Надихайтеся Берліном як фотограф: 4 поради, як правильно сфотографувати місто

Знімки кращих локальних фотографів

Культура / Книги, музыка, арт
31 марта 2021 / Фото: Робер Дуано, Поцілунок біля будівлі муніципалітету. Париж, 1950
Поделись с друзьями:

Минулий рік добряче нас притомив, і в пошуках нових вражень ми подумки збираємо валізи в уявні подорожі, гуляємо улюбленими містами в гугл-картах і гортаємо інстаграми закордонних блогерів, готові щомиті вирушити в напрямку, скажімо, Берліна з його Берґгайном, Александерплатц і Мауерпарком.

Як же привезти найкращі візуальні спогади, якщо ви їдете до Берліну вперше? Як знайти нові локації та свіжі фотоідеї, якщо ви були там безліч разів і вам здається, що вже бачили все? Саме з берлінськими інстаграм-фотограф(к)ами Томасом Какареко, Ліндою, Сильві Бонне, Конрадом Лангером та Андре Крюґером ми поговорили про те, де вони шукають натхнення, беручи до рук камеру.

Фотографуйте так, ніби ніхто не бачить

Найголовнішим джерелом натхнення фотографи називають, безумовно, саме місто, його стилі та геометрію. Якщо ви, як Андре або Конрад, надаєте перевагу мінімалізму, нехай він буде вашим провідником. Ловіть деталі, яскраві кольори та стріт-арт, гру світла й тіні та відображення. 

 

Чи, може, ви більше любите історичну архітектуру або зелені зони, як Лінда чи Сильві? Зберіть колекцію знімків фасадів чи інтер’єрів у різних стилях або ж дослідіть зелені публічні простори міста.

 

Бажаєте різноманіття у звичних мотивах? Додавайте нових деталей, знімайте у різну годину дня та за різної погоди, як це робить Томас.

 

Отже, найперша порада: надихайтеся містом і фотографуйте так, ніби у цю мить вас лише двоє – Берлін і ви.

Не поспішайте фотографувати

Хтось, як Андре, фотографує місто краще, коли бачить його вулиці вперше, свіжим поглядом. Інші ж – лише після того, як добре з ним познайомляться, і одним з таких фотографів є Томас: «Це може звучати дивно, але я маю спочатку добре познайомитися з містом перед тим, як зможу робити хороші знімки». На щастя, розміри Берліна дозволяють багато його куточків побачити вперше. 

Але водночас фотографи одностайні: найцікавіше фотографувати приховані й непопулярні локації, навіть якщо на їх пошуки доводиться витрачати багато часу. Отже, взувайтеся зручніше, гуляйте не поспішаючи, обирайте щоразу нові маршрути.

Крадіть як митці

Надихайтеся іншими фотографами і художниками. «Коли я розглядаю мистецтво інших, мені й самій хочеться творити», – пояснює Сильві та заохочує для більшого натхнення ходити в музеї й галереї. Отже, де шукати натхнення, щоб знімати як берлінські інстаграм-зірки? 

Давід Фостер Насс

Фань Хо

Сінді Шерман

Андреас Ґурскі 

Тіна Модотті. Протест селян, Мехіко, 1920-ті

Робер Дуано, Поцілунок біля будівлі муніципалітету. Париж, 1950

Брассаї, Перехід на вулиці Ріволі, Париж 1937

Андреса Ґурскі, Рейн ІІ. 1999

Анрі Картьє-Брессон. Без назви. Порто, 1955

Анрі Картьє-Брессон. Без назви. Париж

Шукаєте більшого? Вам допоможуть доробки фотографок Діани Арбус, Саллі Манн, Доротеї Ланг та Гелен Левітт, фотографа Елліота Ервітта та художника Роя Ліхтенштейна, архітекторів Рікардо Бофіль, Сантьяго Калатрава, Френк Ґері, Ганс Шарун та архітекторки Заха Хадід, а також художників-муралістів Herakut, Tavar Zawacki, ROA, JR та берлінська 1UP Crew. 

Також радимо вам зафоловити в Інстаграмі @matthiasheiderich, @berlinverhallen, @berlijnblog та @berlinstagram.

HERAKUT

ROA, Berlin 2011

Увімкніть музику

Перед тим як вийти на вулицю у пошуках своїх найкращих кадрів, увімкніть правильний саундтрек. Якщо ви не любите гуляти, слухаючи вуличний шум, Сильві та Андре радять спробувати джаз – сольні альбоми Фреда Герша або ж записи Елли Фітцджералд, Ніни Сімон чи Етти Джонз. Томас, Конрад та Лінда, натомість, радять хіпхоп чи електроніку, що більше пасує урбаністичним пейзажам Берліна. Але якщо ви у Шенебергу, то неодмінно вмикайте Боуї!

Текст: Аліна Кучма

Реклама