Зоя Звиняцьківська та Антон Єременко представили першу книгу про людей, які створюють індустрію моди в Україні

«Довідник української моди» / Fashion Directory of Ukraine

 

Мода / Новости
20 октября 2020 / Фото: Fashion Directory of Ukraine
Поделись с друзьями:

За останні десятиріччя українська мода стала повноцінною складовою креативної індустрії, розмови про бурхливий розвиток якої не стихають як всередині країни, так і за її межами. Розуміючи потребу у системному описі цього явища як індустрії, історикиня моди та fashion-критикиня Зоя Звиняцьківська разом з журналістом та редактором відділу моди Harper`s Bazaar Ukraine Антоном Єременко випускають книгу «Довідник української моди» / Fashion Directory of Ukraine.

«Довідник української моди» − це перша книга про людей, які створюють індустрію моди в Україні. Реалізація проєкту зайняла близько півроку. За цей час автори книги записали сто годин інтерв’ю з 92 представниками різних напрямів української модної індустрії − дизайнерами, стилістами, фотографами, рітейлерами та іншими. Основною метою видання автори вбачають надання цілісного уявлення про українську моду, як сформовану креативну індустрію.

«За останні роки українська мода перестала бути локальним явищем, окремі перемоги перетворилися на систему, тому ми вирішили створити книгу, що демонструватиме це», − розповідає Антон Єременко. Цю тезу продовжує Зоя Звиняцьківська: «Головними умовами нашої роботи були незаангажованість та увага до фактів. Треба було привести несформовану множину уявлень про вітчизняну модну індустрію в систему, що відповідає критеріям глобальної моди. Українська модна індустрія − динамічне та масштабне явище, і нашою метою було показати його комплексно, дати цілісну картину».

Саме інтерв’ю з тими, хто розбудовує в Україні моду як повноцінну креативну індустрію стали основою книги, загальний обсяг якої склав 192 сторінки. Над дизайном видання та обкладинкою працював Гліб Муха. Більшу частину портретів героїв книги авторства фотографки Юлії Крайст. 

«Довідник української моди» / Fashion Directory of Ukraine видається одразу  двома мовами − українською та англійською. Окрім друкованих примірників, створено і окремий сайт fashiondirectory.com.ua, де починаючи з 28 жовтня, матеріали книги з’являться у вільному доступі.

«Довідник української моди» створено за підтримки Українського культурного фонду.