Український Дім презентував ретроспективу сучасного українського мистецтва за роки незалежності

Не лише художня виставка, а глибоке пірнання в історію

Поделись с друзьями:

9 вересня у Національному центрі «Український дім» відбулось відкриття виставкового проєкту «30х30. Сучасне українське мистецтво», який проходить у межах програми до 30-річчя незалежності України. 

Куратор виставки, мистецтвознавець Валерій Сахарук, сформував експозицію з 30 робіт, які відображають та представляють українське мистецтво у період 30 років незалежності країни. Особливістю проєкту є рівнозначність художніх творів та кураторського тексту у межах виставкового простору.

Виставка базується на дослідженні мистецтвознавця, яке стало основою для створення однойменної книги. Книга «30х30. Сучасне українське мистецтво» буде презентована під час виставки.

«Проєкт «30х30», який національний центр представляє у межах нашої програми до 30 річниці Незалежності України, є знаковою подією як для історії сучасного мистецтва, так і для Українського Дому, важливим вектором діяльності якого є підтримка та презентація кураторських досліджень.

Формат 30х30, з яким працює куратор Валерій Сахарук, у свої ніби-то простій формі, коли мистецтвознавець наділяє одну роботу правом ретранслювати ключові течії відповідного року, - є викликом автора, що розставляє важливі акценти, створює діалог та дискусійне поле для широкого кола наших відвідувачів», – розповідає директорка Українського Дому, Ольга Вієру.

За кожним твором, який буде представлений на виставці, стоїть видатна особистість, з якою пов’язані неповторність манери, стилю, а то й цілого художнього напрямку. Серед авторів виставки Олег Голосій, Микола Трох, Федір Тетянич, Олександр Гнилицький, Стас Волязловський, Олександр Ройтбурд. Твори одних сформували образ радикальних 1990-х, інші викривають розгубленість нульових, а заангажованість 2010-х знайшла вираз у роботах молодих авторів.

30 років незалежності не надто великий термін, але достатній для того аби підвести певну межу. Мистецтво нерозривно пов’язано з різними соціальними процесами, які відбуваються в державі. Тому проєкт «30х30. Сучасне українське мистецтво» не лише художня виставка, це глибоке пірнання в історію.

«Ідея проєкту зацікавила мене ще під час її обговорення з Валерієм Сахаруком та Ігорем Абрамовичем. Це унікальна виставка, та унікальна книга, що передають індивідуальний погляд авторів крізь усі роки Незалежності України. Події такого масштабу потрібні нашій країні. Ця свобода пошуку, властива для сучасного мистецтва, це те, що надихає мене як підприємця, і захоплює як колекціонера», – поділився враженнями партнер проєкту, засновник венчурного інвестиційного фонду Adventures Lab, Руслан Тимофєєв.

На виставці  представлені роботи знакових для сучасності та історії українського мистецтва художників в поєднанні з кураторським текстом Валерія Сахарука. 

Виставка триватиме до 29 вересня.