позбутися розширених пор?

Важливі етапи у догляді

АВТОР: Максим Брут

ФОТО: Instagram: @haileybieber, cайти брендів

ОПУБЛІКОВАНО: 4 квітня 2024

Наявність розширених пор частіше притаманна власникам та власницям жирної та комбінованої шкіри. Розширені пори на носі, щоках та інших ділянках обличчя можуть бути спричинені низкою факторів: генетика, шкідливі звички, гормональний дисбаланс, вікові особливості та неправильний догляд за шкірою обличчя. Ще один немаловажливий нюанс — несприятливе зовнішнє середовище: забруднення у повітрі, зміна кліматичних умов, температурні перепади.

Зміна стану шкіри протягом року — нормальне явище. Спекотна погода влітку сприяє появі розширених пор, своєю чергою, низькі температури взимку викликають протилежний ефект. Звісно, можна скористатись кубиком льоду, зробивши серію масажних рухів по шкірі обличчя, — пори дійсно зменшаться. Але не слід забувати, що цей метод чинить негативну дію на судини, тому зловживання подібним лайфхаком нерідко призводить до появи куперозу.

Використання косметичних продуктів може зменшити розмір пор та знизити ризик їх появи з настанням спекотного сезону. Не зайвим буде переглянути свої косметичні запаси з приходом весни та перевірити наявність балансувальних засобів. Ми ж зі свого боку розповідаємо вам про важливі етапи у догляді, які допомагають звузити пори та покращити стан шкіри.     

Розпочніть доглядовий ритуал з правильного очищення шкіри. Пінка або гель для вмивання шкіри допоможуть усунути надлишки себуму та забруднення, а також зменшать ризики появи жирного блиску та комедонів, а отже, й розширення пор. Уникайте засобів, які в переліку інгредієнтів містять ПАР. 

Youth

Youth, Purifying Light Foam

Завершуйте процедуру очищення лосьйоном з тонізувальною дією. Він допоможе відновити баланс, усунути залишки забруднень та хімічних домішок з води.

Sisley

Sisley, Grapefruit Toning lotion

У період активної дії ультрафіолету краще уникати високих концентрацій кислот у косметиці. Хорошою альтернативою кислотам стане механічний пілінг. Така процедура займає мінімум часу, достатньо робити його двічі на тиждень. Механічні ексфоліанти усувають змертвілі клітини, очищують та звужують пори. Але такі засоби не варто використовувати людям із запальними процесами та подразненнями на шкірі.    

novexpert

Novexpert, The expert exfoliator

Маска на основі каоліну допоможе миттєво звузити пори та зробити обличчя матовим. Проте не варто зловживати засобами на основі усіх різновидів глини, достатньо використовувати маску один раз на тиждень. Завжди слідкуйте за часом та не тримайте маску довше зазначеного в інструкції до продукту інтервалу. Зазвичай достатньо 5-10 хвилин. Якщо маску використовувати неправильно, можна зневоднити шкіру і навіть отримати зворотний ефект та посилити видимість пор.

cosmedix Cosmedix, deep cleansing mask

Усі типи шкіри потребують зволоження, і жирна шкіра з розширеними порами не є винятком. У теплий період року краще уникати великої кількості олій у складі вашого базового мойстурайзеру, щоб запобігти появі комедонів та не посилити наявний косметичний недолік у вигляді розширених пор. Для покращення рівня вологи у шкірі використовуйте маски для обличчя, надаючи перевагу гелевим текстурам із гіалуроновою кислотою.

Natura BisseNaturaBisse, C+C Vitamin Oil-Free gel

la colline

la colline, cellular matrix mask

Захищайте обличчя від дії ультрафіолету, він негативно впливає на пори та на загальний стан шкіри. Ви можете використовувати крем із SPF або окремий захисний засіб, який наносять на завершення ранкового ритуалу краси. Якщо ви користуєтеся тональною основою, оберіть некомедогенну текстуру із захисними фільтрами від дії UVA- та UVB-променів.

hydropeptide

HydroPeptide, Solar Defense SPF 50 Non-Tinted

erborian

Erborian, CC Crème Centella Asiatica


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ