В Одесі покажуть роботи Далі та інших художників з приватних українських колекцій

Виставка відбудеться в Музеї сучасного мистецтва

Культура / Книги, музыка, арт
23 ноября 2020 / Автор: Mariya Deresh / Фото: Пресс-служба Музея современного исскуства
Поделись с друзьями:

11 грудня в Музеї сучасного мистецтва Одеси відкриється виставка про феномен колекціонування в Україні. У 16 залах будуть розміщені більше двохсот робіт з приватних колекцій, серед яких твори всесвітньо відомих художників – Сальвадора Далі, Марка Шагала та багатьох інших.

Виставка «Час збирати» – можливість подивитися на приватні колекції під новим кутом, а на колекціонера – як на важливу фігуру художнього процесу не тільки в матеріальному, але й в ідеологічному плані.

Проєкт інтерактивний: глядач зможе зануритися в історичний контекст, дізнатися більше про процес відбору картин та познайомитися з концепцією створення кожної колекції. Один із залів МСМО буде перетворений на «кімнату колекціонера», де шпалерна розвіска картин допоможе глядачеві відчути себе власником приватної колекції мистецтва.

Мета кураторів проєкту Андрія Сігунцова і Тетяни Лисун – познайомити ближче з поняттям колекціонування, розвінчати міф про те, що колекціонером може стати лише представник привілейованих верств суспільства, і залучити всіх охочих у процес збирання творів мистецтва.

Музей сучасного мистецтва Одеси обрано місцем проведення виставки не випадково. Він на власному прикладі ілюструє, як із приватного зібрання може вирости інституція. Музей був заснований 2008 року на базі приватної колекції одесита Михайла Кнобеля, яку придбав Вадим Мороховський.

До експозиції проєкту «Час збирати» увійшли роботи, відібрані з приватних зібрань колекціонерів сучасного мистецтва: Андрія Адамовського, Бориса і Тетяни Гриньових, Анатолія Димчука, Вадима Мороховського.

Відвідувачі виставки зможуть побачити рідкісні роботи легендарних Марка Шагала, Сальвадора Далі, Василя Єрмілова, Зінаїди Серебрякової, Тетяни Яблонської та відомих сучасних художників, серед яких Арсен Савадов, Влада Ралко, Валерія Трубіна та інші.