Книжкова полиця: 7 чарівних книжок, що подарують різдвяний настрій

Казкові історії

Культура / Книги, музыка, арт
6 января 2020 / Фото: Instagram: @anajohnson
Поделись с друзьями:

Чимало людей вважають, що казка – то тільки для дітей. Але це не так. Літературна казка тим і прекрасна, що доступна всім: дитина порине у чарівну історію та винесе для себе урок, а доросла людина вловить приховані змісти. А ще у тої дорослої людини з’явиться унікальний шанс – знову стати дитиною та повірити в чудеса. А коли ж ті казки читати, як не перед Різдвом – найказковішим з усіх казкових свят?

У вирі підготовки до святкування знайдіть ту щасливу часинку, зготуйте чай чи какао, загорніться у плед в улюбленому кріслі та пориньте у книгу-казку... Яку? Ось наші рекомендації.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от @talesfortay

М. Гоголь «Ніч перед Різдвом». Це класика. Але яка! Тут оживають українські традиції. Містична атмосферна історія, у центрі якої закохана парочка – Вакула та Оксаночка. Квест «знайди червоні черевички» Вакула проходить з честю, тому маємо щасливий фінал.

Г.-Х. Андерсон «Снігова королева». «Я знаю, про що ця казка», – скажете ви. Не поспішайте: в гарній книзі завжди таїться щось нове. А це гарна книга. Ви пам’ятаєте, яке слово викладав Кай із льоду? Ви пам’ятаєте, чому Герда таки дійшла до замку Снігової королеви? Ну що ви? У цьому ж ключ до розуміння казки! Варто перечитати.

Е. Т. А. Гофман «Лускунчик та Мишачий король». Зізнавайтесь: ви таки читали цю казку чи тільки дивилися щось із численних екранізацій? Читали? Значить, ви точно знаєте про цікаву композицію (казка в казці); про те, що в образі радника Дроссельмеєра, хрещеного Фріца та Марі, «заховався» сам автор (цей твір – результат спілкування Гофмана з дітьми свого друга – Юліуса Гітцига); що у мишачого короля аж сім голів (цікаво, правда, що страхи, як і миші, вилазять вночі?); що прусський воєначальник Август Гнейзенау був вражений зображенням батальних сцен за участю мишачого війська й армії ляльок.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Rosie HW (@rosiehw)

Ч. Діккенс «Різдвяна історія». Цю книгу ви точно побачите в усіх можливих топах. Найзимовіша з усіх зимових – так часто називають цю історію. Прочитавши її, ми розуміємо: варто робити добро, варто поспішати робити добро, а ще залишатися дітьми з вірою в диво.

Дж. Р. Р. Толкін «Листи Різдвяного Діда». Це дуже атмосферна книга. Адже зміст її – листи Толкіна до своїх дітей. Ви тільки уявіть: батько пише своїм дітям щороку листи від імені Різдвяного Діда... протягом 23 років! А ви б так змогли?

С. Нурдквіст «Різдво в будиночку Петсона». Простота, доброта, класні ілюстрації – ось три кити цього автора. Ще не гортали сторінки книг сучасного швецького письменника? Даремно! На сторінках живе чудова пара – дідусь Петсон та його кіт Фіндус. Ця книга про дружбу; про те, що свято обов’язково станеться; про те, як легко бути щасливим, якщо у тебе є добре серце і друзі.

Ф. Флеґґ «Різдво та червоний кардинал». Кажуть, що ця книга – одна з найкращих сучасних новорічних історій-казок для дорослих. Головний герой дізнається, що невиліковно хворий. Останні дні… Останнє наче Різдво… Але чарівні речі докорінно змінюють життя головного героя.

АвторІрина Побідаш