5 способів залишатися в ресурсі

Навіть люди зі сталевими нервами інколи відчувають вигорання

Культура / Стиль жизни
17 июня 2021 / Фото: Imaxtree.com,
Поделись с друзьями:

У Лери Татарчук досить емоційно виснажлива робота. Вона – засновниця благодійного фонду "Твоя опора", що піклується про діток із вадами серця та іншими недугами. Зараз в неї вже виходить не пропускати через себе кожну історію, не включатись емоційно, а керуватись холодним розумом, і просто допомагати. Проте, всі ми живемо у світі, де багато стресу, усі процеси мають шалену швидкість, тому навіть люди зі сталевими нервами інколи відчувають вигорання. Ось її санітарний мінімум із п’яти справ, які життєво-необхідні для ресурсного стану. 

Найкраще правило для тих, хто хоче завжди бути в ресурсі: спочатку одягніть кисневу маску на себе, а лише потім на оточуючих, які потребують допомоги. Просто тримайте в голові: без вас літак не полетить. Ваш ресурс – це паливо. Усі поради, техніки і практики будуть безсилі в боротьбі з вигоранням, доки ви не почнете в першу чергу думати й піклуватися про себе. 

Я навчилась жити, керуючись цим правилом, лише після того, як стала відвідувати психотерапевта. На сеансах зрозуміла, що ставити себе на останнє місце – помилка, яка ледь не призвела до дуже неприємних наслідків. 

Щоб постійно бути в ресурсі потрібно визначити свій «санітарний мінімум». Це дії, які ви  залізобетонно будете виконувати. Вони завжди будуть  в пріоритеті. На рівні з першочерговими потребами, як вода, їжа, повітря. Мій лайфхак – ставити ці справи в календар, бо того, чого немає в календарі – немає в планах і в житті. 

Якісний час із родиною 

Прогулянки з дітьми, поїздки в парк або на екскурсії всією сім’єю – це найпотужніший спосіб підзарядитись для мене. Коли чоловік і діти поруч, діляться своєю енергетикою, я наповнююсь позитивом. 

Тут є одне дуже важливе правило. Час із родиною  - це час без телефону. Якщо постійно перевіряти месенджери і пошту, неможливо знаходитись в моменті і отримувати задоволення від спілкування.

Тренування зі скандинавської ходьби 

Тричі на тиждень я займаюсь скандинавською ходьбою. Тренування триває півтори години і допомагає мені не тільки тримати в тонусі тіло, а й побути наодинці з собою. Помітила, що регулярні заняття класно вплинули на мій сон. А ще будь-яка фізична активність провокує організм виробляти ендорфіни – гормони щастя.  

Іноді під час заняття я медитую, іноді слухаю музику або спів пташок. Ніколи не відміняю тренування заради бізнес-зустрічі. Адже будь-які переговори пройдуть ефективніше, якщо я буду  в ресурсному стані. 

Доречі, запрошую вас на благодійне тренування зі скандинавської ходьби, що відбуватиметься щонеділі увесь червень, починаючи з 6.06. о 9:30 на НСК Олімпійському. Із задоволенням познайомлю вас із технікою та потренуюсь разом з вами, зірками і блогерами на найкрутішій спортивній арені країни. Вартість пакета учасника — це благодійний внесок, який піде на порятунок дітей з вродженими вадами серця в рамках благодійного проєкту «Велике маленьке серце». 

Догляд за тілом 

Думаю, що більшість жінок зі мною погодиться: наш зовнішній вигляд теж впливає на емоційний стан. Тому догляд за собою – must do для мене. Я маю на увазі елементарні речі: регулярне очищення і зволоження шкіри, підтримання водного балансу, догляд за волоссям, манікюр. Усе це здається дрібниці, але спробуйте лише кілька днів знехтувати цими процедурами і відображення у дзеркалі вас не потішить. 

Крім цього, я регулярно відвідую масажиста. Ставлюсь до цього так само відповідально, як і до тренувань. Відмінити можу лише, якщо виникає форс-мажор в родині. Це допомагає розслабитись і зняти напругу в тілі. Інколи можу дозволити собі СПА.  

Спілкування з друзями

Лише зараз, у 35 років, мені вдалось сформувати комфортний простір і оточити себе людьми, які дійсно наповнюють і надихають. Це дуже важливо. Мої друзі – це люди, з якими ми маємо дуже схожі життєві цілі й однакові цінності.

Повноцінний сон

Правило нашої родини – засинати не пізніше 23:00. Це значить, що о 22:00 – 22:30 усі мають бути в ліжку. Лікарі говорять, що, порушуючи такий режим, організм втрачає здатність виробляти певні гормони, що впливають на наше самопочуття. Перевірено на собі: якщо лягаю після опівночі і сплю навіть 8 годин, почуваюсь гірше, ніж коли засинаю раніше. 

І ще одне правило: і за годину до сну ніяких гаджетів. Діти не дивляться телевізор, ми з чоловіком переводимо наші телефони у режим «без звуку» і не користуємось ними до ранку. Деякий час така звичка може викликати тривогу, адже ми всі підсіли на те, щоб постійно моніторити життя через екрани. Але, насправді, до ранку нічого важливого в масштабах всесвіту не станеться. А якщо станеться, ми точно дізнаємось про це й без соцмереж. Вчені довели, що світло від гаджетів впливає на вироблення організмом гормону сну – мелатоніну. Менше мелатоніну – гірше сон. Потрібно обов’язково давати організму можливість повноцінно відновлюватись і відпочивати.