Запечені устриці з шампанським, буйабес і стейк тартар: страви від шеф-кухара Робана Каснабе в ресторані Citronelle, які варто скуштувати

Справжня Франція в Києві

Культура / Стиль жизни
28 мая 2021 / Фото: Citronelle
Поделись с друзьями:

12 грудня ресторан Citronelle святкує 10 років. Ресторан, що розташований у центрі Києва, любить вражати, знайомити з новим та незвичним, бачити та створювати свята серед буденності, дивувати подачами та цікавими особистостями своїх гостей. Для закладу важливо бути не просто рестораном, а бути стилем. Стилем життя.

Ми знаємо, як ви сумуєте через закриті кордони за шиком, красою та естетикою Франції, але впевнені: завітавши до Citronelle, на якусь мить ви хоча б думками опинитесь у країні Сезанна і пармезану.

Марія Дідковська

Для початку пропонуємо познайомитися з французьким шеф-кухарем Робаном Каснабе, який і раніше приїздив до Citronelle, навчаючи команду мистецтву французької гастрономії, а тепер зміг очолити її. За час, що Робан провів у ресторані, він встиг познайомитися з гостями й культурою та додав до меню Citronelle сучасного погляду на класичну Францію, створивши страви на лад, що зараз панує у найстильніших ресторанах Парижа. Окрім того, він поділився унікальними й улюбленими рецептами його сім’ї кухарів, що зберігаються вже кілька століть у власних архівах.

Робан Каснабе

Серед страв нового меню: устриці, запечені з шампанським Pierre Morlet, ескарго з томатним конкасе та прованським маслом, стейк тартар з білим хріном, качина грудка конфі на пюре з батату, спрінгролом і ягідним соусом, легендарний буйабес, фуа-гра з полуницею, малиною та ягідним соусом і довгоочікуваний улюблений літній десерт «Павлова» з мусом із маракуйї та полуничним сорбетом.

Напевне ви помічали, коли були в Citronelle, що винна карта ресторану складається виключно з французьких вин. Сомельє закладу Сергій Рябоконь, який вже двадцять років працює з вином, підібрав вина, що найкраще смакують з новим меню. Але найбільша її унікальність – шампанське Pierre Morlet з нотами грейпфрута та білих квітів, створене спеціально для Citronelle. До речі, це єдиний ресторан у СНД, який отримав можливість виготовляти власне шампанське в Шампані.

Сергій Рябоконь

Для ресторану створив шампанське Ерік Морле, його сім’я з 1800 року займається виготовленням шампанських вин. Усі виноградники Morlet мають престижну позначку Grand Crus або Premiers Crus.  Ерік володіє настільки унікальними знаннями, що найпрестижніші Шато Шампані не приймають остаточного рішення щодо смаку їхнього вина без його поради. Тому що саме Ерік – головний «ніс» знаменитих Домів Bollinger, Mumm, Moet, Perrier Jouet.

Варто додати, що Робан працював на кухнях «мішленівських» ресторанів з 15 років. Був соусьє та готував дичину в знаменитому Le Bristol Paris, був провідним кондитером у Passage 53 – найпопулярнішому японському ресторані Парижа, су-шефом у легендарному Lasserre. Його кухня – поєднання трав, прянощів і ніжних текстур соусів, м’яса та сирів. Саме в мистецтві працювати з дичиною виявляється найвища кухарська майстерність, вважають знамениті французькі шефи. 

Марія Дідковська разом із Робаном Каснабе

Теги: