«Підтримка — почуття, якого так не вистачає жінці у нашому суспільстві», — політикиня Кіра Рудик

Інтерв’ю про стиль, впевненість у собі і мотивацію

Поделись с друзьями:

Історія успіху Кіри Рудик вражає: вона народилася в Ужгороді, стала головою великої ІТ-компанії, а згодом присвятила життя політиці, приєднавшись до партії «Голос», а згодом і ставши її лідеркою. У 2018 році компанію Кіри Рудик придбали Amazon за понад мільярд доларів. Щоб вплинути на популяризацію українського бізнесу і її геніїв в усьому світі, а також зробити нашу країну успішною, Кіра вирішила стати частиною політичного життя.

Кіра Рудик знає все про те, як справляти гарне враження, як правильно одягатися на ділові зустрічі та які книги варто прочитати кожній успішній жінці. Усі деталі — далі в інтерв’ю.

Кіро, поділіться секретом — як одягнутися на важливу ділову зустріч і не прогадати?

На менторських зустрічах це дуже популярні питання серед жінок: як одягатися, як поводитися, щоб тебе сприймали серйозніше, і що робити на робочому місці, щоб справляти гарне враження? Щодо того, як правильно одягатися, орієнтуйтеся на те, як ви хочете, щоб вас сприймали. Ми всі мріємо, щоб перш за все нас зустріли за розумом і професійністю, але зовнішній вигляд відіграє важливу роль.

Одяг повинен чітко відповідати події, на якій ви перебуваєте, відображати те, що ви хочете сказати

До прикладу, якщо це важлива ділова зустріч, із якої ви хочете вийти переможцем, це може бути сорочка і спідниця або брюки, а також костюм. На свій одяг варто звернути увагу кожній із нас. Наприклад, якщо жінка буде у прозорій сорочці,  то навряд чи оточуючі будуть сприймати її серйозно і подумають першочергово, що вона симпатична, але не професіонал.

Другий момент — варто зменшити кількість особистих історій у робочому просторі. Концентруйтеся на роботі і своїх досягненнях. А ось третє завдання, яке допоможе вам справляти гарне враження на робочому місці — завжди бути підготовленою. Ви повинні знати, що будете говорити і яким хочете бачити результат цієї зустрічі.

Ще одна маленька хитрість на замітку – підбори. Не можна програти, якщо ти робиш ставку на них.

Які українські бренди полюбляєте?

Зараз на мені сережки Bevza, люблю їх. Із прикрас ще полюбляю Guzema, а із одягу — Litkovskaya, Pustovit, The Coat.

Чий стиль вас надихає?

Це Камала Гарріс і Мішель Обама. У мене такі ж виклики у зовнішньому вигляді, як і в них. Інколи я надихаюся їхніми образами, беру щось на замітку. Їхній приклад допомагає сформувати ідеї, як одягатися не тільки стильно і професійно, але й комфортно. Наприклад, зранку до вечора я повинна мати вигляд жінки-політикині, яка зібрана, але заразом їй зручно. Мій одяг має бути доречним вранці у Верховній Раді, а ввечері на ефірах.

У своєму інстаграмі ви ділитеся з підписниками рекомендаціями книг. Чи є улюблена? Яку останню прочитали?

Остання книга, яку я прочитала, — «Тім Кук. Геній, який вивів Apple на новий рівень». Вона мене справді сильно вразила і мотивувала. Він став головою компанії після Стіва Джобса. Уявіть, наскільки це важко — бути людиною, яка очолила компанію після її засновника, справжньої легенди. Тім Кук — операційний директор, який взяв на себе відповідальність за таку величезну компанію і зумів зробити її успішною. До речі, телефони, якими ми користуємося зараз з вами, — це гаджети, які придумали вже після Стіва Джобса. І їх досі хочуть мати всі.

Ще одна книга — «Becoming. Моя історія» Мішель Обами. Якщо вам хочеться прочитати справді хорошу книгу, закрити її і сказати: «Супер!», то це саме вона. У ній є слова, близькій кожній із нас, наприклад: «Ти зможеш!» або «Це минеться!».

Книга дає підтримку — почуття, якого так не вистачає жінці у нашому суспільстві.

Я вважаю надзвичайно важливим жіноче менторство: і у корпоративному житті, і в щоденному. Тому що зміни відбуваються лише шляхом переговорів. Уявіть, сидить група людей, а ти виступаєш і намагаєшся переконати всіх, що твоя ідея найкраща. У цей момент нічого не мотивує краще, ніж коли хтось один встає і каже: «Вона має рацію», «Припиніть, дозвольте їй договорити». Якраз такі книги мотивують нас будувати стосунки у соціумі, коли всі один одного поважають.

Розкажіть більше про свою любов до тварин, проєкти на цю тему і домашнього улюбленця.

Я займаюся підтримкою тварин і зоозахистом, скільки себе пам’таю. У мене є невеликий притулок для безхатніх котів, які потрапили в біду. На даний час у мене є багато знайомих, які взяли собі безпритульних тварин із мого притулку. І це чудово, що люди готові дарувати тепло та турботу тим тваринам, які вже бачили біду у своєму житті. Мою кішку звуть Мішель, я знайшла її також на вулиці. Думаю, одна з речей, яку маємо робити всі ми, щоб стати європейською країною, — це турбота про братів наших менших. Тому що всі безхатні тварини опинилися на вулиці не просто так. Колись вони мали дім, але хтось їх викинув.

Я також займаюся цією проблемою разом зі своїми колегами у Верховній Раді, там маємо депутатське об`єднання «Гуманна країна». Ми прагнемо створити закони про заборону тварин у цирку, про гуманне ставлення до тварин, про заборону притравочних станцій. Поки що в Україні ці правила не врегульовані, але це потрібно виправляти, адже чимало світових країн вже давно до цього прийшли. На щастя, у Верховній Раді зараз є багато людей, які підтримують наші ідеї, і я впевнена, разом ми зможемо ухвалити ці закони.

Вважаю, що радість від врятованого життя неможливо із чимось порівняти.

Які ще маєте хобі? Чим займаєтеся у вільний час?

Я маю власний сад, але, на жаль, не завжди маю на нього багато часу. Це моє місце сили, де можна відволіктися від усього, заспокоїтись і створити щось прекрасне. До того ж це заняття об’єднує різні покоління жінок. У моєму саду є красиві квіти, а ще — ялинка у горщику. Взимку ми заносимо її у дім і прикрашаємо. Експерти кажуть, що це найекологічніший спосіб, як святкувати зимові свята.

А тепер бліц:

Брючний костюм чи сукня?

Якщо робота, то брючний костюм, а якщо важлива подія, то сукня.

Підбори чи конверси?

Коли працювала в ІТ, однозначно обирала кеди. Але тепер схилилася до підборів.

Море чи гори?

Море.

Маргарет Тетчер чи королева Єлизавета?

Обидві величні жінки, але все ж Маргарет Тетчер.

Художня література чи нон-фікшен?

Художня література.

Кіт чи собака?

Кішка.

Книга чи фільм?

Книга. Із нею можна розслабитися набагато швидше.