Як популярні костюмовані серіали впливають на сучасну моду

«Бріджертони» та інші шоу, що започаткували тренд Regency core

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Кадри із серіалів, Getty Images, SPOTLIGHT

ОПУБЛІКОВАНО: 28 квітня 2024

У 2020 році на екрани вийшов романтичний серіал Netflix «Бріджертони», що запропонував альтернативний погляд на життя аристократів в Англії XIX століття, отримав високі рейтинги й був продовжений на 3 сезони.

Шоу привернуло увагу глядачів не тільки завдяки сюжету — історії про братів і сестер родини Бріджертонів, що шукають кохання в той час, як загадкова «пліткарка» леді Віслдаун викриває таємниці представників вищого світу, а й завдяки своїм розкішним костюмам. 

Кадр із серіалу «Бріджертони»

Серіал дав поштовх тренду Regency core, що надихається образами заможних родин епохи Регентства. Завдяки цьому відчутно зросла популярність суконь із завищеною лінією талії в стилі ампір, прикрас із перлинами, різних варіацій корсетів і довгих рукавичок, топів і сорочок з рукавами-воланами та аксесуарів з пір'ям.

Кадр із серіалу «Бріджертони»

Regency core не боїться надмірності, чуттєвості та легкої театральності, поєднання різних фактур і вишивки, квіткового принту, напівпрозорих тканин і атласу, адже обігрує ідею вишуканого «королівського» стилю, що має привертати увагу.

Цей тренд сприяв збільшенню попиту на вінтажні речі, зокрема шовкові сукні й комплекти в білизняному стилі, що доповнюються більш грубими та фактурними жакетами. 

Кадр із серіалу «Бріджертони»

За настроєм ця естетика перетинається зі стилем Ballet core, натхненим речами, які балерини обирають для репетицій і повсякденних виходів, а також Cottage core, що ідеалізує сільське життя і відсутність гаджетів.

Однак Regency core не просто романтизує буденність, а прагне доповнити її елементами розкоші, пропонує грайливі образи й аксесуари, що нагадують про блискучі бали та прийоми на противагу стриманій повсякденності.

Erdem весна-літо — 2021

На розвиток тренду також вплинули шоу HBO Max «Позолочене століття» з Синтією Ніксон, що занурює в життя елітних родин на Мангеттені XIX століття, «Марія-Антуанетта» BBC, проєкт Netflix «Імператриця» про правительку Австрії Єлизавету Баварську та спін-оф «Бріджертонів» — «Історія королеви Шарлотти», прем'єра якого відбулася у 2023 році. Серіал представляє альтернативну реальність і фокусується на становленні королеви Великобританії та її стосунках з чоловіком Георгом III. 

Елементи Regency core можна знайти в колекціях Vivienne Westwood, JW Anderson, Alexander McQueen, Simone Rocha, Erdem, Rodarte, Loewe, Fendi, Marc Jacobs та інших улюблених брендів. 

Fendi осінь-зима — 2022

Simone Rocha весна-літо — 2021

LOEWE весна-літо — 2020

Alexander mcqueen весна-літо — 2022

Erdem весна-літо — 2021

На думку дизайнерів і стилістів, цей тренд прижився через бажання ескапізму, яке відчувалося особливо гостро в часи пандемії Covid-19, але зберігається й зараз. 

«У намаганні захиститися від суворої реальності люди рятуюються завдяки романтичним думкам про минуле. Носіння корсета, навіяного іншою епохою, легко допомагає уявити собі більш гламурне життя», 

— підкреслює італійська дизайнерка, засновниця бренду Dreaming Eli Еліза Тромбаторе.

Корсет DREAMING ELI

«Так звану тиху розкіш важко підробити, не маючи ресурсів для придбання елітного одягу, що виглядає лаконічно та дорого. У той же час театральні тенденції можуть бути більш легковажними, веселими та простішими у відтворенні незалежно від бюджету»,

— зазначає історик моди Ембер Бутчарт. На думку експерта, драматичність і грайливість у колекціях світових дизайнерів може бути відповіддю на економічно важкі часи, способом покращити нам настрій.

Burberry весна-літо — 2019. Фото: Getty Images

Слід зазначити, що Regency core символічно перегукується з трендом на стиль Єлизаветинської епохи, коли творив Вільям Шекспір, його пік популярності припав на 2019 рік. Для колекцій цього періоду також характерне звернення до корсетів, об'ємних рукавів і воланів, однак у більш строгому та готичному варіанті.

Так, працюючи над колекцією Burberry весна-літо — 2019, Рікардо Тіші прикрасив одяг і сумки цитатами Шекспіра, Khaite, Simone Rocha та Molly Goddard показали образи з рукавами-воланами, а Gucci надихнувся п'єсою про Ромео і Джульєтту, естетикою кіберпанку і театральними масками.

Gucci осінь-зима — 2019–2020. Фото: Getty Images

Найближчим часом не слід очікувати зменшення уваги до аристократичного стилю та Regency core з його яскравими елементами. Уже 16 травня Netflix презентує 3-й сезон «Бріджертонів», а у квітні нам представили ще один історичний серіал, що підживлює тренд, — драму «Мері і Джордж» з Джуліанною Мур.

Шоу розказує про графиню Бекінгемську, яка підмовляє свого сина спокусити короля Якова I та домогтися того, щоб їхня родина стала найбільш заможною і титулованою в Англії.

Кадр із серіалу «Мері і Джордж»

Часи правління короля Якова I припали на першу половину XVII століття — цей період став одним з найцікавіших для британської моди, що хотіли підкреслити й автори серіалу. 

Дизайнерка шоу Енні Саймонс не виключає, що після виходу проєкту на екрани трендсеттери інакше поглянуть на рюші, мереживо та акцентні капелюхи з пір'ям і вуалями.

Кадр із серіалу «Мері і Джордж»


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ