Книжки, які допоможуть впоратися зі страхами

6 книжок, щоб нічого не боятися

Культура / Книги, музыка, арт
7 апреля 2021 / Фото: Instagram: @mskelslevy
Поделись с друзьями:

У кожного з нас є свої страхи і непереборне бажання їх подолати. Щоб допомогти вам це зробити, ми спільно з видавництвом Vivat склали підбірку книжок, які допоможуть впоратися з будь-яким страхом.

Про страхи в житті: 

Мей Маск. «Жінка, яка має план»

Мэй Маск

Мей Маск – вишуканій, чарівній і непосидючій супермоделі – уже за сімдесят. Її життя не завжди було таким простим і гламурним, як тепер. У 31 вона стала матір’ю-одиначкою, відтак тяжко працювала, щоби поставити на ноги дітей – Ілона, Кімбала й Тоску. А ще боролася із зайвою вагою, стала моделлю плюссайз і навіть подолала ейджизм у модельному бізнесі. Дієтолог-нутриціолог за фахом, Мей понад 45 років пропрацювала в цій галузі, розпочинаючи практику з нуля у восьми містах, трьох країнах і на двох материках. Нині вона на піку популярності як лекторка-дієтологиня і як модель. І все це завдяки бунтарському духу та заповзятості – саме вони принесли їй світову славу у віці, який сама Мей називає розквітом свого життя.

Як відомо всім, хто стежить за Мей Маск у соцмережах, вона щедро роздає щирі й дуже практичні поради щодо ухвалення в певному віці рішень, котрі можуть згодом окупитися в дивний і непередбачуваний спосіб. У цьому виданні авторка ділиться досвідом і мудрістю, набутими протягом нелегкого, сповненого пригод і випробувань життя. Це поради щодо здоров’я, краси, родини та кар’єри. Ви не можете контролювати все, що відбувається навколо, але в будь-якому віці можете жити так, як забажаєте. Для цього потрібен лише план. Тож почніть обмірковувати його просто зараз.

Про страхи у суспільстві:

Ерік Лю. «Ви сильніші, ніж вам здається»

«Ви сильніші, ніж вам здається», Ерік Лю

Нині в Америці триває епоха політичної турбулентності. Старі ієрархії та установи руйнуються. Від обрання Дональда Трампа до зростання основних політичних партій та розповсюдження низових рухів, таких як Black Lives Matter та $15 Now, – люди в усій країні відновлюють владу.

Чи готові ви до епохи зароджуваної влади громадян? Чи розумієте ви, що таке насправді влада, як її здобувають, хто нею користується і як ви можете її вимагати та здійснювати? Ерік Лю, який увесь час вивчав громадянську владу, дає відповіді в цій наснажливій та провокаційній книжці. Використовуючи приклади лівих і правих, минулого та сьогодення, він розкриває основні закони влади, демонструє, що всі ми можемо генерувати владу, а потім крок за кроком показує нам, як це робити. Стратегії реформ, про які розповідає Ерік Лю, допоможуть кожному читачеві зрозуміти наш світ сьогодні. Якщо ви хочете бути кимось вагомішим, ніж просто глядач у цій новій ері, вам слід прочитати цю книжку.

Чим цікава ця книжка: автор упродовж усієї кар’єри вивчав питання залученості громадянського суспільства в політичні процеси, тому він має експертну думку з приводу того, як кожен громадянин може змінити свою державу на краще. А ще Ерік Лю працював спічрайтером Білла Клінтона в часи його президентства, тож він також знає, як побудувати хороший і переконливий текст, – а отже, й ця книжка обіцяє структурованість думок та настанови, які мотивують.

Про страхи під час хвороби: 

Альона Воробйова. «Мистецтво жити під час хіміотерапії»

«Мистецтво жити під час хіміотерапії»

«Мистецтво жити під час хіміотерапії» – історія боротьби з хворобою й водночас історія пошуку нової радості та глибоких сенсів, що охопила понад піврічний період життя культурної діячки, артдиректора культурного центру «ART AREA ДК» Альони Воробйової. В артбуку зафіксовані її роздуми, щоденникові записи, нотатки й щемкі та відверті розмови з друзями з артсередовища, а також коментарі психотерапевта. Візуальну частину артбуку становлять фотографії, які розповідають про внутрішні й зовнішні зміни, які сталися з авторкою.

Чим цікава ця книжка:
- У книжці є фото Альони, відзняті різними відомими фотографами, серед яких Валентин Кузан, Катерина Переверзева, Ігор Чекачков, Вікторія Агуреєва, Марго Колобова, Каміла Давлятшіна, Владислав Краснощок.
- Книжка охоплює 7 місяців лікування авторки та її переживання впродовж цього періоду.
- Артбук посів перше місце в номінації «Експеримент у папері» конкурсу «Книжка майбутнього – 2020» від книжкового фестивалю Book Space.

Про страхи у стосунках:

Джексон Мак-Кензі. «Psychopath Free. Як звільнитись від токсичних стосунків і не стати жертвою»

«Psychopath Free. Як звільнитись від токсичних стосунків і не стати жертвою» Джексон Мак-Кензі

Зазвичай люди понад усе прагнуть гармонійних стосунків. Та коли відносини перетворюються на суцільне катування, саме потерпілі будь-що прагнуть примирення, у такий спосіб завдаючи собі шкоди.

Ця книжка дарує надію на зцілення від токсичних стосунків. Автор, спираючись на власний досвід, пропонує систему методів, які допоможуть розпізнати руйнівні відносини не лише в особистому житті, а й у професійній сфері та відкритися до нового кохання і щастя. Запропоновані поради допоможуть подолати невпевненість, запобігти депресії, віднайти рівновагу. Замисліться над своїми стосунками та переконайтеся, що не стали жертвою маніпуляцій.

Про страхи у написанні текстів:

Крістофер Едж. «‎‎Як #писати і не лажати»

‎Як #писати і не лажати» Крістофер Едж

Яскрава динамічна книжка про те, як нарешті засісти за роботу й написати приголомшливий текст. Автор розповідає, з чого варто почати, де черпати ідеї, як побудувати логічний сюжет і багато чого іншого, що знадобиться як початківцям, так і тим, хто хоче вдосконалити стиль письма. На сторінках ви знайдете безліч порад і натхненних прикладів з творчості відомих письменників, як-от Джоан Ролінґ або Ніл Ґейман, а також кумедні малюнки, завдання й цікаві запитання, відповіді на які допоможуть вам вигадати дещо креативне й самобутнє. З цією книжкою розумієш, що писати – легко, а процес створення тексту схожий на цікаву гру більше, аніж ви могли собі уявити.

Про страхи у бізнесі:

Шарль Пепен. «Переваги поразок» 

«Переваги поразок» Шарль Пепен

Що спільного у Шарля де Ґолля та Стіва Джобса, Сержа Ґенсбура та Дж. К. Роулінг, Томаса Едісона та Вінстона Черчилля? Усі вони зазнавали поразок, перш ніж стали успішними. Їхні приклади ніби підказують нам: сила полягає не в одній невдачі, а в їхній безлічі. Існують поразки, що дають нам силу не сходити зі свого шляху, і ті, що спонукають нас його змінити. Є провали, які формують із нас бійців, роблять мудрішими, звільняють час для інших справ.

Розповідаючи історії успіху відомих людей крізь призму вчень Ніцше, Фройда та інших визначних філософів, автор цієї книжки навчить вас досягати успіху, протистояти невдачам і перетворювати поразки на перемоги, щоби жити повноцінно та здійснити свої мрії.