5 історичних та політичних книжок, які варті вашої уваги

Що почитати в лютому

Культура / Стиль жизни
3 февраля 2021 / Автор: Ekaterina Popova / Фото: Instagram: @mskelslevy
Поделись с друзьями:

Хочете розібратися, що рухає сучасними політиками і що в цілому відбувається у світі? В нашій добірці, яку ми підготували разом з видавництвом Vivat, ви знайдете глибокі роздуми про внутрішню і міжнародну політику від бізнесменів, державних діячів, відомих мислителів. Безумовно, політичні процеси в різних країнах і в різні періоди часу сильно розрізняються, але ці книжки здаються нам універсальними. Вони для всіх, хто хоче дізнатися думку видатних людей і фахівців про політичне життя минулого і сьогодення, а також краще зрозуміти, що відбувається у сучасному світі.

Джон Болтон. «Кімната, де це сталося»

Джон Болтон. «Кімната, де це сталося»Цю книжку намагалися заборонити через суд, та, попри все, вона була опублікована. На посаді президента Дональд Трамп чотири роки ухвалював суперечливі рішення та втрапляв у національні й міжнародні скандали. Про них більшість знає переважно з новин. Та Джон Болтон може розповісти про характер і мотиви Трампа значно більше за те, що відомо широкому загалу. Після написання цієї книжки Дональд Трамп звинуватив колишнього радника у розкритті секретної інформації. Ви зможете краще придивитись до політичної діяльності Трампа і дізнатися, що насправді відбувалося за зачиненими дверима під час важливих обговорень та як адміністрація президента реагувала на критичні ситуації. А інсайдерська інформація про події міжнародного значення допоможе ліпше зрозуміти важливі політичні процеси нашого часу, зокрема особливості й нюанси взаємодії Білого дому з Україною під час війни на Донбасі. Україна в цій книжці відіграє ключову роль – один телефонний дзвінок у липні 2019 року призвів до першого імпічменту Трампа. Болтон є унікальним свідком тих подій, детально зображуючи зустрічі між представниками США та українськими політичними лідерами. 

Сара Стюарт Голанд та Бен Сільверс. «Вважаю, що ви помиляєтесь (проте слухаю)»

Сара Стюарт Голанд та Бен Сільверс. «Вважаю, що ви помиляєтесь (проте слухаю)»Останнім часом розмови про політику стають все більш токсичними. Протилежні за ідеологією партії не готові до здорового діалогу. Але авторки цієї книжки вирішили спробувати розбити цю традицію та поговорити про основні проблеми з точки зору двох найбільших партій-супротивників у США: Демократичної та Республіканської. Сара і Бет разом навчалися в університеті, тож знайомі давно. Попри дружбу вони прихильниці різних політичних ідеологій. Але автори цієї книжки доводять: суспільно важливі теми повинні вирішуватися лише в умовах взаємоповаги та з врахуванням спільних інтересів, а не з позиції протистояння різних політичних сил. І на власному прикладі покажуть, як саме варто вести здорові політичні дискусії про медицину, освіту, права жінок тощо. 

Боріс Джонсон. «Фактор Черчилля: Як одна людина змінила історію»

Боріс Джонсон. «Фактор Черчилля: Як одна людина змінила історію»Книжка Боріса Джонсона – це історія про те, як ексцентричний геній Черчилля, прем’єр-міністра Великої Британії, одного з найвизначніших лідерів ХХ століття, формував світову політику. Аналізуючи досягнення й помилки, а також міфи, які супроводжували цю видатну постать, Джонсон зобразив Черчилля як незрівнянного стратега, людину надзвичайно сміливу, красномовну й глибоко гуманну. Безстрашний на полі бою, один із найкращих ораторів усіх часів, лауреат Нобелівської премії з літератури, Вінстон Черчилль спростував думку, що історія – це місце дії великих знеособлених сил. Життя цього чоловіка є доказом того, що одна людина – відважна, геніальна, визначна – може впливати на світовий лад.

Сергій Корсунський. «Зовнішня політика в епоху трансформацій»

Сергій Корсунський. «Зовнішня політика в епоху трансформацій»Світ вступив у період глобальних трансформацій, основні риси якого – це криза лідерства, націоналізм і популізм, взаємна недовіра, небачена нерівність у розподілі суспільних благ і примат сили над правом. Україна стала ареною зіткнень інтересів глобальних світових гравців. Проте у часи радикальних змін для нашої країни відкриваються можливості подолати шлях від трагічного минулого до омріяного майбутнього. Як це можна зробити, що потрібно усвідомити для досягнення цієї мети?

Вахтанг Кіпіані. «Справа Василя Стуса». Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР

Вахтанг Кіпіані. «Справа Василя Стуса». Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСРКнига В. Кіпіані «Справа Василя Стуса» на 90% складається з архівних документів. Думки автора побудовані на фактах, які містяться в тому числі у фактологічній частині книги. З серпня 2019 року триває судовий процес за позовом Віктора Медведчука про заборону і розповсюдження видання. Правда про кримінальну справу, життя і смерть Василя Стуса. У книжці зібрано архівні документи з кримінальної справи Василя Стуса, покази свідків, листи поета з тюрми, спогади його рідних та друзів. Ознайомившись із наведеними матеріалами, читачі дізнаються про невідомі факти щодо життя, ув’язнення та загибелі Стуса, які досі охороняли під грифом «Секретно».

Реклама