«Потрібно зробити все можливе, щоб українці не боялися нашої медицини, а пишалися нею», — Володимир Шоломицький

В інтерв`ю harpersbazaar.com.ua

Культура / Стиль жизни
12 ноября 2021 / Фото: Тріша (Анна Грищенко)
Поделись с друзьями:

Вже майже два роки медичні системи країн по всьому світу ведуть боротьбу з пандемією COVID-19. З усіх сил намагаються протистояти поширенню коронавірусу та рятувати життя і українські лікарі. Про стан української медичної системи, ситуацію з COVID-19, вакцинацію і не тільки ми поговорили з директором мережі медичних центрів ім. В.В. Гальченко, підприємцем та громадським діячем Володимиром Шоломицьким

Володимире, розкажіть трохи про те, як це — керувати мережею клінік в Україні. З якими труднощами/перепонами зустрічаєтесь? 

Керувати мережею медичних центрів — непроста задача. На створення цілісної системи управління та налагодження її правильної роботи було витрачено немало часу. Робота над вдосконаленням медичних центрів ніколи не закінчується, задля якісного обслуговування доводиться безперервно контролювати усі ланки закладу. Довіра пацієнта грає для нас головну роль, а її можуть викликати тільки висококваліфіковані та чуйні спеціалісти, тому основні труднощі виникають з підбором персоналу і об’єднанням їх в один дружній колектив, адже професіоналів своєї справи знайти важко.

Зараз всі за можливості включаються в допомогу з пандемією. Яким чином мережа клінік ім. В.В. Гальченка допомагає українцям під час нинішньої хвилі Covid-19?

Через швидке поширення COVID-19 намагаємося зосередитись на організації і покращенні процесу проведення вакцинації. На даний момент ми запрошуємо усіх українців вакцинуватися. В наших клініках можна отримати безліч послуг, пов’язаних із COVID-19, а саме: зробити вакцинацію, ПЛР-тести, отримати консультацію лікарів щодо комплексного обстеження, діагностики та лікування вірусу.

Як людина із медичного середовища ви можете спрогнозувати подальший розвиток ситуації з коронавірусом в Україні?

На жаль, цього року історія з коронавірусом не закінчиться. Світ виявився не готовим до пандемії, ми ще довго будемо стикатися з тяжкими випадками та мутацією вірусу. Пошук ліків — це не швидкий процес. Ми повинні зрозуміти: це не перший і не останній випадок виникнення нового вірусу, і це не остання пандемія. Потрібно проаналізувати помилки і створити стратегію в країні щодо правил поведінки у разі появи нового вірусу, щоб більше не витрачати цінний час і відразу починати діяти.

Тема вакцинації роз`єднала суспільство — багато людей і досі виступають проти щеплення, незважаючи на те, що це єдиний шлях до подолання пандемії. До якого табору належите ви?

Я вважаю, що вакцинація — це ефективний та єдиний цивілізований спосіб захистити себе та рідних, а також сформувати імунітет до COVID-19. Ми намагаємося докласти максимум зусиль, щоб українці це зрозуміли. Кожна вакцина контролюється щодо мінімальної шкідливості після введення в організм людини. Ускладнення можуть бути мінімальними, не серйозними, у разі зараження вірусом ризик їх виникнення набагато більший. Також вакцина зменшує практично до нуля ризик летального випадку. Це гарантує кожна вакцина, що нині запропоновані українцям. Робимо все можливе для покращення медичної сфери, хочеться щоб українці не боялися, приходили в медичні центри вакцинуватися і берегли своє здоров’я.

Ви не лише бізнесмен, а й громадський діяч. Розкажіть про ті соціальні проекти та програми, що ви реалізували особисто та про такі, що було реалізовано мережею ваших клінік. 

З роками прийшло бажання концентруватися не тільки на власних потребах і бажаннях, а й змінювати на краще світ навколо себе. Хочеться залишити слід не тільки в модернізуванні медицини, адже є безліч інших напрямків, які потребують нашої уваги. Громадська діяльність повинна бути невід’ємною частиною кожного українця. Допомагаючи іншим, ми змінюємо наше суспільство і показуємо правильний приклад наступному поколінню, привертаємо увагу до різноманітних соціальних проблем нашого часу. На даний момент я вкладаю найбільше сил у допомогу благодійному фонду «Діброва» (благодійний фонд, що займається розвитком інвалідного спорту — Прим. ред.) Також разом із командою намагаємося створити усі умови, щоб покращити медичне обслуговування людей похилого віку, адже саме ця ланка суспільства має найменший доступ до новітніх технологій лікування й проведення обстежень.

Які ще ініціативи/питання хвилюють вас особливо? 

Зараз я найбільше зацікавлений питаннями, які стосуються модернізації та виведення української медицини у світові лідери, а також покращення в Україні ситуації з лікуванням та створенням препаратів від COVID-19. 

Хочеться тримати руку на пульсі медичної науки, і не відставати від іноземних колег, а навпаки випереджати їх та впроваджувати нові методи діагностики і лікування хвороб. Сьогодні ми маємо проблеми з оновленням медичних стандартів та методів лікування, забезпеченням співробітників необхідними ресурсами та обладнанням, це хвилює найбільше. Наразі потрібно зробити все можливе, щоб українці не боялися нашої медицини, а пишалися нею!

Чи можете ви спрогнозувати, як розвиватиметься медична сфера в Україні протягом найближчих років?

Прогнозувати розвиток медичної сфери в Україні нелегко, адже зараз ми стикнулися з неймовірними труднощами у подоланні та припиненні поширення COVID-19, але завдяки пандемії ми змогли побачити прогалини в українській медицині. Це дає змогу пропрацювати помилки та змінити систему на краще вже найближчим часом. Наша медицина починає виходити на новий рівень обслуговування — ми вже розпочали діджиталізацію, що дозволяє економити час як пацієнтів, так і лікарів. В Україні стрімко розвиваються генна, клітинна та тканинна медінженерія, біомедичні технології. Ми, не поспішаючи, але впевнено крокуємо до нового високопрофесійного рівня обслуговування та лікування пацієнтів в Україні.

Ви цікавитеся спортом, а особливо станом інваспорту в Україні. Так, наші спортсмени показують прекрасні результати на Паралімпіаді, їх історії  мотивують, але на якому рівні сьогодні державна підтримка інваспорту? І чому для вас ця проблема є такою важливою?

Наразі наша держава знаходиться на початку розвитку підтримки інваспорту, проте початок вже непоганий. Помітні зміни у фізкультурно-реабілітаційній та спортивній роботі серед дітей з інвалідністю, а також збільшення кількості дітей та підлітків, залучених до регулярних занять спортом на професійному рівні. Кожного дня створюється все більше і більше реабілітаційно-спортивних центрів, а також відкриваються нові можливості для реалізації потенціалу особливих людей.

В молодості я професійно захоплювався фехтуванням на рапірах, і я розумію, як важливо підтримувати та розвивати бажання займатися спортом у людей з обмеженими можливостями. Вони докладають в кілька разів більше сил задля перемоги не тільки на паралімпіаді, а й над собою.


PROMOTION