Lenovo стала інноваційним партнером школи Лілії Літковської

Мода / Новости
21 декабря 2021
Поделись с друзьями:

Тренди, колекції, покази, зіркові друзі у красивих вбраннях — для пересічних осіб саме так виглядає щодень модного дизайнера. Але справжня робота модельєра — аналіз того, що відбувається в суспільстві й вміння передбачити, що люди захочуть одягати завтра. Як би творчо не виглядала робота дизайнера, модна індустрія — це така ж сфера бізнесу, як IT чи автовиробництво. А значить, у ній теж важливий системний підхід до створення і зростання бренду.

Саме для того, щоб ділитись досвідом і навчати молоді таланти, Лілія Літковська започаткувала свою школу Schooll of Art × Craft. Навчання у школі — тандем трьох ключових складових: творчості, ремесла та бізнесу, об’єднавши які майбутній дизайнер створить якісний продукт. Наразі навчання розпочалося за двома напрямами — Дизайн в моді та Бізнес у моді, на черзі, у семестрі навесні 2022 року, — Конструювання та моделювання одягу, Sustainable fashion, курс для підлітків Digital Fashion, Ідеї в моді, Історія мистецтв, а також майстер-класи від майстрів індустрії. Кожен курсів складається з теоретичної та практичної частини й дає ключі до розуміння основних процесів побудови сильного фешн-бренду.

“Радію, що школа об‘єднує навколо себе професіоналів із різних сфер та мрійників, які створюють нові сенси. Наша мета — ростити та розвивати індустрію моди, об`єднувати майстрів індустрії та створювати ком`юніті професіоналів. Я вважаю, що синергія минулого та майбутнього може привнести в цей світ щось дуже особливе! Дякую за цю можливість компанії Lenovo”, — поділилась своїми думками Лілія Літковська.

Страшний сон для будь-кого, хто захоплений творчим процесом — втратити напрацьований годинами ескіз. Пролита кава на листок зіпсувала лінії майбутньої сукні? Сучасні ескізи створюються за допомогою технологій — достатньо помилки системи на “слабенькому” ноутбуці, щоб загубити години роботи. Щоб навчання в школі було продуктивним, а створення дипломної колекції комфортним, інноваційним партнером школи Schooll of Art x Craft запросили стати компанію Lenovo

Колекція може починатися із замітки у смартфоні з концепцією або нашвидкоруч зробленого ескізу на планшеті. Чи цього досить для подальшої роботи? Ні. Зараз дизайнери працюють з високопродуктивним софтом, щоб бачити кожну деталь виробу на етапі створення ескізу. Альбом з ескізами звучить значно романтичніше, проте зі спеціальним ПЗ модельєр може створювати кілька дизайнів одночасно і навіть ділитися ескізом з командою, щоб спільно його допрацьовувати. 

Модна індустрія, як і весь світ, діджиталізується, тому для успішного створення колекції тепер потрібно вміти працювати зі спеціальними програмами. До того ж колекції, які існують тільки в діджитал просторі, стають звичною справою. З технологічної точки зору процес створення однієї digital-сукні значно складніший ніж звичайної та вимагає спеціального софту та високопродуктивного “заліза”. У школі Schooll of Art x Craft за діджиталізацію відповідає інноваційний партнер — компанія Lenovo. 

Результатом колаборації брендів стало оснащення школи інноваційними моноблоками Lenovo YOGA AIO 7 на базі AMD Ryzen™ 7. Чому саме цей пристрій? Моноблок виглядає так, як має виглядати техніка в класі, де навчаються моді: чіткі графічні лінії, великий, проте лаконічний екран, що обертається на 180°, мінімалістичний дизайн, який з легкістю вписується в інтер’єр. ПК обладнано потужним процесором — AMD Ryzen™ 7 5800H та графічною картою NVIDIA GeForce RTX 2060. На практиці це дозволяє одночасно редагувати кілька графічних файлів у Clo3D, Marvelous Designer чи інших високопродуктивних професійних програмах, перемикатись між вкладками із референсами та одночасно відповідати в месенджері колегам. 

Що крім продуктивності дуже важливо для дизайнера? Кольоропередача. YOGA AIO 7 — перший у світі моноблок з 27-дюймовим IPS-дисплеєм із роздільною здатністю 4К, який забезпечує 99 відсотків колірного простору DCI-P3 і 99 відсотків Adobe RGB одночасно. Не дуже приємно, коли створюючи дизайн, студент впевнений, що основний колір глибокий синій, а насправді — класичний тіфані. З YOGA AIO 7 такого точно не трапиться. Найголовнішою особливістю цих пристроїв є незвичний форм-фактор — екран обертається на 180° — ще більше свободи творчості та гнучкі можливості для навчання.  

“Люди, які прагнуть розвитку та мріють створювати щось унікальне та інноваційне,   надихають кожного з нас! Українські дизайнери на весь світ голосно заявляють про талановите нове покоління, а які надзвичайні стартапи у сфері моди з українським корінням! Лілія Літковська створила Школу Schooll of Art x Craft задля розвитку українського модного світу та бізнес-середовища. І саме технології зможуть допомогти індустрії вийти на новий рівень. Продуктивні персональні комп`ютери Lenovo  створені з думкою про естетику простору і стануть надійними помічниками дизайнерам у пізнанні тонкощів дизайну та інновацій у моді. Проте ми з командою подумали: а що можемо ще зробити для тих хто хотів би навчатись, але не має такої можливості? Тоді у нас виникла ідея подарувати грант на навчання на курсі «Дизайн у моді» людині, яка горить своїм проектом і візьме максимум від курсу для розвитку своїх навичок”, — розповіла про партнерство Марина Кайдаш, провідна спеціалістка з маркетингу компанії Lenovo в Україні.

Грант на безкоштовне навчання на курсі «Дизайн у моді» став чудовим стартом курсу. Другий грант очікує на найкращого студента вже по закінченню курсу на етапі захисту проекту. Новина про фінансову допомогу у втіленні має стати потужною мотивацією для наполегливих студентів курсу. Переможець грантового конкурсу зможе витратити 100 тисяч гривень на створення колекції та зйомку лукбуку. За умовами конкурсу, грант отримає студент, який презентує найкращу капсульну колекцію: покаже цілісну ідею, здивує своїм креативним підходом та продемонструє чітке розуміння планів розвитку свого бренду. 


PROMOTION