Відкриття місяця: команда Harper`s Bazaar про натхнення і враження у березні

Вибір редакції — фаворити березня

АВТОР: Катерина Попова

ФОТО: Із власних архівів, Ден Бобров, Instagram

ОПУБЛІКОВАНО: 29 березня 2024

В кінці кожного місяця наша редакція ділиться своїм натхненням: від книг і фільмів до подорожей та мистецтва. Кожен редактор знаходить свої джерела ідей, які можуть надихнути й вас, наших читачів.

Весна — це завжди про початок чогось нового, розквіт і зміни. Цей березень не став виключенням. Отже, ділимося з вами найяскравішими подіями цього місяця, виставками, фільмами, колекціями та ще багато чим, що надихало нас у березні. 

Катерина Попова шеф-редакторка сайту Harper's Bazaar

Harper’s Bazaar провів бранч із нагоди релончу бренду в Україні у складі DP Media

Нарешті відбувся наш довгоочікуваний івент, присвячений перезапуску Harper’s Bazaar в Україні, до якого уся наша команда готувалася більше місяця. За 157 років існування бренд Harper’s Bazaar, одне з найавторитетніших видань про моду та культуру, утвердив себе як символ елегантності, сміливості та новаторства у світі моди. 

14 березня з нагоди релончу бренду ми провели — з величезною радістю і гордістю — дуже важливу для нас подію, якої без директорки компанії Наталії Дунайської та керівниці відділу Оксани Согор не було б, як і відкриття бренду в Україні знов. Ми зібрали своїх друзів і партнерів — ключових гравців модної індустрії країни — у ресторані Бelkin, щоб проінформувати ринок про повернення бренду в Україну у складі компанії DP Media. Моє серце переповнює вдячність абсолютно кожному, хто знайшов час і можливість та завітав до нас у цей день, аби привітати з такою важливою для нас подією.

Harper’s Bazaar провів бранч із нагоди релончу бренду в Україні у складі DP Media

Harper’s Bazaar провів бранч із нагоди релончу бренду в Україні у складі DP Media

Harper’s Bazaar провів бранч із нагоди релончу бренду в Україні у складі DP Media

Виставка «Колектив» в NAMU

Трішки більше ніж рік тому я почала цікавитися нашими сучасними українськими митцями, і, коли ми з подругою завітали на виставку сучасного мистецтва «Колектив» в NAMU, у мене одразу було відчуття, що тут представлені майже усі знайомі мені роботи. І через це захоплення (і не тільки) на нашому сайті народився проєкт Art Department — це інтервʼю з представниками індустрії, які працюють над формуванням культурної спадщини нашої країни, закарбовуючи свої імена на власних полотнах та сторінках історії. 

Але повернімося до виставки. Її учасниками стали молоді художники, які долучилися до програми «Спільнота», спрямованої на підтримку дітей-сиріт і дітей, що постраждали від російської агресії. Відвідати виставку можна до 30 березня щопʼятниці та щосуботи, тому дуже раджу сходити. Після її завершення на платформі Artsy проведуть благодійний онлайн-аукціон.

Виставка «Колектив» в NAMU

Виставка «Колектив» в NAMU

Мінісеріал «Все те незриме світло» та фільм «Робота без авторства»

Цього місяця я багато чого встигла подивитися, бо нарешті знайшовся час. Окремо хочу виділити мінісеріал «Все те незриме світло», знятий на основі бестселера Ентоні Дорра, здобувшого Пулітцерівську премію, який вразив мене до глибини душі (дуже сильна історія!), та фільм «Робота без авторства» про Герхарда Ріхтера. Сюжет стрічки побудований на реальній біографії митця та залишає глядача з багатьма питаннями про мистецтво, свободу вибору та моральні дилеми. До речі, багато митців з нашого проєкту Art Department радили його подивитися, а це для мене було ключовою мотивацією до перегляду.  

Лекція про Київ від Esthé(tique) Lectures 

Як корінна киянка я не могла пропустити такий цікавий для мене захід — лекції про мистецтво, філософію, архітектуру, моду та історію Києва, бо я дуже люблю своє рідне місто і хочу дізнаватися про нього все більше й більше. В цей фантастично гарний вечір на нас чекали дві лекції — «Як проводили свої вечори в дореволюційному Києві?» та «Що носили тогочасні фешіоністи?». Локація першої лекції була в дореволюційному домі на Золотих воротах, з автентичними деталями інтерʼєру. Залишаю тут фото, щоб ви могли роздивитися усю красу в деталях, бо слова тут зайві. 

Лекція про Київ від Esthé(tique) Lectures 

Лекція про Київ від Esthé(tique) Lectures 

Аліса Єрмоленко, fashion-редакторка Harper`s Bazaar

Показ Miu Miu, Тиждень моди у Парижі

Початок березня — завершення Тижня моди у Парижі, а разом з ним і всього циклу показів модного сезону осінь-зима — 2024/25. Серед найцікавіших шоу, звісно, Miu Miu.

Цього разу Міучча Прада досліджувала масштаб життя людини, формування її характеру через унікальний досвід і спогади. Розпочався показ із сюрреалістичного трилеру з Гуслагі Маландою в головній ролі. Вона запечатує спогади людей у машини, та у цей час зникають її власні.

У самій же колекції Міучча демонструє, як одяг людини змінюється з її дорослішанням. Підкреслюється це широким віковим діапазоном моделей, що особливо порадувало прихильників бренду. Цікаво також, що дизайнерка звернула свою увагу на епоху 2010-х років.

Показ Miu Miu, Тиждень моди у Парижі

Показ Miu Miu, Тиждень моди у Парижі

Показ Miu Miu, Тиждень моди у Парижі

Показ Miu Miu, Тиждень моди у Парижі

Показ Miu Miu, Тиждень моди у Парижі

Показ Miu Miu, Тиждень моди у Парижі

Нова колекція Phoebe Philo та інтервʼю дизайнерки

Цього місяця бренд Phoebe Philo представив свою другу лінійку Edit Two, до якої увійшли 60 образів. Обличчям дропу стала акторка та зірка фільму «Анатомія падіння» Сандра Гюллер. В Edit Two Фібі Файло зробила ставку на класичні костюми та цікаві акцентні аксесуари, такі як масивна сумка з леопардовим принтом.

«Це дуже інтуїтивний процес. Мій дизайн — відповідь на світ, що мене оточує. На те, як я сприймаю жінок, себе і, власне, на мої стосунки з одягом».

Британська дизайнерка Фібі Файло дала перше за 10 років інтервʼю. Людина, чия естетика та бачення моди надихають, розповіла про свій бренд, філософію слоу-фешн та послідовного дизайну і розкрила багато інших цікавих елементів.

Нова колекція Phoebe Philo

«Мінамата», реж. Ендрю Левітас

Заснований на однойменній книзі американського фотожурналіста Юджина Сміта й Ейлін Міоко Сміт, фільм розкриває події 1970-х років, що розгорталися в Мінаматі, Японія. Компанія Chisso десятиріччями скидала у бухту відходи, які містили поєднання ртуті. Споживання місцевими риби, виловленої з водойми, призвело до масового ураження людей хворобою Мінамати. Сміт прибув на місце подій, аби задокументувати наслідки.

Враження про фільм підсилюють фотокартки з місць екологічних катастроф з усіх куточків світу, серед яких були й знімки, зроблені у Чорнобилі.

«Мінамата», реж. Ендрю Левітас

Книга Лі Син-у «На чужині»

Роман відомого південнокорейського автора Лі Син-у досліджує тему дому і того, що відбувається з людиною, якщо його забрати. Читаючи цю книжку, я не могла не думати про досвід, який пережили і продовжують переживати українці, тікаючи від війни. Головний герой твору Хван Сонхо має іншу історію. Він бере на себе відповідальність за злочин, скоєний начальником-корупціонером, полишає рідний Сеул, змінює ім'я і фактично знищує власну особистість. Перетворившись на живого привида, Сонхо починає думати про свій шлях і цінності та намагається вижити в маленькій вигаданій республіці Бобо, правил якої не розуміє. Тут на героя чекає доленосна зустріч з минулим, від якого він так давно тікав. 

Документальний фільм про Дріса Ван Нотена

У березні стало відомо, що один із найвпливовіших у світі дизайнерів — учасник Антверпенської шістки Дріс Ван Нотен залишає посаду креативного директора у власному бренді після майже 40 років роботи в моді. З цієї нагоди я вирішила нагадати собі про досягнення авангардного митця, якого так люблю за експерименти з формою і кольором, передивившись документальний фільм Dries 2017 року. Стрічка Райнера Гольцемера дає уявлення про характер і смаки дизайнера, який ніколи не гнався за трендами та сприймав моду як позачасове мистецтво, як поле для висловлювання про красу, навколишній світ і зв'язок людини з природою.

Виставка фотографій Паоло Роверсі, Париж

Палац Гальєра представив виставку робіт італійського фешн-фотографа Паоло Роверсі, якого ми цінуємо за впізнаваний візуальний стиль і вміння надавати буденним речам поетичності. В експозиції — 140 знакових фотографій митця, створених за 50 років його кар'єри. На рахунку Паоло Роверсі співпраці з найвідомішими моделями та акторами, зокрема Наомі Кемпбелл, Кейт Мосс і Монікою Беллуччі, колаборації з брендами Valentino, Dior, Chanel, Saint Laurent, ArmaniComme des GarçonsAlexander McQueen та багатьма іншими гравцями фешн-індустрії. 

Тренування Barre

Цього місяця я почала повертатися до спорту, активніше інтегруючи тренування у своє життя. Я не люблю одноманітність, тож для мене важливо поєднувати різні заняття, наприклад бокс, йогу та сайклінг або стретчінг і барре — у цьому активному тренуванні комбінуються елементи балету, фітнесу та пілатесу. Барре дозволяє пропрацювати різні групи м'язів, включно з дрібними, які ховаються за корсетом великих. Заняття об'єднує вправи для рук, ніг та пресу, дає можливість попрацювати зі станком та перевірити власну витривалість і пластичність. В березні саме ця активність допомагала мені підтримувати форму та надавала енергії.

Максим

Тверді парфуми Coosh+Natureal №1

Березень був для мене щедрим на відкриття в косметиці українського виробництва. Поки не готовий зробити висновки про всі засоби, які потрапили до мене на тест, але про деякі вже можу сміливо писати — я в захваті! В перші дні березня познайомився з парфумом, який став результатом коллаборації двох компаній. Бренд одягу Coosh та бренд доглядової косметики Natureal створили лімітовані тверді парфуми. Дарма що лімітовані: впевнений, прихильників у цієї ароматної композиції з’явиться чимало.

Перше, що припало мені до душі, — це мінімалістичне стильне опаковання (подобається мені усе незвичне), друге — формат: тверді парфуми (це ж так зручно!). Досі не розумію, чому аромати в такому варіанті так рідко зустрічаються на полицях українських косметичних ритейлів. Сподіваюся, після появи Coosh+Natureal №1 у парфумерному асортименті України відбудеться маленька революція. Парфуми у такій консистенції створюють дуже тонкий, я б навіть сказав інтимний, але доволі стійкий шлейф. Зіркою у цьому дивовижному ансамблі ароматів з яскравими весняними акордами зеленого яблука та грейпфрута став сантал — свіжий та водночас теплий, він надає парфуму впізнаваності. Словом, отримую насолоду та пишаюсь тим, що річ створена українськими брендами. 

coosh

Мойстурайзер для обличчя Instytutum, Hydrafusion 4D HA Hydrating Water Burst Cream

Не найкоротша назва для косметичного засобу, але, зізнаюсь чесно, я готовий вивчити її напам’ять, аби без зайвих зусиль знайти цей мойстурайзер знову. Текстура засобу — крем-гель, а що може бути краще для чоловічої шкіри? Використовую його навіть замість засобів після гоління: дуже приємні відчуття і ніякого натяку на липкість. Цей крем-гель чудово усуває лущення на шкірі, а ще помітно освіжає зовнішній вигляд, навіть коли почуваєш себе максимально втомленим. Моя приємна та потрібна знахідка цієї весни. Не просто зволожує, а рятує шкіру, немов омріяна склянка прохолодної води в розпал липневої спеки.  

Мойстурайзер   


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ