Сила волі та самопізнання: 5 мотиваційних книжок

Щоби повірити в себе

Культура / Книги, музыка, арт
13 июня 2021 / Фото: Screenshot
Поделись с друзьями:

Свобода проявляти власну волю всупереч внутрішнім і зовнішнім перешкодам надихає на нові звершення. Брак сили волі викликає внутрішній конфлікт, оскільки залишаються нереалізовані плани. Пропонуємо до вашої уваги 5 мотиваційних книжок від видавництва «Наш Формат» для самопізнання, психологічної стійкості та досягнення поставлених цілей. 

Джуді Хо. «Геть самосаботаж! Як за 6 кроків розблокувати мотивацію і силу волі» 

«Геть самосаботаж! Як за 6 кроків розблокувати мотивацію і силу волі» Джуді Хо

У вас великі плани, а реалізувати їх ніяк не виходить? Можливо, завадою цьому є самосаботаж, коли мозок дає сигнал «я не зможу цього зробити», хоча все цілком реально втілити в життя. Психологиня Джуді Хо пояснює, як саме функціонує наш мозок та які реакції відбуваються, коли виникає бажання відступити.

Авторка пропонує кроки для підвищення мотивації та вміння керувати силою волі для того, щоб мати бажання рухатися далі. На думку Джуді Хо, аспектами вашої особистості є декілька чинників: низька чи нестабільна самооцінка; внутрішні переконання; страх змін і невідомого; надмірна потреба контролю. Ці аспекти відповідають за ваші переконання і поведінку, що в подальшому, навпаки, гальмує ваші дії.

«Мозок щоразу винагороджує нас, коли ми робимо те, що сприяє нашому фізичному чи соціальному процвітанню. Він дає нам дозу хімічної речовини під назвою дофамін. Під її дією в нас виникає бажання повторювати свої вчинки, щоб отримати ще одну дозу».

Джордан Пітерсон. «12 правил життя. Як перемогти хаос»

«12 правил життя. Як перемогти хаос» Джордан Пітерсон

Джордан Пітерсон – сучасний дослідник, канадський науковець, невролог, професор психології. Він має відповіді на важливе питання: що найкориснішого про життя мусить знати кожен? Автор закликає мати чіткі моральні установки та діяти з огляду на індивідуальні погляди. Книжка розкриває поняття власного призначення.

Джордан Пітерсон запевняє, що людям потрібна система цінностей, яка допомагає наповнити життя сенсом та зрозуміти себе. Для цього він пропонує 12 правил життя, якими, на думку автора, має керуватися людина. Найголовніше правило полягає в тому, що кожен з нас мусить взяти на себе максимальну відповідальність за власне життя, суспільство і світ.

«Порівнюйте себе з тим, ким ви були вчора, а не з тим, ким хтось інший є сьогодні. Байдуже, наскільки ви в чомусь майстер і як оцінюєте власні здобутки, – завжди знайдеться хтось, хто виставить вас дилетантом».

Бенджамін Гарді. «Не примушуй себе. Альтернатива силі волі»

Змінити свої звички можливо завдяки силі волі, але що робити, коли вона не спрацьовує? Люди безліч разів складають списки ідей і планів, але все так і залишається лише на папері. Ми обіцяємо собі «з наступного тижня» харчуватися здоровіше, але це не втілюється в реальність, що викликає розчарування. Знайомо? Бенджамін Гарді закликає: припиніть силувати себе і змініть коло спілкування.

Спочатку виникає мотивація, але потім затягують старі поведінкові шаблони. Автор пропонує в такій ситуації звернути увагу на власне оточення, оскільки вважає, що знайомство з новими людьми змінює наші думки, емоції, цінності та зміцнює силу волі.

«Психологічні дослідження виявили, що сила волі схожа на м`яз. Це невідновлюваний ресурс, який вичерпується внаслідок використання. Після виснажливого дня м`яз нашої волі ослаблюється, і ви залишаєтесь сам на сам із беззахисним та оголеним собою: у вас нульовий контроль над нічними походами в кухню та витріщанням у стрічку друзів».

Гел Елрод. «Чудовий ранок. Як не проспати життя»

«Чудовий ранок. Як не проспати життя» Гел Елрод

Ранок дійсно чудовий, якщо ви вмієте використовувати його продуктивно. Гел Елрод після жахливої автомобільної аварії подякував долі за можливість жити далі та взяв на себе повну відповідальність за здійснення власних мрій. Автор схильний до думки, що ми самі вибираємо виклики, події та обставини у житті, що нас надихають.

Перша година вашого дня допомагає знизити рівень стресу, поліпшити загальний стан здоров`я та проживати день наповнено. Автор радить не опиратися пробудженню, побути в тиші, налаштувати себе на позитивні очікування та «з`їсти жабу», тобто виконати складні та важливі завдання зранку. Книга Гела Елрода отримала понад півтори тисячі п’ятизіркових відгуків на Amazon.com від читачів з усього світу. 

«Прокидайтеся з відчуттям чіткої мети, поєднуючи переваги раннього пробудження і регулярного саморозвитку, – і не важливо, яку діяльність ви для цього обираєте і як займаєтеся кожною з них. Головне, щоб вона допомагала вам покращувати себе і своє життя».

Деніел Канеман. «Мислення швидке й повільне»

«Мислення швидке й повільне» Деніел Канеман

Бестселер New York Times та Amazon від психолога й економіста Деніела Канемана. В книзі автор пояснює власне розуміння оціночних суджень і процеси ухвалення рішень, на які впливає в першу чергу реакція нашого мозку на ту чи іншу обставину.

Зазвичай наші дії здаються нам раціональними. Послідовність думок – це лише один з механізмів мозку. Більшість ваших вражень спливають у свідомості невідомо звідки. Автор закликає до усвідомленого мислення, щоб навчитися розпізнавати власні помилки та упередження. Для самовдосконалення і раціональності прийнятих рішень Деніел Канеман розкриває властивості мозку на основі досліджень із когнітивної та соціальної психології.

«Якщо занадто перейматися тим, як ви виконуєте завдання, результати його виконання будуть гірші, ніж коли ви цим не перейматиметеся, адже ваша короткострокова пам’ять буде зайнята зайвими тривожними думками. Висновок очевидний: самоконтроль потребує і уваги, і зусиль».