З меду та молока: чим надихається та за що бореться неординарна поетка Рупі Каур

Її збірка стала світовим бестселером

Культура / Книги, музыка, арт
3 сентября 2021 / Фото: Фото: Getty,
Поделись с друзьями:

Рупі Каур - індіанка за походженням, молода та вже всесвітньо відома письменниця та мисткиня. Її білі вірші вірші вразили читачів та критиків у саме серце. А ілюстрації Каур захоплюють своєю символікою та розпалюють найпотаємніші почуття. Її першу збірку вперто відмовлялися публікувати, але врешті-решт вона стала світовим бестселером, перекладеним 39 мовами і проданим тиражем у 3 млн екземплярів. “Молоко і мед”, яку в українському перекладу презентувало видавництво Vivat, - це тонке мереживо з сильних думок та емоцій. Відверта, смілива і чуттєва поезія, яка захоплює з перших рядків. Рупі вдається втілити неможливе - вона пише для кожного, бо кожен знаходить в цих коротких, емоційно сконцентрованих і проникливих історіях щось про власне життя. І щось про дивовижне життя самої Рупі Каур. Безстрашна 

Рупі Каур - американка індійського походження. Коли дівчинці було чотири, її сім`я емігрувала в Торонто. Коли Рупі Каур було п’ять, мати простягнула пензля і сказала: малюй, скільки твоєму серцю заманеться. Коли Рупі було сімнадцять, вона випадково опинилася на місцевих читаннях з відкритим мікрофоном, де вперше виконала свій вірш на публіку. 

Впливова

Рупі знаходиться в переліку тридцяти найуспішніших людей віком до тридцяти років за версією журналу Forbes. 2016 року вона стала упорядницею антології нової прози та поезії студентів Оксфорду та Кембриджу The Mays. BBC назвало Рупі однією зі ста впливових жінок, що надихають інших.

Неординарна 

Білі вірші Рупі стали культурним феноменом. Нетипові форми та порівняння, сміливі образи, в яких поєднується непоєднуване. Рупі говорить, що черпала натхнення у різних письменників і вчених, таких як Халіл Джебран, Еліс Вокер і Шарон Олдс. Вона також перебуває під впливом сикхських писань. Що ще вплинуло не неординарність поезії мисткині - це вивчення англійської мови після переїзду в Канаду, що вплинуло на її стиль письма.

Невпинна 

Друга збірка поетки “The Sun and Her Flowers” стала не менш грандіозним відкриттям, ніж дебютна книга Рупі. Цю збірку називають ”збіркою віршів, від яких розквітають квіти”. У “The Sun and Her Flowers” поетка досліджує безліч тем, серед яких біль втрати, травми, зцілення, жіночність, міграція і революція. Ця книга була в списку ТОП-продажів New York Times понад 77 тижнів.

Небайдужа 

Рупі - борчиня за права жінок, що не боїться говорити про важливі речі. Її Instagram акаунт, за яким стежить більш ніж 4 мільйони підписників - це маніфест вільної жінки, яка має право вибору і яка нічим не зобов`язана цьому чоловічому світу. Пости Рупі, її позиція та думки допомагають дівчатам та жінкам у всьому світі долати гендерні стереотипи, любити себе та вибудовувати особисті кордони.