7 неймовірно красивих фільмів для естетів

Плани на вечір

Культура / Фильмы + ТВ
18 января 2022 / Автор: Иванка Петрович / Фото: Video screenshot
Поделись с друзьями:

Швидкоплинність буднів часто не дозволяє нам роздивитися красу та насолодитися нею. Втім, знайти її в житті набагато простіше, ніж нам здається. Варто лише звернутися до мистецтва в будь-яких його проявах – живопису, музики чи кіно. Щоб надихнути вас, ми зібрали сім кінострічок, які стануть не лише їжею для розуму, а й насолодою для очей.

 «Жити своїм життям»

Фільми режисера «нової хвилі» Жана-Люка Годара наповнені французькою естетикою у кожному кадрі. Подібні чорно-білі стрічки просякнуті чуттєвістю, а затяжні крупні плани героїв дозволяють перейнятися інтимністю моменту. «Жити своїм життям» розповідає про дівчину на ім`я Нана, яка пливе за течією і приймає всі подарунки долі. Проте в результаті вони призведуть до трагічних наслідків. 

«З широко заплющеними очима»

Естетика Стенлі Кубрика зачаровує забороненими темами. Магія його фільмів – у безмовних сценах. Як казав сам режисер, «найсильніші сцени, що запам`ятовуються, – не ті, де говорять», і ми з ним повністю згодні. Культова картина «З широко заплющеними очима» з Ніколь Кідман і Томом Крузом у головних ролях розповідає про подружню пару, за красивою картинкою ідеальних стосунків якої ховаються таємні бажання, ревнощі, невдоволеність і жага до нових відчуттів. Чарівності фільму надає і напівтемрява, завдяки якій відчуваєш себе частиною чогось таємничого та інтимного, ніби підглядаєш за чужими секретами.

 «Той, хто біжить по лезу 2049»

Друга частина фантастичного фільму 80-х про позаземні подорожі Ріка Декарда у 2019 році отримала нове прочитання. На цей раз за розповідь історії взявся режисер Дені Вільнєв, а продюсером виступив режисер першої частини Рідлі Скотт. У тандемі у них вийшов майже тригодинний футуристичний фільм з неймовірними кадрами, які показують майбутнє, де світ заполонили нові технології та штучний інтелект. Навіть якщо тема футуризму та навали кіборгів вам не цікава, кінострічку варто подивитися заради правильно збудованих кадрів, корекції кольору та зразкової операторської роботи.

«Агенти А.Н.К.Л.»

Бойовик з елементами комедії знято за мотивами телесеріалу 60-х, а це означає, що без посилань до цього десятиліття не обійшлося. Сюжет захоплює з перших секунд. У центрі уваги опиняються два агенти, один із яких працює на ЦРУ, а другий – на КДБ, і це все відбувається у розпал Холодної війни. Через певні події двом ворогам все ж таки доводиться забути про протистояння і об`єднати свої зусилля. Картина насичена як захоплюючими екшн-сценами, так і локаціями – від Венеції до Берліна. Режисер Гай Річі демонструє свою любов до розкоші, вибираючи готелі у стилі бароко та помпезні будинки для фону.

«Виживуть тільки коханці»

Фантастична драма оповідає про пару закоханих вампірів, Адама та Єву. Вони – повна протилежність одне одного. Єва живе в Марокко і любить порожнє життя, гарні місця та стильний одяг, а Адам – простий та злегка соціопатичний музикант з Детройта, який поважає особистий простір та цінує тишу. Але, як відомо, протилежності притягуються. Вирішивши якийсь час пожити окремо, вони усвідомлюють, що не можуть одне без одного, і Єва перебирається в Детройт, щоб допомогти коханому подолати депресію. Том Хіддлстон і Тільда ​​Суінтон стали ідеальним втіленням головних героїв, які приваблюють своєю загадковістю та містичністю. Окремої уваги заслуговує стиль Єви. Муза багатьох дизайнерів Тільда ​​Суінтон виглядає в андрогінних костюмах, етно-вбраннях та спідній білизні гармонійно, а її незвичайна зачіска взагалі стала культовою для кінематографа.

«Солодке життя»

Класик кінематографа Федеріко Фелліні знає, як догодити і критикам, які ганяються за сенсами в сюжетах та режисерською майстерністю, так і глядачам, що бажають насолодитися гарними кадрами та приємною історією. Картина «Солодке життя» 1960 року стала переломною для кінематографа – саме після неї стався перехід від фільмів-блукань до водночас серйозних та розважальних. У «Солодкому житті» Фелліні вперше експериментує з масштабами локацій: сцени у знаменитому фонтані Треві, зйомки з гелікоптерів та нескінченні сценічні майданчики з головною ареною на Віа-Венето. Дія фільму розгортається у 1950-х, це історія журналіста та письменника зі світських кіл Марчелло Мастроянні, який закохується у просту дівчину Емму.

«9 1/2 тижнів»

Фільм «9 1/2 тижнів» просякнутий забороною та пристрастю. Крім сюжету, побудованого довкола теми сексу, ця картина – оммаж 1980-го. Головні герої, яких зіграли Міккі Рурк та Кім Бейсінгер, носять вільні вбрання класичних відтінків: довгі пальта з високими плечима, легкі блузи та сукні, елегантні маскулінні костюми та недбало одягнені сорочки на голе тіло. Щодо естетики фільму в цілому, то на перший план виходять герої, саме до них прикута вся увага – навіть романтизований Нью-Йорк стає актором другого плану. Приємно і захоплююче спостерігати за мовою жестів головних героїв і, звичайно ж, їхніми сексуальними іграми, які захочеться повторити з коханою людиною.