4 популярні ферменти в космецевтиці та їхні переваги

Як правильно вибрати ефективний ферментний препарат

АВТОР: Катерина Попова

ФОТО: Instagram: @hannaschonberg

ОПУБЛІКОВАНО: 11 січня 2024

Уявіть собі інгредієнт, який чинить одночасно точковий і глобальний вплив на шкіру. Робить її еластичнішою і рівнішою, молодшою і підтягнутішою, причому цей ефект проявляється і на обличчі, і на тілі. Крім того, він підсилює дію інших компонентів і до того ж абсолютно нешкідливий. Уявили? Думаєте, це просто фантазія? Ні, це не фантазія, це ферменти.  

Ферменти — каталізатори, які ініціюють або прискорюють хімічні реакції в організмі. Ці «спускові гачки» діють дуже прицільно та специфічно: вони каталізують певну реакцію, не впливаючи водночас на інші. Діапазон їхньої дії дуже широкий: ферменти моделюють тіло й обличчя, демонструють чудовий результат у боротьбі з різними типами целюліту, забезпечують дренаж і ліфтинг, коригують рубці та постакне.

Ферменти присутні у всіх живих організмах, але найбільший попит у космецевтиці зараз мають ті, що отримані з мікроорганізмів. Для того щоб ферменти можна було виробляти у промислових масштабах, домагатися великих варіацій діяльності й переконатися, що вони не викличуть алергію, вчені використовують технологію рекомбінації. У цьому випадку гени вищих організмів вбудовуються в геном бактерій. Результат — гіпоалергенний, безпечний та ефективний продукт.

Ферменти

Сьогодні відомі вже близько 3000 ферментів. Але не всі з них освоїла космецевтика. Ми вирішили розібратися в цьому питанні, поговорили з beauty-експертом Оленою Фроловою та виокремили 4 найпопулярніші й найефективніші ферменти.

Кератиназа  

Кератиназа м'яко, без травматичних наслідків, відлущує ороговілі клітини шкіри. Є природною альтернативою AHA-пілінгам, володіє такими ж властивостями, але водночас не викликає подразнень, не змінює pH і не порушує бар'єрних функцій шкіри. 

Цей фермент, необхідний, по суті, для дуже делікатного пілінгу, забезпечує високу проникність рогового шару шкіри. Кератиназа робить його структуру більш пухкою і підвищує проникність у 4 рази. Вона прискорює оновлення клітин, вирівнює тон шкіри й надає їй більш свіжий і молодий вигляд.

Відмінний результат кератиназа показує в роботі з проблемною шкірою: вона видаляє кератин, що блокує сальні протоки, і покращує зовнішній вигляд шкіри з акне. Кератиназа гіпоалергенна та ідеальна для чутливої шкіри. На відміну від більшості пілінгів процедури на кератиназі не мають сезонних обмежень.

Ліпаза 

Ліпаза — збірна назва ферментів, що здатні розщеплювати жири та жироподібні речовини. Жирова тканина складається з клітин, які називаються адипоцитами. Обмінні процеси в цих клітинах складні й регулюються багатьма речовинами: гормонами, простагландинами, ліпотропінами, ферментами. Завдання космецевтики з ліпазою у складі — вплинути на цей процес, не зашкодивши шкірі. 

Ферменти

Instagram: @christietyler

Колагеназа

Колагеназа впливає на колагенові волокна — основний структурний елемент сполучної тканини. Цей фермент використовують для корекції рубців — атрофічних, гіпертрофічних, келоїдних, постакне. Колагеназа ефективна у разі фіброзних ускладнень та ускладнень після естетичних операцій — ліпосакцій і ліпофілінгу. Крім того, космецевтику на її основі активно застосовують під час терапії фіброзного целюліту, для стимулювання регенеративних процесів шкіри та профілактики утворення зморшок.

Гіалуронідаза 

Гіалуронідазу застосовують для корекції набряклості та в'ялості, щоб усунути посттравматичний набряк, а ще вона дуже ефективна для підвищення еластичності та гладкості шкірних покривів. Вона — важливий компонент в antiage-терапії, оскільки ефективна для профілактики вікових змін.  Гіалуронідазу активно використовують для корекції ускладнень після використання філерів або ін'єкційної пластики. 

Кожен із ферментів відповідає за власне поле діяльності — ми вже говорили, що вплив ферментів дуже специфічний. Спільно ліпаза, гіалуронідаза і колагеназа усувають більшість симптомів целюліту, коригують жирові відкладення у важкодоступних місцях — внизу живота, на внутрішній поверхні стегон і сідницях. Ліпаза каталізує розщеплення жирів, колагеназа форсує виробництво нового колагену, а гіалуронідаза чинить потужний дренажний ефект. Результат — підтягнуте тіло з еластичною шкірою. Ще один плюс цих ферментів (як разом, так і окремо) — ефективність у процедурах і для тіла, і для обличчя.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ